Lapkričio 18d. Pirmadienis

Automobilių kabliai

2019 Birželio 16d.
Peržiūrų skaičius: 1396
Automobilių kabliai

Yra daugybė priežasčių, kodėl vairuotojui reikalingi automobilių kabliai. Tokių priemonių kaip priekabos, turėjimas labai palengvina daugybės daiktų pervežimą iš vienos vietos į kitą, pvz., baldus, didelių gabaritų daiktus, didelį kiekį tam tikrų medžiagų, kaip smėlis ir panašiai, laivus, kitas transporto priemones ir t. t. Turint priekabą, pajuntama, kad tai nuostabus daiktas, bet be automobilių kablių jos tvirtinimas tiesiog neįmanomas. Automobilių kabliai turi nemažą asortimentą rinkoje, tad prieš juos perkant naudinga žinoti tam tikrą informaciją, kuri padės įsigyti tinkamus ir naudingus automobilių kablius.

Automobilių kabliai, tai tokie vilkimo įtaisai, kurie naudojami prie transporto priemonės prijungti priekabą. Be to, vilkimo įrangą galima naudoti velkant kitas transporto. Automobilių kabliai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno ir nudažomi dažais, kurie suteikia didesnę apsaugą nuo korozijos ir nusidėvėjimo.

Kaip išsirinkti automobilių kablius

Norint apsispręsti kokius automobilių kablius pasirinkti, pirmiausia reikia sužinoti ne tik apie pačio kablio parametrus, bet ir apie transporto priemonę, kurioje bus montuojamas kablys bei apie pačią priekabą. Renkantis automobilių kablius reikėtų atsižvlegti į keletą kriterijų, kad priimti teisingą sprendimą. Pradžioje reikėtų surinkti visą reikalingą informaciją apie savo priekabos ir automobilio vilkimo sijas. Automobilių kablių tipas priklauso nuo transporto priemonės ir priekabos.

Automobilis. Reikalingi parametrai:

  • Modelis ir markė. Tai yra labai svarbu prieš pasirenkant automobilių kablius. Yra daug skirtingų modelių, kurie tinka vienam prekės ženklui, o ant kitos neįmanoma sumontuoti. Be to, kiekviena transporto priemonė turi traukos jėgą, į kurią taip pat reikia atsižvelgti.
  • Gamybos metai.
  • Didžiausias galimas velkamo krovinio svoris(šią informaciją galima rasti automobilio naudojimo instrukcijoje). Nuo to priklauso, kokią priekabą rinktis. Savaime suprantama nuo to priklausys ir kokį svorį galima bus dėti į priekabą. Tačiau svarbiausia tai, kad automobilių kabliai pritaikyti tam tikram svorio intervalui.

Priekaba. Reikalingi parametrai:

  • Kėbulo tipas.
  • Bendras svoris.Kai žinoma visa priekabos masė, galima sutelkti dėmesį į automobilių kablių tipą. Kuo didesnis svoris, tuo kokybiškesnius ir tvirtesnius automobilių kablius reikėtų rinktis.
  • Jungties dydis, saugos grandinių buvimas.

Išsiaiškinus automobilio ir priekabos duomenis, reikia pasirinkti automobilių kablių tipą. Prieš įsigyjant kablį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur buvo pagamintas. Nes, pavyzdžiui, jei buvo pagaminta Amerikoje, gali reikėti montuoti kitoje vietoje ir pan. Automobilių kabliai yra kelių tipų:

  • Standartiniai – gali būti suvirinti arba užsukti. Tokie automobilių kabliai pakankamai patikimi, bet sugadina transporto priemonės išvaizdą.
  • Su nuimamu kabliu arba sujungimo rutuliu (patikimi, bet kainuoja gerokai daugiau negu standartiniai automobilių kabliai.
  • Flanšiniai – skirti prijungti prie specialios platformos ant transporto priemonės.

Ir galiausiai reikėtų pasirinkti patį rutulį bei automobilių kablių gamintoją. Automobilių kablių rutuliai gali būti labai įvairūs: greitai nuimami, nuimami ir suvirinti. Jie skirstomi į A tipo, kurie lengvai nuimami ir paprastai uždedami; E tipo, kuriuos galima nuimti, šie paprastai naudojami amerikietiškiems automobilių kabliams; ir H tipo, kurių nuimti neina. Visų šių automobilių kablių rutulių maksimali apkrova apie  1500 kilogramų.

Rinkoje yra daug automobilių kablių gamintojų, kai kurie iš jų turi daug privalumų palyginus prieš kitus, kiti mažiau. Žinomos ir jau pripažintos įmonės gamina aukštos kokybės, ilgo tarnavimo automobilių kablius: Avtos, Autoflex, Bosal, Thule ir daug kitų.

Automobilių kabliai turi būti kokybiški ir saugūs naudoti, tačiau rinkoje toks gausus jų pasirinkimas, kad tikrai yra aukščiausios kokybės ir standartus atitinkantys automobilių kabliai.

Akumuliatoriaus problemos gali virsti į didelius nemalonumus

Akumuliatoriaus problemos gali virsti į didelius nemalonumus

Tradicinis vaizdas pro daugiabučio langą kieme žiemą: vienas prieš kitą stovi du automobiliai atidarytais variklių antvožais ir juos jungia du laidai. Žargoniškai pridegimu vadinamas veiksmas pažįstamas tiems, kurių automobilio akumuliatorius bent...


Viskas ką reikia žinoti apie alyvas

Viskas ką reikia žinoti apie alyvas

Įsitikinkite, kad jūsų variklyje visada yra pakankamas alyvos kiekis, patikrindami alyvos matuoklį. Kai alyvos lygis yra žemiau minimalios žymės, pažiūrėkite kiek kilometrų nuvažiavote nuo paskutiniojo alyvos pakeitimo. Jeigu dėl to nesate tikri...


Kaip žinoti, kad metas naujam akumuliatoriui ir kaip išsirinkti patikimą?

Kaip žinoti, kad metas naujam akumuliatoriui ir kaip išsirinkti patikimą?

Automobilių akumuliatoriai – viena iš tų transporto priemonės dalių, kuri reikalauja ypatingai daug dėmesio. Lietuvos klimatas dažnai lemia mažesnį šios detalės efektyvumą, tačiau gyventojai rūpintis akumuliatoriumi neskuba. Laiku neatlikus...


Kuro priedai gelbsti ir apgavikus

Kuro priedai gelbsti ir apgavikus

Barškantį automobilį galima prikelti naujam gyvenimui panaudojus tam tikrus cheminius mišinius. Tepalo ar kuro priedai vairuotojui gali padėti išvengti automobilio taisymo, o apsukriam pardavėjui turguje – prakišti paskutines dienas...


Kodėl verta pirkti originalias vokiškų automobilių dalis

Kodėl verta pirkti originalias vokiškų automobilių dalis

Yra dalykų, kurie tiesiog nepakeičiami, pavyzdžiui kaip originalių autodetalių užsakymas. Nes tik Audi, BMW, Mercedes-Benz, Mini, Opel, Porsche, Volkswagen, Škoda koncernų kokybės standartus atitinkančios detalės gali užtikrinti ilgą Jūsų vokiško...


Dar šis tas apie valytuvus

Dar šis tas apie valytuvus

Neatidėliokite stiklų valytuvų keitimo kai jie jau nebegali gerai nuvalyti stiklo. Nepamirškite laiku pakeisti ir galinio stiklo valytuvo. Tamsiu paros metu lyjant lietui netvarkingi valytuvai stipriai sumažina apžvalgą ir trukdo saugiai atlikti...


Tvarka garaže

Tvarka garaže

Būtent taip atrodo daugelio garažu lentynos. Darydami tvarką garaže, nekenkime aplinkai. Automobilines atliekas priima mašinų ardymo arba atliekų utilizavimo punktai Neįtikėtina, kiek daug įvairiausių buteliukų ir skardinių susikaupia rūsyje arba...


Visa tiesa apie tepalus

Visa tiesa apie tepalus

Dažnai nutinka taip, kad nusipirkusieji automobilį svarsto, keisti ar ne variklio tepalus. Atsakymas paprastas: net jei tepalai ir atrodo šviesūs, juos patartina pasikeisti. Prieš keisdami visuomet pasižymėkite, kiek nuvažiuota kilometrų, ir kito...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!