Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Automobilių kabliai

2019 Birželio 16d.
Peržiūrų skaičius: 1396
Automobilių kabliai

Yra daugybė priežasčių, kodėl vairuotojui reikalingi automobilių kabliai. Tokių priemonių kaip priekabos, turėjimas labai palengvina daugybės daiktų pervežimą iš vienos vietos į kitą, pvz., baldus, didelių gabaritų daiktus, didelį kiekį tam tikrų medžiagų, kaip smėlis ir panašiai, laivus, kitas transporto priemones ir t. t. Turint priekabą, pajuntama, kad tai nuostabus daiktas, bet be automobilių kablių jos tvirtinimas tiesiog neįmanomas. Automobilių kabliai turi nemažą asortimentą rinkoje, tad prieš juos perkant naudinga žinoti tam tikrą informaciją, kuri padės įsigyti tinkamus ir naudingus automobilių kablius.

Automobilių kabliai, tai tokie vilkimo įtaisai, kurie naudojami prie transporto priemonės prijungti priekabą. Be to, vilkimo įrangą galima naudoti velkant kitas transporto. Automobilių kabliai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno ir nudažomi dažais, kurie suteikia didesnę apsaugą nuo korozijos ir nusidėvėjimo.

Kaip išsirinkti automobilių kablius

Norint apsispręsti kokius automobilių kablius pasirinkti, pirmiausia reikia sužinoti ne tik apie pačio kablio parametrus, bet ir apie transporto priemonę, kurioje bus montuojamas kablys bei apie pačią priekabą. Renkantis automobilių kablius reikėtų atsižvlegti į keletą kriterijų, kad priimti teisingą sprendimą. Pradžioje reikėtų surinkti visą reikalingą informaciją apie savo priekabos ir automobilio vilkimo sijas. Automobilių kablių tipas priklauso nuo transporto priemonės ir priekabos.

Automobilis. Reikalingi parametrai:

  • Modelis ir markė. Tai yra labai svarbu prieš pasirenkant automobilių kablius. Yra daug skirtingų modelių, kurie tinka vienam prekės ženklui, o ant kitos neįmanoma sumontuoti. Be to, kiekviena transporto priemonė turi traukos jėgą, į kurią taip pat reikia atsižvelgti.
  • Gamybos metai.
  • Didžiausias galimas velkamo krovinio svoris(šią informaciją galima rasti automobilio naudojimo instrukcijoje). Nuo to priklauso, kokią priekabą rinktis. Savaime suprantama nuo to priklausys ir kokį svorį galima bus dėti į priekabą. Tačiau svarbiausia tai, kad automobilių kabliai pritaikyti tam tikram svorio intervalui.

Priekaba. Reikalingi parametrai:

  • Kėbulo tipas.
  • Bendras svoris.Kai žinoma visa priekabos masė, galima sutelkti dėmesį į automobilių kablių tipą. Kuo didesnis svoris, tuo kokybiškesnius ir tvirtesnius automobilių kablius reikėtų rinktis.
  • Jungties dydis, saugos grandinių buvimas.

Išsiaiškinus automobilio ir priekabos duomenis, reikia pasirinkti automobilių kablių tipą. Prieš įsigyjant kablį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur buvo pagamintas. Nes, pavyzdžiui, jei buvo pagaminta Amerikoje, gali reikėti montuoti kitoje vietoje ir pan. Automobilių kabliai yra kelių tipų:

  • Standartiniai – gali būti suvirinti arba užsukti. Tokie automobilių kabliai pakankamai patikimi, bet sugadina transporto priemonės išvaizdą.
  • Su nuimamu kabliu arba sujungimo rutuliu (patikimi, bet kainuoja gerokai daugiau negu standartiniai automobilių kabliai.
  • Flanšiniai – skirti prijungti prie specialios platformos ant transporto priemonės.

Ir galiausiai reikėtų pasirinkti patį rutulį bei automobilių kablių gamintoją. Automobilių kablių rutuliai gali būti labai įvairūs: greitai nuimami, nuimami ir suvirinti. Jie skirstomi į A tipo, kurie lengvai nuimami ir paprastai uždedami; E tipo, kuriuos galima nuimti, šie paprastai naudojami amerikietiškiems automobilių kabliams; ir H tipo, kurių nuimti neina. Visų šių automobilių kablių rutulių maksimali apkrova apie  1500 kilogramų.

Rinkoje yra daug automobilių kablių gamintojų, kai kurie iš jų turi daug privalumų palyginus prieš kitus, kiti mažiau. Žinomos ir jau pripažintos įmonės gamina aukštos kokybės, ilgo tarnavimo automobilių kablius: Avtos, Autoflex, Bosal, Thule ir daug kitų.

Automobilių kabliai turi būti kokybiški ir saugūs naudoti, tačiau rinkoje toks gausus jų pasirinkimas, kad tikrai yra aukščiausios kokybės ir standartus atitinkantys automobilių kabliai.

Rasoja langai – laikas keisti salono oro filtrą

Rasoja langai – laikas keisti salono oro filtrą

Kaip rodo daugiametė patirtis, dauguma vairuotojų salono oro filtrą keičia tik prispausti bėdos – neveikia oro kondicionierius, rasoja automobilio stiklai iš vidaus, nuolat juntamas dulkių kvapas.


Kaip prižiūrėti valytuvus

Kaip prižiūrėti valytuvus

Valytuvai palieka šlapius arba nešvarius ruožus ant stiklo? Galbūt jie net šokinėja? O gal tie patys valytuvais tarnauja jau visus metus ar net ilgiau? Patikėkite, pats metas jais rimčiau susidomėti. Kodėl? Pirma, važiuoti per lietų dirbant...


Dar šis tas apie valytuvus

Dar šis tas apie valytuvus

Neatidėliokite stiklų valytuvų keitimo kai jie jau nebegali gerai nuvalyti stiklo. Nepamirškite laiku pakeisti ir galinio stiklo valytuvo. Tamsiu paros metu lyjant lietui netvarkingi valytuvai stipriai sumažina apžvalgą ir trukdo saugiai atlikti...


Akumuliatorių darbas

Akumuliatorių darbas

Ne firmos ženklas ir prekės brangumas lemia, kiek važinėsite su ta pačia automobilio baterija. Net ir menkai nutuokiantieji apie automobilio mechaniką iškart įtaria, kas kaltas, kad ryte nepavyko užvesti dar vakar puikiai važiavusio automobilio....


Kaip žinoti, kad metas naujam akumuliatoriui ir kaip išsirinkti patikimą?

Kaip žinoti, kad metas naujam akumuliatoriui ir kaip išsirinkti patikimą?

Automobilių akumuliatoriai – viena iš tų transporto priemonės dalių, kuri reikalauja ypatingai daug dėmesio. Lietuvos klimatas dažnai lemia mažesnį šios detalės efektyvumą, tačiau gyventojai rūpintis akumuliatoriumi neskuba. Laiku neatlikus...


Alyvos keitimas – tai pagrindinė techninės priežiūros operacija.

Alyvos keitimas – tai pagrindinė techninės priežiūros operacija.

Alyvos keitimas – tai pagrindinė techninės priežiūros operacija. Geras variklio tepimas – tai jo ilgaamžiškumo užtikrinimas ir optimalių darbo parametrų išsaugojimas. Kodėl turi būti keičiama variklio alyva? Netgi tuo atveju kai...


Vairo perkėlimas iš dešinės į kairę

Vairo perkėlimas iš dešinės į kairę

Ši gana sudėtinga procedūra pagal Lietuvos įstatymus nepažeidžia jokių teisės aktų reglamentuojančių saugų transporto priemonės eksploatavimą. Vairo perkėlimas, kaip paslauga, Lietuvoje gana nemenkai išvystyta ir lyginant su kitomis Europos...


Kuro priedai gelbsti ir apgavikus

Kuro priedai gelbsti ir apgavikus

Barškantį automobilį galima prikelti naujam gyvenimui panaudojus tam tikrus cheminius mišinius. Tepalo ar kuro priedai vairuotojui gali padėti išvengti automobilio taisymo, o apsukriam pardavėjui turguje – prakišti paskutines dienas...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!