Spalio 23d. Antradienis

Tai jau ne žaidimai, o tikra transporto revoliucija: elektromobilių pardavimai Europoje muša rekordus

Liepos 15d.
Tai jau ne žaidimai, o tikra transporto revoliucija: elektromobilių pardavimai Europoje muša rekordus

Šiemet pagal elektromobilių pardavimus Europos žemynas pirmauja – pasaulyje parduota daugiau nei 502 000 elektromobilių, o didžioji jų dalis tenka turtingiausioms Europos valstybėms.

Europa yra lyderis pagal keleivinių elektrinių automobilių skaičių, o antroje vietoje yra JAV, trečią užima Kinija.

Nuo šių metų pradžios tokių transporto priemonių pardavimų lyderė Europoje yra Norvegija – daugiau nei 18 tūkstančių, Didžiojoje Britanijoje parduota daugiau nei 16 tūkstančių, o Prancūzijoje – daugiau nei 15 tūkstančių.

Norvegija uždraus automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimą

Norvegijos valdžia rimtai ėmėsi įstatymo priėmimo, kuris uždraus šalyje pardavinėti automobilius su vidaus degimo varikliais. Pagal planus toks draudimas įsigalios nuo 2025 metų. Ši iniciatyva jau senokai buvo diskutuojama aukščiausiuose Norvegijos politinio elito sluoksniuose. Ir štai keturios pagrindinės šalies politinės jėgos susitarė dėl uždraudimo ir pasirengusios atlikti pakeitimus įstatymuose parlamente.

Jau dabar ketvirtadalį Norvegijos automobilių parko sudaro elektromobiliai, 2015 metais šalyje buvo parduota 26 000 tokių automobilių. Nepaisant to, kad valstybinės pajamos ženkliai priklauso nuo naftos eksporto (30 procentų), ten vis tiek labai aktyviai skatinamas elektrinis transportas. Populiariausių elektromobilių markių tarpe šalyje yra Tesla Model S, Nissan Leaf, Renault Zoe, Volkswagen e-Golf, BMW i3.

Gerai žinomas technologijų industrijos mecenatas, kompanijos Tesla vadovas Ilonas Maskas (Elon Musk) apie pastarąją Norvegijos iniciatyvą uždrausti naujų kuru varomų automobilių pardavimus pasižymėjo įrašu Twitter, kuriame jis pavadino Norvegiją „nuostabia šalimi“, o taip pat parėmė šalį komplimentu – „Vaikinai, jūs kieti!“.

Ekspertai pažymi, kad Norvegijoje priimtame įstatyme nebus jokių nuolaidžiavimų – uždrausti bus ne tik automobiliai su tradiciniais benzininiais ir dyzeliniais varikliais, bet ir hibridai, nes juose taip pat yra įrengti vidaus degimo varikliai.

Po aktyvių iniciatyvos diskusijų vyriausybės lygmenyje tokio paties įstatymo priėmimo rimtai ėmėsi ir Nyderlandai. Įstatymo projektas pasiekė Žemuosius parlamento rūmus, kur jis praėjo priėmimo procedūrą, tačiau, kad įstatymas įsigaliotų, reikia ir Aukštųjų parlamento rūmų pritarimo. Jei balsų dauguma šis įstatymo projektas bus priimtas, tuomet ir šioje šalyje nuo 2025 metų bus uždrausta pardavinėti automobilius su vidaus degimo varikliais.

Vokietija – iš paskos

Be to, automobilių su benzininiais ir dyzeliniais varikliais planuoja atsisakyti ir Vokietija, tik kol kas nenori skubėti ir šį klausimą nukėlė iki 2050-ųjų. Tačiau balandį paskelbė „elektra varomų transporto priemonių naudojimo šalyje skatinimo programos“ pradžią, ji truks ketverius metus ir jai skirta 1 mlrd. eurų. Analogiškų iniciatyvų aptarimas vyksta ir kitose Europos šalyse.


Šaltinis: Technologijos.lt
„Regitros“ atstovas: vairuotojų sveikatos tikrinimas - tikrų tikriausia nesąmonė

„Regitros“ atstovas: vairuotojų sveikatos tikrinimas - tikrų tikriausia nesąmonė

Liepos 17d.

Lietuvoje galioja viena griežčiausių vairuotojų sveikatos patikrų ES, tačiau ar tai garantuoja, kad prie vairo nesėda dėl ligos vairuoti negalintys asmenys?


Specialūs numeriai elektromobiliams sulaukė didelio dėmesio

Specialūs numeriai elektromobiliams sulaukė didelio dėmesio

Liepos 15d.

Sprendimas ekologiškas transporto priemones išskirti specialiais valstybinio numerio ženklais sulaukė didelio elektromobilių vairuotojų susidomėjimo. „Regitros“ duomenimis, nuo liepos 1 d. elektromobiliams ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms jau išduoti 49 nauji valstybinio...


Automobiliai renka duomenis apie vairuotojus

Automobiliai renka duomenis apie vairuotojus

Liepos 14d.

Taigi, jūsų automobilis jus šnipinėja. Naujausi modeliai fiksuoja daugybę detalių, net ir labai asmeniškų – pavyzdžiui, sėdynės davikliai fiksuoja vairuotojo kūno svorį. Navigacijos sistema fiksuoja kiekvieną kilometrą, atsimena jūsų kelią iš namų į darbą. Automobilio „smegenys“...


Po nelaimės „Tesla“ griebėsi priemonių

Po nelaimės „Tesla“ griebėsi priemonių

Liepos 12d.

Bendrovė „Tesla Motors“ jau labai greitai ketina pristatyti atnaujintą programinį sprendimą savo automobiliams – versiją 8.0. Patys svarbiausi pokyčiai bus susiję su automatinio valdymo sistemomis, skelbia „Electrek“.


Alkoblokas – „juodoji“ automobilio dėžė: kodėl neįmanoma jos apgauti?

Alkoblokas – „juodoji“ automobilio dėžė: kodėl neįmanoma jos apgauti?

Liepos 1d.

Alkoblokus – specialius įtaisus, montuojamus prasižengusių vairuotojų automobiliuose – autoekspertai lygina su lėktuvų „juodosiomis“ dėžėmis. Tai – daugiau nei 1200 Eur kainuojantis aparatas, fiksuojantis daugybę parametrų ir šiuos parodymus saugantis arba net ir...


Automobilių statymo ypatumai Lietuvoje ir kaimynystėje

Automobilių statymo ypatumai Lietuvoje ir kaimynystėje

Spalio 23d.

Palyginę Vilniaus, Rygos, Talino ir Varšuvos santykį su vietos automobiliui ieškančiais vairuotojais, galime daryti išvadą, kad automobilį miesto centre pigiausiai galima pastatyti Varšuvoje, brangiausiai – Taline. Portalo LRT.lt pašnekovai pasakoja, ką reikia žinoti, prieš vykstant į šiuos...


Siūloma griežčiau bausti „kelių erelius“

Siūloma griežčiau bausti „kelių erelius“ (1)

Spalio 22d.

Siūloma sugriežtinti atsakomybę už greičio viršijimą, pakartotinį per trejus metus vairavimą išgėrus, taip pat sugriežtinti atsakomybę vairuotojams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kai dėl jų kaltės žuvo žmogus.


Sulaukę pavasario pradėjo pirkti automobilius

Sulaukę pavasario pradėjo pirkti automobilius

Balandžio 11d.

Kauno automobilių turguje nuotaikos kur kas geresnės nei metų pradžioje – pavasarį suaktyvėjo naudotų automobilių prekyba. „Pardavimai įsibėgėja, per dieną grįžta vidutiniškai 15 pakrautų autovežių, tai turgelis nėra miręs“, – portalui LRT.lt sako UAB „Varanas“...


„Top Gear“ vedėjo J. Clarksono planai: darbo birža, Australijos ar Rusijos televizija?

„Top Gear“ vedėjo J. Clarksono planai: darbo birža, Australijos ar Rusijos televizija?

Balandžio 3d.

Iš BBC atleistas atvirai savo nuomonę reikšti mėgstantis laidos „Top Gear“ vedėjas Jeremy Clarksonas po skandalo viešai kalbėti nebenori, tik yra pajuokavęs, kad važiuos į darbo biržą. Vis dėlto niekas neabejoja, kad jis iš eterio nedings, nes jam ir jo kolegoms siūlymus kurti laidas...


Siūloma griežtinti vairuotojų sveikatos patikrą Lietuvoje

Siūloma griežtinti vairuotojų sveikatos patikrą Lietuvoje

Kovo 14d.

Lietuvoje vairuotojų sveikata tikrinama simboliškai ir vykdoma kas dešimt metų, per kuriuos gali daug kas pasikeisti. Specialistai kalba, kad šiai sričiai reikėtų skirti daugiau dėmesio, galbūt griežtinti reikalavimus bei tikrinti asmens psichofiziologinius gebėjimus.

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!