Spalio 23d. Antradienis

Intelektinės transporto sistemos keliuose – ir keliaujančiam, ir prižiūrinčiam kelius

Kovo 13d.
Intelektinės transporto sistemos keliuose – ir keliaujančiam, ir prižiūrinčiam kelius

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos rengia informacinių sistemų plėtros galimybių studiją, kurioje nagrinėjamos informacinių sistemų keliuose galimybės, numatomas sistemų pritaikymas prie šioje srityje vykstančių technologinių pokyčių. Kad šie tikslai būtų įgyvendinti, siekiama apibendrinti esamą informacinių sistemų situaciją, apibrėžti problemas ir poreikius, susijusius su Kelių direkcijos naudojamomis informacinėmis sistemomis, registrais, siūlomi sprendimai naujovėms diegti, numatomos reikalingos investicijos ir projektai.
Pagal rengiamą galimybių studiją numatoma išplėsti jau veikiančias, taip pat kuriamos naujos informacinės sistemos. Informacinės sistemos operatyviai kaups ir vartotojui pateiks kelių, kelių eismo, kelionių, kelių rinkliavų ir kt. duomenis.
Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą, kuri veikia jau dvejus metus ir eismo dalyvių mielai naudojama norint sužinoti apie esamą situaciją keliuose, kelių būklę ir eismo sąlygas, numatyta išplėsti sukuriant kelio dangos būklės prognozavimo modulį. Taip svetainėje www.eismoinfo.lt atsirastų informacija ne tik apie esamą kelių būklę, bet ir prognozė, kaip ir kur gali pasikeisti kelio dangos būklė keičiantis orų sąlygoms (danga gali tapti slidi). Ši informacija būtų naudinga ne tik eismo dalyviams, bet ir kelius prižiūrinčioms valstybės įmonėms (joms bus sukurtos kelių barstymo programos).
Planuojama patobulinti ir Valstybinės reikšmės kelių informacinę sistemą, kurioje bus informacija ne tik apie esančius valstybinės reikšmės kelius, bet ir tvarkomi kelių turto apskaitos ir nusidėvėjimo duomenys, paremti realia kelių dangų būkle, nustatomas kelių statybos, remonto ar rekonstrukcijos poreikis.
Kuriamos dvi naujos informacinės sistemos:
Viešojo transporto kelionių duomenų informacinė sistema VINTRA. Šios sistemos pagalba sistemos naudotojai galės susiplanuoti savo kelionės maršrutą skirtingų rūšių visuomeniniu transportu. Sistemoje bus informacija apie visų vežėjų siūlomus maršrutus, jų laiką ir kainas.
Daugiafunkcės pažeidimų kontrolės ir eismo stebėjimo informacinės sistemos pagalba bus nustatomi kelių eismo taisyklių pažeidėjai (viršijantys greitį, vairuojantys techniškai netvarkingas, perkrautas transporto priemones), taip bus užtikrinamas eismo saugumas, renkami eismo duomenys.
Ateityje bus kuriama ir nauja – Elektroninės kelių rinkliavos informacinė sistema.
Siekiant, kad visa informacija kuo operatyviau būtų perduodama eismo dalyviams, o esantys kelyje galėtų informuoti apie sudėtingas situacijas keliuose, bus išplėsta Eismo informacijos centro veikla, jis taps nacionaliniu centru, bus įsteigtas skambučių centras su trumpuoju telefono numeriu.
Atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus tobulinamų ir kuriamų inovatyvių informacinių sistemų pagalba atnaujinamos ir plečiamos eismo informavimo paslaugos.

„Regitros“ atstovas: vairuotojų sveikatos tikrinimas - tikrų tikriausia nesąmonė

„Regitros“ atstovas: vairuotojų sveikatos tikrinimas - tikrų tikriausia nesąmonė

Liepos 17d.

Lietuvoje galioja viena griežčiausių vairuotojų sveikatos patikrų ES, tačiau ar tai garantuoja, kad prie vairo nesėda dėl ligos vairuoti negalintys asmenys?


Specialūs numeriai elektromobiliams sulaukė didelio dėmesio

Specialūs numeriai elektromobiliams sulaukė didelio dėmesio

Liepos 15d.

Sprendimas ekologiškas transporto priemones išskirti specialiais valstybinio numerio ženklais sulaukė didelio elektromobilių vairuotojų susidomėjimo. „Regitros“ duomenimis, nuo liepos 1 d. elektromobiliams ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms jau išduoti 49 nauji valstybinio...


Tai jau ne žaidimai, o tikra transporto revoliucija: elektromobilių pardavimai Europoje muša rekordus

Tai jau ne žaidimai, o tikra transporto revoliucija: elektromobilių pardavimai Europoje muša rekordus

Liepos 15d.

Šiemet pagal elektromobilių pardavimus Europos žemynas pirmauja – pasaulyje parduota daugiau nei 502 000 elektromobilių, o didžioji jų dalis tenka turtingiausioms Europos valstybėms.


Automobiliai renka duomenis apie vairuotojus

Automobiliai renka duomenis apie vairuotojus

Liepos 14d.

Taigi, jūsų automobilis jus šnipinėja. Naujausi modeliai fiksuoja daugybę detalių, net ir labai asmeniškų – pavyzdžiui, sėdynės davikliai fiksuoja vairuotojo kūno svorį. Navigacijos sistema fiksuoja kiekvieną kilometrą, atsimena jūsų kelią iš namų į darbą. Automobilio „smegenys“...


Po nelaimės „Tesla“ griebėsi priemonių

Po nelaimės „Tesla“ griebėsi priemonių

Liepos 12d.

Bendrovė „Tesla Motors“ jau labai greitai ketina pristatyti atnaujintą programinį sprendimą savo automobiliams – versiją 8.0. Patys svarbiausi pokyčiai bus susiję su automatinio valdymo sistemomis, skelbia „Electrek“.


Alkoblokas – „juodoji“ automobilio dėžė: kodėl neįmanoma jos apgauti?

Alkoblokas – „juodoji“ automobilio dėžė: kodėl neįmanoma jos apgauti?

Liepos 1d.

Alkoblokus – specialius įtaisus, montuojamus prasižengusių vairuotojų automobiliuose – autoekspertai lygina su lėktuvų „juodosiomis“ dėžėmis. Tai – daugiau nei 1200 Eur kainuojantis aparatas, fiksuojantis daugybę parametrų ir šiuos parodymus saugantis arba net ir...


Automobilių statymo ypatumai Lietuvoje ir kaimynystėje

Automobilių statymo ypatumai Lietuvoje ir kaimynystėje

Spalio 23d.

Palyginę Vilniaus, Rygos, Talino ir Varšuvos santykį su vietos automobiliui ieškančiais vairuotojais, galime daryti išvadą, kad automobilį miesto centre pigiausiai galima pastatyti Varšuvoje, brangiausiai – Taline. Portalo LRT.lt pašnekovai pasakoja, ką reikia žinoti, prieš vykstant į šiuos...


Siūloma griežčiau bausti „kelių erelius“

Siūloma griežčiau bausti „kelių erelius“ (1)

Spalio 22d.

Siūloma sugriežtinti atsakomybę už greičio viršijimą, pakartotinį per trejus metus vairavimą išgėrus, taip pat sugriežtinti atsakomybę vairuotojams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kai dėl jų kaltės žuvo žmogus.


Sulaukę pavasario pradėjo pirkti automobilius

Sulaukę pavasario pradėjo pirkti automobilius

Balandžio 11d.

Kauno automobilių turguje nuotaikos kur kas geresnės nei metų pradžioje – pavasarį suaktyvėjo naudotų automobilių prekyba. „Pardavimai įsibėgėja, per dieną grįžta vidutiniškai 15 pakrautų autovežių, tai turgelis nėra miręs“, – portalui LRT.lt sako UAB „Varanas“...


„Top Gear“ vedėjo J. Clarksono planai: darbo birža, Australijos ar Rusijos televizija?

„Top Gear“ vedėjo J. Clarksono planai: darbo birža, Australijos ar Rusijos televizija?

Balandžio 3d.

Iš BBC atleistas atvirai savo nuomonę reikšti mėgstantis laidos „Top Gear“ vedėjas Jeremy Clarksonas po skandalo viešai kalbėti nebenori, tik yra pajuokavęs, kad važiuos į darbo biržą. Vis dėlto niekas neabejoja, kad jis iš eterio nedings, nes jam ir jo kolegoms siūlymus kurti laidas...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!