Spalio 23d. Trečiadienis

Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Peržiūrų skaičius: 31628
Patarimai perkantiems naudotą automobilį

Automobilis per paskutinius kelis dešimtmečius Lietuvoje tapo kiekvieno mobilaus žmogaus atributu. Iki šiol nėra patogesnio būdo keliauti, todėl reta Lietuvos šeima neturi automobilio. Tiesa, daugelio mūsų šalies žmonių finansinė padėtis dar neleidžia įpirkti naujų automobilių. Taigi, žmonėms tenka ieškoti dėvėtų mašinų. Šiame straipsnyje aprašysiu, į ką reikia atkreipti dėmesį perkant dėvėtą transporto priemonę.

Kaina neturėtų būti vienintelis kriterijus. Dažnai maža kaina dažniau signalizuoja apie paslėptus ar akivaizdžius automobilio trūkumus. Tuo tarpu kiekvieno vairuotojo siekiamybė turi būti įsigyti naudotą automobilį už gerą kainos ir automobilio būklės santykį.

Niekada pirkdami automobilio nepasiduokite emocijoms. Pasitaiko atvejų, kad žmonės atranda gerą, tačiau jiems netinkamą automobilį ir sumąsto kurį laiką su juo pavažinėti ir vėliau brangiau perparduoti. Tai nėra geras pasirinkimas. Jūs norite nusipirkti jums tinkamą automobilį, o ne įsisukti į automobilių perpardavinėjimo verslą. Šioje srityje, kaip ir visur egzistuoja arši konkurencija. Taigi, prieš atliekant bet kokį pirkimą verta gerai pagalvoti.

Atkreipkite dėmesį į smulkmenas. Net kvapas, variklio garsas ar neryškūs įbrėžimai automobilio kėbule ar automobilio salone gali daug ką išduoti apie mašinos būklę ir jos buvusį šeimininką. Juk bus nemalonu važinėtis automobiliu, kurio salonas smirda tabaku ar yra matomos išpiltos kavos dėmės. Tuo tarpu variklio garsas gali išduoti daug daugiau. Kartais vaizdas po kapoto dangčiu būna puikus, dokumentai tvarkingi, tačiau ausims garsas nepatinka. Tokiu atveju susitarkite, kad automobiliui bus atlikti nuodugni diagnostika. Jei reikia ir pats už ją sumokėkite, nes vėlesnis variklio remontas gali kainuoti daug daugiau nei jūs galite pagalvoti. Kartais pasitaiko atvejų, kad varikliai būna pažeisti nepataisomai.

Paprašykite savininko išbandyti automobilį. Tik pavairavę automobilį realiomis sąlygomis, o ne tik klausydamiesi, ką sako pardavėjas galite nuspręsti pirkti ar ne šį automobilį. Vairuodami automobilį stenkitės patikrinti kuo didesnės dalies automobilio detalių būklę. Pavyzdžiui išbandykite staigų stabdymą, padarykite staigių posūkių, pažiūrėkite, kaip veikia pavarų perjungimas. Taip pat pažaiskite su automobilio elektronika. Daugelis senesnių automobilių modelių pasižymi savo elektronikos nepatikimumu.

10 tipinių serviso apgaulių

10 tipinių serviso apgaulių

Per brangi variklio alyva, anksčiau laiko pakeistos stabdžių trinkelės, per didelės techninės apžiūros išlaidos – pačios bjauriausios transporto priemonių remonto dirbtuvių apgavystės ir kaip galima nuo jų apsisaugoti.


Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Įsigyjant automobilį būtina pirkimo-pardavimo sutartis

Perkantiems iš užsienio šalių į Lietuvą įvežtus naudotus automobilius gyventojams valstybės įmonė „Regitra“ pataria visais atvejais surašyti pirkimo-pardavimo sutartį, joje nurodyti automobilio įsigijimo kainą, nes pasitaiko atvejų,...


Kuo minta jūsų automobilis?

Kuo minta jūsų automobilis?

Jeigu turime galimybę rinktis, paprastai ja naudojamės. Rinkdamiesi automobilį turime apsispręsti: kokius degalus jis naudos? Toks pasirinkimas dažnai gali turėti nemažos įtakos piniginės storiui.


10 būdų kaip išvengti problemų

10 būdų kaip išvengti problemų

Važiuoti kabrioletu dažniausiai labai malonu. Deja, keletas smulkmenų, pvz., lietus, vietos stoka, plazdenantis tentas, šį malonumą dažnai apkartina. Mes patarsime kaip kovoti su šiais vasaros malonumų žudikais.


Netikėkite reklama arba ką nutyli automobilių pardavėjai

Netikėkite reklama arba ką nutyli automobilių pardavėjai

Naujų automobilių gamintojai nevengia pasigirti itin mažomis kuro sąnaudomis, tačiau tokia reklama dažniausiai neatspindi tiesos. Kodėl taip yra, bandė aiškintis BBC tarnyba.


Greičiausi ir lėčiausi automobiliai

Greičiausi ir lėčiausi automobiliai

Pamenate, kaip vaikystėje vaikščiodavome nuo automobilio prie automobilio ir per šoninį langą žiūrėdavome į spidometrą, norėdami sužinoti, kokiu maksimaliu greičiu ta mašina gali važiuoti. Noras draugams pasigirti, kokiu maksimaliu greičiu gali...


TOP 10: kodėl tikri vyrai vairuoja su mechanine pavarų dėže

TOP 10: kodėl tikri vyrai vairuoja su mechanine pavarų dėže

10. Visi žinome pajuokavimus apie tai, kaip vyrai nelinkę iš savo rankų paleisti televizoriaus pultelio, tai todėl, kad vyrams patinka kontroliuoti. Dauguma vyrų nori vadovauti, o ne kad jiems būtų vadovaujama. Mechaninė pavarų dėžė suteikia vyrui...


Kada laikas keisti mašiną?

Kada laikas keisti mašiną?

Kiekviena mašina turi savo gyvavimo laikotarpį, kuris dažnai būna apsrendžiamas jos savininko. Kai kurie vyrukai mėgsta naudotis ta pačia mašina tam tikrą laikotarpį, pvz., 5 ar 10 metų. Kiti nusprendžia, kad nuvažiavus tam tikrą kilometrų...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre