Spalio 23d. Trečiadienis

Neatsakingai parduotas automobilis – didelių rūpesčių pradžia

Peržiūrų skaičius: 16488
Neatsakingai parduotas automobilis – didelių rūpesčių pradžia

Naujieji savininkai mašinas perparduoda, sukelia eismo įvykių, o atsakyti tenka buvusiems teisėtiems savininkams. Tai kainuoja daug pinigų ir dar daugiau sveikatos.

Saugo interesus

Pasak VĮ „Regitra” Alytaus filialo viršininko Jurgio Valiūno, siekiant apsaugoti buvusių transporto priemonių savininkų interesus, nustatytas trumpesnis - 15 kalendorinių dienų - transporto priemonių perregistravimo terminas (anksčiau buvo 30 dienų).

Įsigytą Lietuvoje registruotą transporto priemonę privaloma savo vardu perregistruoti per 15 kalendorinių dienų po to, kai pardavėjas apie pardavimą pranešė „Regitrai”. To neatlikus nuo 2010 metų vasario 1 dienos ji bus automatiškai išregistruota. Teisės aktai nustato, kad viešajame eisme draudžiama naudoti išregistruotas transporto priemones.

„Neseniai vienas alytiškis, tinkamai neįforminęs pardavimo sutarties, savo automobilį pardavė kitam asmeniui. Netrukus šis sukėlė skaudžią avariją, kurioje buvo sužaloti žmonės, ir išvyko į užsienį. Pareigūnai automobilį nuvežė į saugojimo aikštelę, už saugojimą reikia mokėti. Be to, mašina pirkta lizingo būdu, reikia atsiskaityti ir su lizingo bendrove. Teismas buvusį savininką gali patraukti atsakomybėn. Girdėjau, kad alytiškis jau skolingas ne vieną tūkstantį litų ir suma gali dar augti, sutriko jo sveikata”, - pasakojo filialo viršininkas. Tokių atvejų ne vienas ir ne du.

Kaip sakė J.Valiūnas, nustatytus perregistravimo terminus praleidęs naujasis transporto priemonės savininkas automatiškai išregistruotą transporto priemonę galės vėl įregistruoti teisės aktų nustatyta tvarka. „Regitros” padalinyje jis privalės pateikti ne tik visus būtinus dokumentus, bet ir norimą įregistruoti automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę.

Sunkmečiu apskrityje automobilių daugėjo

Pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 137 tūkst. į šalį įvežti naudoti ir nauji lengvieji automobiliai, arba 31,3 proc mažiau negu 2008-aisiais. Iš visų 2009 metais įregistruotų lengvųjų automobilių nauji sudarė 5 procentus.

J.Valiūno teigimu, statistikos duomenys leidžia teigti, kad pernai apskrityje automobilių ne tik nesumažėjo, bet netgi padaugėjo. „2010 metų sausio 1 dienos duomenimis, Alytuje buvo įregistruota 42 tūkstančiai 115, rajone - 17 tūkstančių 972 transporto priemonės. Prieš metus skaičiai buvo 42 tūkstančiai 17 ir 17 tūkstančių 298”, - dėstė filialo viršininkas.

Tarp kitų apskrities savivaldybių pirmauja Varėnos, kurioje įregistruota 16 tūkst. 310 (pernai - 15 tūkst. 880) transporto priemonių. Druskininkuose ir Lazdijų rajone - 15 tūkst. 120 (14 tūkst. 746) ir 14 tūkst. 442 (13 tūkst.765) automobiliai.

2009 metais šalyje pirmą kartą įregistruotų lengvųjų automobilių vidutinis amžius - 9 metai 2 mėnesiai.

VĮ „Regitra” tvarkomame Kelių transporto priemonių registre sausio 1 dieną buvo 2 mln. 133 tūkst. 720 transporto priemonių įrašų. 81 proc. jų sudarė lengvieji keleiviniai automobiliai, 8 proc. - krovininės mašinos, 7 proc. - priekabos ir puspriekabės, 2 proc. - motociklai, po 1 proc. - autobusai ir mopedai.

Beveik prieš dvidešimt metų, 1990-aisiais Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šalyje buvo įregistruoti 848 tūkst. 545 automobiliai, motociklai, autobusai ir sunkvežimiai. 1996 metais transporto priemonių skaičius šalyje jau viršijo milijoną.

Daugiausia, 36 proc., naudotų automobilių pernai įvežta iš Vokietijos, 16 proc. - iš Prancūzijos. Tarp įvežtųjų 2009 metais pirmavo automobiliai „VW Passat”, „VW Golf” ir „Opel Astra”.

Pirkti naują ar dėvėtą automobilį?

Pirkti naują ar dėvėtą automobilį?

Pirkti dėvėtą automobilį Lietuvoje yra normalu. Lyginant naują automobilį su dėvėtų paprastas žmogus mato nedaug skirtumų. Dažnai yra svarbiausia kaina, išvaizda ir prestižas. Tiesa, naujas ir dėvėtas automobilis turi daugiau skirtumų nei atrodo...


Kuo minta jūsų automobilis?

Kuo minta jūsų automobilis?

Jeigu turime galimybę rinktis, paprastai ja naudojamės. Rinkdamiesi automobilį turime apsispręsti: kokius degalus jis naudos? Toks pasirinkimas dažnai gali turėti nemažos įtakos piniginės storiui.


Nuo sukčių kasmet nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Nuo sukčių kasmet nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Pernai visuose „Regitros” padaliniuose buvo atsisakyta įregistruoti 325 transporto priemones, nustačius, jog jos paieškomos, o taip pat įtarti 294 atvejai, kai galimai buvo suklastotas transporto priemonės identifikavimo numeris, jos...


Prancūziškas ar vokiškas automobilis?

Prancūziškas ar vokiškas automobilis?

Iškart perspėju, kad šis straipnis nebus skirtas iškelti ar sumenkinti konkretų automobilį ar jo markę. Visi žinome, kad lietuvių liaudies automobiliai yra: Volkswagen, Audi, BMW. Lietuviai pamiršta tokias mašinas kaip Ford, Opel, Renault,...


Požymiai, kad automobilis ar jo dokumentai gali būti suklastoti

Požymiai, kad automobilis ar jo dokumentai gali būti suklastoti

„Regitros“ duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvos kelių transporto priemonių registre buvo per 2,2 mln. įrašų apie įregistruotas transporto priemones, Latvijoje – daugiau negu 800 tūkst. (šaltinis CSDD), Estijoje –...


Rinkodaros triukai: kodėl meluoja automobilio spidometras?

Rinkodaros triukai: kodėl meluoja automobilio spidometras?

„Toyota Yaris“ sumontuotas spidometras rodo, kad šis mažylis gali važiuoti 140 mylių per valandą greičiu. Vis dėlto realiai 106 AG automobilis neperkopia 109 mylių per valandą ribos, rašo AP. Tad kodėl šis ir daugelis kitų modelių turi...


Top 10: dažniausios automobilio pirkimo klaidos

Top 10: dažniausios automobilio pirkimo klaidos

Jei neesate pirkėjas, kuris turi daug pinigų, automobilio pirkimas tikrai nebus spontaniškas. Toks svarbus pirkinys reikalauja didelio finansinio planavimo ir tinkamo jūsų skoniui ir kišenei automobilio suradimo.


Kokius automobilius renkasi lietuviai?

Kokius automobilius renkasi lietuviai?

Nors vairuotojus domina ir nauji, ir naudoti automobiliai, tačiau ilgalaikės tendencijos kardinaliai nesikeičia: dauguma vairuotojų gali įsigyti tik naudotą ir ne brangesnį nei dvi dešimtis tūkstančių litų kainuojantį automobilį. O degalų kainoms...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre