Liepos 17d. Trečiadienis

Neatsakingai parduotas automobilis – didelių rūpesčių pradžia

Peržiūrų skaičius: 16328
Neatsakingai parduotas automobilis – didelių rūpesčių pradžia

Naujieji savininkai mašinas perparduoda, sukelia eismo įvykių, o atsakyti tenka buvusiems teisėtiems savininkams. Tai kainuoja daug pinigų ir dar daugiau sveikatos.

Saugo interesus

Pasak VĮ „Regitra” Alytaus filialo viršininko Jurgio Valiūno, siekiant apsaugoti buvusių transporto priemonių savininkų interesus, nustatytas trumpesnis - 15 kalendorinių dienų - transporto priemonių perregistravimo terminas (anksčiau buvo 30 dienų).

Įsigytą Lietuvoje registruotą transporto priemonę privaloma savo vardu perregistruoti per 15 kalendorinių dienų po to, kai pardavėjas apie pardavimą pranešė „Regitrai”. To neatlikus nuo 2010 metų vasario 1 dienos ji bus automatiškai išregistruota. Teisės aktai nustato, kad viešajame eisme draudžiama naudoti išregistruotas transporto priemones.

„Neseniai vienas alytiškis, tinkamai neįforminęs pardavimo sutarties, savo automobilį pardavė kitam asmeniui. Netrukus šis sukėlė skaudžią avariją, kurioje buvo sužaloti žmonės, ir išvyko į užsienį. Pareigūnai automobilį nuvežė į saugojimo aikštelę, už saugojimą reikia mokėti. Be to, mašina pirkta lizingo būdu, reikia atsiskaityti ir su lizingo bendrove. Teismas buvusį savininką gali patraukti atsakomybėn. Girdėjau, kad alytiškis jau skolingas ne vieną tūkstantį litų ir suma gali dar augti, sutriko jo sveikata”, - pasakojo filialo viršininkas. Tokių atvejų ne vienas ir ne du.

Kaip sakė J.Valiūnas, nustatytus perregistravimo terminus praleidęs naujasis transporto priemonės savininkas automatiškai išregistruotą transporto priemonę galės vėl įregistruoti teisės aktų nustatyta tvarka. „Regitros” padalinyje jis privalės pateikti ne tik visus būtinus dokumentus, bet ir norimą įregistruoti automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę.

Sunkmečiu apskrityje automobilių daugėjo

Pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 137 tūkst. į šalį įvežti naudoti ir nauji lengvieji automobiliai, arba 31,3 proc mažiau negu 2008-aisiais. Iš visų 2009 metais įregistruotų lengvųjų automobilių nauji sudarė 5 procentus.

J.Valiūno teigimu, statistikos duomenys leidžia teigti, kad pernai apskrityje automobilių ne tik nesumažėjo, bet netgi padaugėjo. „2010 metų sausio 1 dienos duomenimis, Alytuje buvo įregistruota 42 tūkstančiai 115, rajone - 17 tūkstančių 972 transporto priemonės. Prieš metus skaičiai buvo 42 tūkstančiai 17 ir 17 tūkstančių 298”, - dėstė filialo viršininkas.

Tarp kitų apskrities savivaldybių pirmauja Varėnos, kurioje įregistruota 16 tūkst. 310 (pernai - 15 tūkst. 880) transporto priemonių. Druskininkuose ir Lazdijų rajone - 15 tūkst. 120 (14 tūkst. 746) ir 14 tūkst. 442 (13 tūkst.765) automobiliai.

2009 metais šalyje pirmą kartą įregistruotų lengvųjų automobilių vidutinis amžius - 9 metai 2 mėnesiai.

VĮ „Regitra” tvarkomame Kelių transporto priemonių registre sausio 1 dieną buvo 2 mln. 133 tūkst. 720 transporto priemonių įrašų. 81 proc. jų sudarė lengvieji keleiviniai automobiliai, 8 proc. - krovininės mašinos, 7 proc. - priekabos ir puspriekabės, 2 proc. - motociklai, po 1 proc. - autobusai ir mopedai.

Beveik prieš dvidešimt metų, 1990-aisiais Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šalyje buvo įregistruoti 848 tūkst. 545 automobiliai, motociklai, autobusai ir sunkvežimiai. 1996 metais transporto priemonių skaičius šalyje jau viršijo milijoną.

Daugiausia, 36 proc., naudotų automobilių pernai įvežta iš Vokietijos, 16 proc. - iš Prancūzijos. Tarp įvežtųjų 2009 metais pirmavo automobiliai „VW Passat”, „VW Golf” ir „Opel Astra”.

Greičiausi ir lėčiausi automobiliai

Greičiausi ir lėčiausi automobiliai

Pamenate, kaip vaikystėje vaikščiodavome nuo automobilio prie automobilio ir per šoninį langą žiūrėdavome į spidometrą, norėdami sužinoti, kokiu maksimaliu greičiu ta mašina gali važiuoti. Noras draugams pasigirti, kokiu maksimaliu greičiu gali...


Kada laikas keisti mašiną?

Kada laikas keisti mašiną?

Kiekviena mašina turi savo gyvavimo laikotarpį, kuris dažnai būna apsrendžiamas jos savininko. Kai kurie vyrukai mėgsta naudotis ta pačia mašina tam tikrą laikotarpį, pvz., 5 ar 10 metų. Kiti nusprendžia, kad nuvažiavus tam tikrą kilometrų...


Prieš perkant automobilį būtinai reikia atkreipti dėmesį į...

Prieš perkant automobilį būtinai reikia atkreipti dėmesį į...

1. Jūs turite sužinoti buvo perdažytas automobilis ar ne, ar ne prarūdijęs kėbulas. Ir tas ir tas, sumažina automobilio gyvavimo laiką, ir žinoma KAINĄ. Lipdukai, juostelės, užrasai dažniausiai skirti tam, kad paslėpti kėbulo defektus....


Kaip atpažinti „skendusią“ mašiną?

Kaip atpažinti „skendusią“ mašiną?

Potvynio automobiliui padarytą žalą gali būti sunku pastebėti, nes fiziškai jos gali būti padaryta visai nedaug. Tačiau mašina, kuri yra buvusi po vandeniu, tiesiogine to žodžio prasme supus „iš vidaus“.


TA atmintinė

TA atmintinė

Techninė apžiūra vykdoma nuoseklia seka, kurią žinoti pravartu ir besirengiantiems į ją atvykti: TA kontrolierių dėmesys kreipiamas į kėbulą, langų stiklus, žibintus, avarinio sustojimo ženklą. Tikrinamas vairo ratas, garsinis signalas, stiklų...


TOP 10: kodėl tikri vyrai vairuoja su mechanine pavarų dėže

TOP 10: kodėl tikri vyrai vairuoja su mechanine pavarų dėže

10. Visi žinome pajuokavimus apie tai, kaip vyrai nelinkę iš savo rankų paleisti televizoriaus pultelio, tai todėl, kad vyrams patinka kontroliuoti. Dauguma vyrų nori vadovauti, o ne kad jiems būtų vadovaujama. Mechaninė pavarų dėžė suteikia vyrui...


Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Perkantiems iš užsienio šalių į Lietuvą įvežtus naudotus automobilius gyventojams valstybės įmonė „Regitra“ pataria visais atvejais surašyti pirkimo-pardavimo sutartį, joje nurodyti automobilio įsigijimo kainą, nes pasitaiko atvejų,...


Kaip nusipirkti patikimą automobilį

Kaip nusipirkti patikimą automobilį

Lietuvoje tikimybė nusipirkti gerą naudotą automobilį tokia pati kaip laimėti milijoną loterijoje. Vilnietis Donatas Noreika džiaugiasi šių metų pradžioje įsigytu devynerių metų senumo “Toyota Yaris Verso” automobiliu: pakankamai...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Mes jau čia Mes jau čia