Vasario 20d. Ketvirtadienis

Kaip pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1

Peržiūrų skaičius: 19936
Kaip pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1

Renkantis naudotą automobilį dažniausiai lemia jo kaina. Paprastai automobiliai, kurie buvo naudoti komerciniams tikslams, parduodami pigiau, nes  buvo registruoti kaip lengvieji krovininiai  automobiliai (N1 klasė).

Lengvasis krovininis automobilis nuo lengvojo automobilio dažnai išore  nesiskiria niekuo, vidus prieš parduodant taip pat gali būti pertvarkytas – įtaisytos sėdynės ir kt. Įsigijęs tokį, pigesnį automobilį, vėliau  sužinojęs, kad tokiam automobiliui privalomoji techninė apžiūra turi būti atliekama kiekvienais metais, pilietis nustemba, kad tai lengvasis krovininis automobilis, be to, važiuojant magistraliniais keliais būtina įsigyti vinijetę, kurios kaina vieneriems metams − 600 Lt (bauda nesumokėjus kelių mokesčio – nuo 600 iki 900 Lt).

Šios situacijos galima išvengti, tik, prieš perkant automobilį, reikėtų pasižiūrėti į automobilio dokumentus – lengvųjų automobilių klasė žymima M1, krovininių − N1. Šią informaciją prieš registraciją VĮ „Regitra" visada galima pasitikrinti.

Teisės aktai numato galimybę pakeisti automobilio klasę, tačiau tam reikia papildomų išlaidų: atlikti techninę ekspertizę ir mokėti valstybės rinkliavą.

Norint pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1, privaloma iš gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo gauti raštišką patvirtinimą, kad transporto priemonėje sumontuota stabdžių sistema atitinka transporto priemonių,  skirtų vežti keleivius, reikalavimus, taip pat stabdžių sertifikato, variklio skleidžiamo triukšmo, variklio išmetamųjų teršalų, sėdynių tvirtinimo, diržų tvirtinimo bei diržų sertifikatų kopijas.

Gavus raštišką patvirtinimą ir sertifikatus, būtina atlikti techninę ekspertizę kurios metu nustatoma, ar visos transporto priemonės konstrukcija atitinka  transporto priemonių,  suprojektuotų ir pagamintų vežti keleivius, reikalavimus. Atsižvelgiant į techninės ekspertizės išvadas, sprendžiama, ar transporto priemonė gali būti perregistruojama kaip lengvasis automobilis.

10 tipinių serviso apgaulių

10 tipinių serviso apgaulių

Per brangi variklio alyva, anksčiau laiko pakeistos stabdžių trinkelės, per didelės techninės apžiūros išlaidos – pačios bjauriausios transporto priemonių remonto dirbtuvių apgavystės ir kaip galima nuo jų apsisaugoti.


Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Perkantiems iš užsienio šalių į Lietuvą įvežtus naudotus automobilius gyventojams valstybės įmonė „Regitra“ pataria visais atvejais surašyti pirkimo-pardavimo sutartį, joje nurodyti automobilio įsigijimo kainą, nes pasitaiko atvejų,...


Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Automobilis per paskutinius kelis dešimtmečius Lietuvoje tapo kiekvieno mobilaus žmogaus atributu. Iki šiol nėra patogesnio būdo keliauti, todėl reta Lietuvos šeima neturi automobilio. Tiesa, daugelio mūsų šalies žmonių finansinė padėtis dar...


Lietuviai – patiklūs automobilių pirkėjai

Lietuviai – patiklūs automobilių pirkėjai

Automobilio įsigijimas lietuviams atrodo kaip įprastas ir kasdienis procesas – dalis jį perka su niekuo nepasitarę ar nesibaimindami į apžiūrą vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Įdomu, kad gerokai daugiau vyrų (30 proc.) įsigijo...


TA atmintinė

TA atmintinė

Techninė apžiūra vykdoma nuoseklia seka, kurią žinoti pravartu ir besirengiantiems į ją atvykti: TA kontrolierių dėmesys kreipiamas į kėbulą, langų stiklus, žibintus, avarinio sustojimo ženklą. Tikrinamas vairo ratas, garsinis signalas, stiklų...


Nuo sukčių nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Nuo sukčių nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Pernai „Regitros” padaliniuose atsisakyta įregistruoti 325 transporto priemones, nustačius, jog jos paieškomos, o taip pat įtarti 294 atvejai, kai galimai buvo suklastotas transporto priemonės identifikavimo numeris, jos variklio...


Top 10: dažniausios automobilio pirkimo klaidos

Top 10: dažniausios automobilio pirkimo klaidos

Jei neesate pirkėjas, kuris turi daug pinigų, automobilio pirkimas tikrai nebus spontaniškas. Toks svarbus pirkinys reikalauja didelio finansinio planavimo ir tinkamo jūsų skoniui ir kišenei automobilio suradimo.


10 būdų kaip išvengti problemų

10 būdų kaip išvengti problemų

Važiuoti kabrioletu dažniausiai labai malonu. Deja, keletas smulkmenų, pvz., lietus, vietos stoka, plazdenantis tentas, šį malonumą dažnai apkartina. Mes patarsime kaip kovoti su šiais vasaros malonumų žudikais.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!