Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Televizija automobilyje, DVD montavimas

Peržiūrų skaičius: 37648
Televizija automobilyje, DVD montavimas

Kasmet visame pasaulyje žinomos automobilių aparatūros gamintojos stengiasi sukurti vis modernesnę, kokybiškesnę ir universalesnę garso ir vaizdo techniką bei pasiūlyti kuo didesnį pasirinkimą. Pirkėjui tai ypač naudinga: nuolat pingančios gamybos technologijos, didesnė pasiūla skatina mažinti gaminių kainas.
Vis labiau mažėjančios gamybos technologijų kainos sudaro sąlygas į daugelį metų buvusią monopolinę automobilių aparatūros gamybos rinką įsiveržti naujoms kompanijoms, kurios „apsiginklavusios“ naujausiomis technologijomis, dideliu kokybiškų gaminių asortimentu. Tokios firmos - nemenkas pavojaus ženklas automobilių garso ir vaizdo technikos rinkos senbuvėms: ateina laikas dalytis rinka su naujokėmis.
Pastaruoju metu jau nieko nestebina vaizdo ir garso technika automobilyje. Tereikia užsukti į artimiausią firmą, prekiaujančią automobilių garso ir vaizdo aparatūra - ir Jums bus pasiūlyta viskas, ko reikia moderniai daugialypės terpės sistemai su įvairiausiais monitoriais, TV imtuvais, universaliųjų skaitmeninių diskų (toliau - DVD diskų) grotuvais, navigacijos įrenginiais ir net žaidimų kompiuteriais.
Šiandien televizija automobilyje - vienas paprasčiausių uždavinių, turintis net keletą įgyvendinimo būdų. Dauguma gamintojų šiandien siūlo į standartinio dydžio (1 DIN) vietą telpantį 5, 6 ar 7 colių įstrižainės monitorius, turinčius vidinį TV imtuvą. Tokiam įrenginiui tereikia papildomos keturių polių antenos - ir keliaudami galėsite žiūrėti mėgstamas TV laidas.
Automobilių monitoriai turi dideles garso ir vaizdo sistemos plėtimo galimybes. Daugumoje jų įrengti net keli papildomi ekranėliai, kurie naudojami, kai pagrindinis monitorius yra uždarytas. Šiuose vaizdo aparatuose dažniausiai montuojami ir radijo imtuvai. Populiarėjant namų kinui, monitoriuose pradėti rengti ir DVD diskų grotuvai. Tiesa, tokie įrenginiai kol kas yra gana brangūs ir juos gamina tik didžiausios automobilių garso ir vaizdo technikos gamintojos.
Norint automobilyje žiūrėti televiziją, reikės monitoriaus, išorinio TV imtuvo. Pagrindinis TV imtuvas „paslepiamas“ automobilio bagažinėje, o monitorių galima montuoti kur tik patogu.
Šiuo metu gaminami keli monitorių modeliai. Vienus galima tvirtinti prie lubų, kitus montuoti į sėdynių atlošus ar į kitas automobilio salono detales. Yra ir tiesiog pastatomų monitorių.
Automobilio salono detalėse rengiamų monitorių ekranus galima nuimti, panašiai kaip nuimami kompaktinių diskų grotuvų valdymo skydeliai. Tai labai patogu saugantis nuo ilgapirščių. Nenorintiems keisti automobilio interjero, gamintojai siūlo įvairius monitorių laikiklius, kurie yra lengvai uždedami ir nuimami.
Automobilio lubose rengiami monitoriai, lyginant su kitais modeliais, yra didesnės ekrano įstrižainės: salone montuojamų monitorių įstrižainė vidutiniškai siekia 7 colius, o lubose montuojami monitoriai gali būti net ir 17 colių įstrižainės.
Šaltinis: Vaizdo, garso, informacinių technologijų ir elektronikos žurnalas (2005 liepa VI)

Monitoriaus montavimas automobilio sėdynės pagalvėlėje

Automobilių įlenkimų lyginimas be dažymo

Automobilių įlenkimų lyginimas be dažymo

Vis daugiau Lietuvos gyventojų sužino apie naują automobilio defektų šalinimo metodą, kuris nereikalauja dažymo. Didžioji dalis automobilių turi mažesnius ar didesnius kėbulo įlenkimus.


Automobilių tuningo darbai

Automobilių tuningo darbai

Automobilių tiuningas (tuning) plačiai paplitęs Lietuvoje ir užsienyje. Tiuningas - tai stilinga automobilio išorė, vidus ar garso sistema. Išskirtinės išvaizdos automobilį ar atskiras detales pastebės kiekvienas.


Reklama ant automobilių - puikus būdas reklamuotis

Reklama ant automobilių - puikus būdas reklamuotis

Reklama – informacija, kuri yra skirta paveikti tam tikra tikslinę auditoriją, potencialius vartotojus atlikti tam tikrus veiksmus, kurie susiję su tam tikros prekės ar paslaugos pirkimu, naudojimu. Įmonėms reklama būtina, nes padeda...


Automobilių žibintų poliravimas

Automobilių žibintų poliravimas

Bėgant laikui visos automobilio detalės nusidėvi. Ne išimtis ir automobilio žibintai, kurie per laiką veikiami aplinkos pradeda gelsti, pasidaro matiniai ar net atsiranda įbrėžimų.


Ratlankiai - duoklė ne tik grožiui

Ratlankiai - duoklė ne tik grožiui

Ratlankiai – konstrukcinė automobilio dalis. Per juos nuo padangų į pakabos detales transmisijos elementu perduodamos kelio reakcijos jėgos. Nuo ratlankio geometrinių parametrų priklauso pakabos charakteristika, padangų tipas, o visa tai...


Paryžiaus automobilių paroda 2012 (VIDEO)

Paryžiaus automobilių paroda 2012 (VIDEO)

Paryžiaus automobilių paroda (pranc. Mondial de l'Automobile, angl. Paris Motor Show) – viena didžiausių pasaulyje tarptautinė automobilių paroda kas dvejus metus vykstanti Paryžiuje (Prancūzija). Parodą koordinuoja Tarptautinė...


Galinių žibintų apklijavimas tamsinančia plėvele (VIDEO)

Galinių žibintų apklijavimas tamsinančia plėvele (VIDEO)

Kaip galinius žibintus apklijuoti tamsinančia plėvele? Šiame filmuke pasakojama kaip tai teisingai atlikti. Tik reikia atminti, jog toks žibintų tamsinimas Lietuvoje yra reglamentuojamas įstatymų. Jei persistengsite, kelyje galite susidurti su...


Automobilio plovimas be vandens

Automobilio plovimas be vandens

Aplinkai draugiškas automobilių plovimas be vandens – tai visame pasaulyje populiarėjanti automobilių priežiūros tendencija. Ji leidžia nuplauti automobilį taip pat gerai, kaip ir tradiciniu būdu, tik lengviau ir be žalos aplinkai. Šiuo būdu...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!