Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Netikėkite reklama arba ką nutyli automobilių pardavėjai

Peržiūrų skaičius: 11564
Netikėkite reklama arba ką nutyli automobilių pardavėjai

Naujų automobilių gamintojai nevengia pasigirti itin mažomis kuro sąnaudomis, tačiau tokia reklama dažniausiai neatspindi tiesos. Kodėl taip yra, bandė aiškintis BBC tarnyba.

Visi automobilių gamintojai yra įpareigoti pateikti naujų modelių degalų vartojimo
efektyvumo duomenis. Šie tyrimai tapo tikromis lenktynėmis tarp atskirų gamintojų, kurie siekdami kuo geresnių rezultatų nevengia griebtis triukų, rašo BBC.

Daugybė mažų gudrybių gali užmaskuoti tikrąjį kuro suvartojimą ir anglies dioksido bei azoto oksido emisijas testavimo metu.

Automobilių pardavėjai, prekiaujantys ES šalyse, yra įpareigoti atlikti minėtus tyrimus. Vėliau gauti rezultatai yra panaudojami nuolat griežtinant emisijos normatyvus, apmokestinant taršą bei siekiant privilioti pirkėjus, ieškančius ekonomiškų sprendimų.

Deja, pasitikėti gamintojų pateiktais skaičiais nederėtų, nes verslininkų sugebėjimai manipuliuoti statistika
auga sulyg kiekvienais metais. Tikrame kelyje automobilio kuro suvartojimas būna didesnis nei nurodytas reklamoje.

Oficiali statistika teigia, kad 2001 metais ES parduodamų automobilių anglies dioksido emisija vienam kilometrui vidutiniškai siekė 180 gramų. 2011 metais šis skaičius sumažėjo iki 150 gramų. Anot Vokietijos automobilininkų asociacijos, tikrovėje šis skaičius sumažėjo nuo 190 iki 180 gramų.

Atotrūkis tarp oficialių ir realių skaičių vis auga. 2001 metais šis skirtumas siekė 7 proc., o 2011 metais – net 23 proc.

Gamintojų sukčiavimas pateikiant idealiomis sąlygomis gautus duomenis vis auga, tačiau automobilių pramonės ir priežiūros institucijų atstovai sako, kad nepaisant atotrūkio tarp reklamos ir praktikos pirkėjai gali priimti racionalius sprendimus ir įsigyti pageidaujamą produktą, nes panašias gudrybes naudoja visi gamintojai.

Siekiant pagerinti rezultatus dažnai yra atjungiamas generatorius, todėl sutaupoma energija, kuri yra būtina įkrauti akumuliatorių. Taip pat naudojama speciali alyva ir kiti lubrikantai, kurie itin sumažina trintį. Žinoma, testavimo metu radijas, oro kondicionierius bei kiti elektros prietaisai yra išjungiami, o tai leidžia dar labiau sumažinti kuro sąnaudas.

Testavimo metu automobilių padangų slėgis būna idealiai pritaikytas būtent tai kelio dangai. Gamintojai specialiai sureguliuoja arba iš viso pašalina stabdžius. Siekiant kuo mažesnio oro pasipriešinimo tarpai automobilio išorėje būna apklijuojami lipnia juosta. Kartais gamintojai pašalina net ir šoninius vaizdo veidrodėlius.

Tai tik keletas manipuliavimo kuro ekonomija pavyzdžių.

Formaliai gamintojai tokių tyrimų metu nepažeidžia jokių teisės aktų. Šiuo atveju teisėkūra yra atlaidi ir leidžia testavimo metu gautus rezultatus reklamos tikslais sumažinti dar 4 proc.

Organizacija „Transport & Enviroment“ siekia panaikinti esamas spragas ir uždrausti gamintojams skelbti iš piršto laužtus kuro ekonomijos rezultatus. Anot jų, gamintojų atžvilgiu neetiška teigti, kad šiuolaikiniai automobiliai yra žymiai taupesni ir ekologiškesni nei tie, kurie buvo gaminami prieš dešimt metų.

Organizacijos atstovo Grego Archerio teigimu kai kurių modelių anglies dioksido emisija tikrovėje yra 50 proc. didesnė nei nurodyta tyrimų rezultatuose. Kiti oficialius rezultatus viršija tik 15 procentų. Žinoma, didesnė anglies dioksido emsisija reiškia, kad automobilis suvartoja daugiau degalų nei nurodyta.

2016 metais turėtų būti pristatytas naujas kuro ekonomijos ir taršos emisijos testas „World Light Duty Test Cycle“ (WLTC), kuris atspindės realius skaičius. Tačiau automobilių pramonę atstovaujantys lobistai siekia, kad ši testavimo sistema įsigaliotų tik 2021 metais.

Šaltinis: Technologijos.lt
10 būdų kaip išvengti problemų

10 būdų kaip išvengti problemų

Važiuoti kabrioletu dažniausiai labai malonu. Deja, keletas smulkmenų, pvz., lietus, vietos stoka, plazdenantis tentas, šį malonumą dažnai apkartina. Mes patarsime kaip kovoti su šiais vasaros malonumų žudikais.


Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Perkantiems iš užsienio šalių į Lietuvą įvežtus naudotus automobilius gyventojams valstybės įmonė „Regitra“ pataria visais atvejais surašyti pirkimo-pardavimo sutartį, joje nurodyti automobilio įsigijimo kainą, nes pasitaiko atvejų,...


Naudoti automobiliai: iš kurios šalies geriausia įsigyti

Naudoti automobiliai: iš kurios šalies geriausia įsigyti

Geras naudotas automobilis visų pirma yra tas, kuris turėjo gerą šeimininką, sako ekspertai. Vis dėlto jie pripažįsta, kad iš kai kurių šalių atvežtos transporto priemonės laikomos labiau patikimomis. Renkantis automobilį iš Vokietijos ar...


Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Automobilis per paskutinius kelis dešimtmečius Lietuvoje tapo kiekvieno mobilaus žmogaus atributu. Iki šiol nėra patogesnio būdo keliauti, todėl reta Lietuvos šeima neturi automobilio. Tiesa, daugelio mūsų šalies žmonių finansinė padėtis dar...


Kada laikas keisti mašiną?

Kada laikas keisti mašiną?

Kiekviena mašina turi savo gyvavimo laikotarpį, kuris dažnai būna apsrendžiamas jos savininko. Kai kurie vyrukai mėgsta naudotis ta pačia mašina tam tikrą laikotarpį, pvz., 5 ar 10 metų. Kiti nusprendžia, kad nuvažiavus tam tikrą kilometrų...


Nuo sukčių nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Nuo sukčių nukenčia šimtai automobilių pirkėjų. Kaip to išvengti?

Pernai „Regitros” padaliniuose atsisakyta įregistruoti 325 transporto priemones, nustačius, jog jos paieškomos, o taip pat įtarti 294 atvejai, kai galimai buvo suklastotas transporto priemonės identifikavimo numeris, jos variklio...


Automobilių prekiautojai, ir ko jiems nereikėtų sakyti

Automobilių prekiautojai, ir ko jiems nereikėtų sakyti

Jaudinatės pirkdami naują mašiną ir bijote, kad pasakysite kažką pardavėjui, ką jis panaudos kaip kozirį derybose dėl kainos? Naujos ar net naudotos mašinos pirkimas tikrai neturėtų būti toks „nervus gadinantis“ įvykis, kaip kad būdavo...


Prieš perkant automobilį būtinai reikia atkreipti dėmesį į...

Prieš perkant automobilį būtinai reikia atkreipti dėmesį į...

1. Jūs turite sužinoti buvo perdažytas automobilis ar ne, ar ne prarūdijęs kėbulas. Ir tas ir tas, sumažina automobilio gyvavimo laiką, ir žinoma KAINĄ. Lipdukai, juostelės, užrasai dažniausiai skirti tam, kad paslėpti kėbulo defektus....


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!