Gruodžio 16d. Sekmadienis

Nebeveikia automobilio žibintai? Išvenkite šių pasirinkimo klaidų

2018 Liepos 2d.
Peržiūrų skaičius: 4322
Nebeveikia automobilio žibintai? Išvenkite šių pasirinkimo klaidų

Šiais laikais sunku rasti automobilį be įmontuotos vaizdo kameros, liečiamojo ekrano valdymo skydelyje, saugumo sistemų ar kitų naujausių technologinių sprendimų, lengvinančių vairavimą. Tačiau viena 20-ojo amžiaus technologija ir dabar kelia rimtą grėsmę visiems eismo dalyviams – tai automobilių žibintai.

Žibintams dėmesys – būtinas

Tinkamai sureguliuoti ir nuosekliai prižiūrimi automobilių žibintai užtikrina gerą matomumą. Tai garantuoja saugumą kelyje. Eismo intensyvumas naktį yra kelis kartus mažesnis nei dieną, tačiau net 25 % eismo įvykių nutinka tamsiuoju paros metu. Tai – skaudus Lietuvos kelių policijos tarnybos pateikiamas ilgametės statistikos faktas.

Vienas iš svarbiausių ekspertų patarimų – reguliari, atidi priekinių ir galinių žibintų priežiūra, atliekama nelaukiant techninės apžiūros galiojimo pabaigos. Žinoma, neveikiančias ar blankiai šviečiančias lemputes vairuotojai gali pasikeisti patys, tačiau svarbu išvengti tam tikrų klaidų. Pateikiame tris dažniausias ir patariame, kaip atsirinkti, montuoti lemputes tinkamai.

1. Per silpnos arba pernelyg galingos lemputės

Net jei perdegė tik viena lemputė, patariama keisti abi: jų tarnavimo laikas panašus, tad pakeitus tik vieną lemputę yra didelė tikimybė, kad netrukus reikės keisti ir kitą. Taigi, sutaupysite laiko. Pakeitę abi lemputes iš karto, užtikrinsite ir vienodą lempučių ryškumą.

Pasirinkite tinkamą lempučių galingumą. Per stipri šviesa gali akinti kitus eismo dalyvius ir padidinti avarinės situacijos riziką. Perkant lemputes pravartu žinoti, jog pliusas, žymimas ant pakuotės (pavyzdžiui, +80 %, +130 %), reiškia ne ilgesnį lemputės veikimo laiką, o tai, kad lemputė šviečia ryškiau nei įstatyme numatyta minimali riba. Lemputės, žymimos pliuso ženklu, veikia trumpiau, tačiau yra rekomenduojamos įsigyti tiems vairuotojams, kurie gyvena užmiestyje ir važinėja miškais, bekele, neapšviestais kelio ruožais.

2. Netinkamas lempučių tipas

Kai kurie automobilių žibintai pritaikyti tik vienam lempučių tipui. Pavyzdžiui, jeigu iki šiol pirkdavote halogenines lemputes, kurios yra populiariausios, reikalaujančios nedidelių išlaidų, ir nusprendėte jas pakeisti ksenoninėmis – būkite atsargūs.

Ksenoninėms lemputėms, kad galėtų tinkamai veikti, reikia specialių žibintų modifikacijų. Be to, joms būtini šviesos reflektoriai, kurie kreipia šviesos kampą. Taip pat neapsieinama be žibintų apipurškimo ir automatinio reguliavimo sistemų. Visų šių modifikacijų kaina gali siekti kelis šimtus eurų.

Tiesa, ksenoninės lemputės, nors ir yra dešimt kartų brangesnės už halogenines, skleidžia itin ryškią šviesą – tai paperka daugelį vairuotojų. Tačiau rinkoje egzistuoja ir tokios halogeninės lemputės, kurios šviečia kelis kartus ryškiau nei gamyklinės ir beveik prilygsta ksenoninėms.

Naujesniuose automobiliuose dar gamyklose montuojamos LED lemputės. Jos yra taupios ir ryškios. Tačiau senesnės kartos automobilių žibintai retai yra su LED lemputėmis – jas pritaikyti kartais yra neįmanoma dėl sudėtingos konstrukcijos. Tai gali atsieiti nemažai pinigų.

3. Neatidus, aplaidus montavimas ir reguliavimas

Keičiant lemputes savarankiškai, būtina prisiminti lempučių montavimo instrukciją. Taip išvengsite pavojingos aukštos įtampos iškrovos. Norėdami pakeisti lemputę, sekite šiais žingsniais:

  • užgesinkite variklį;
  • nustatykite rankinį stabdį;
  • išjunkite žibintus;
  • keisdami lemputę, jos nelieskite – ant odos esantys riebalai mažina tarnavimo laiką.

Sėkmingai savarankiškai pakeitus lemputes, laukia kitas svarbus etapas – šviesos srauto reguliavimas. Tai padaryti nėra sunku, jei žinote pagrindines taisykles:

  • automobilį pastatykite 7.5 metro atstumu nuo sienos;
  • įjunkite trumpąsias šviesas;
  • atidarykite variklio dangtį;
  • sureguliuokite varžtus. Automobilių žibintai prie kiekvieno galo turi varžtus – jie reguliuoja aukštį ir nuokrypį į šonus. Varžtus sukite atsuktuvu taip, kad sutaptų žibintų ir šviesos spindulio aukščiai, o intensyviausiai apšviesta vieta sutaptų su žibinto viduriu.

Automobilių žibintai – detalės, kurias būtina rinktis ir prižiūrėti atidžiai. Jei Jūsų automobilio modelio lemputė gali būti pakeičiama tik nuimant priekinį sparną, kyla kitokių neaiškumų – kreipkitės į savo darbą išmanančius specialistus. Jie ne tik patars, bet ir pakeis lemputes saugiai, kruopščiai, greitai.

Parenkite automobilį artėjantiems šalčiams

Parenkite automobilį artėjantiems šalčiams

Norint žiemą išvengti liūdnų pasekmių, reikia patikrinti aušinimo skysčio kiekį automobilio radiatoriuje ir jo užšalimo temperatūrą. Jei jūsų automobilio aušinimo sistema pripildyta vandens, tai per šalčius radiatoriuje jis užšalęs reiškia tik vieną


Plauname automobilį

Plauname automobilį

Nenorite leisti pinigų plovyklai, bet vis tiek norite švaraus automobilio ? Teks plauti pačiam. Jeigu niekada to nedarėte, galite likti nemaloniai nustebinti, patyrę, kad pavedžiojimas šlapiu skuduru duoda labai menką rezultatą. Kurgi tas lauktas...


Pildamiesi kurą būkite atidūs

Pildamiesi kurą būkite atidūs

Jeigu nepatogiu metu pasibaigė degalai ir buvote priversti pasipildyti įtartinos kokybės dyzelinu iš atsitiktinio šaltinio, o po kurio laiko variklis pradėjo blogai dirbti, galbūt į degalus pateko vandens.


Deimantinė danga automobiliui (Nano diamond shield)

Deimantinė danga automobiliui (Nano diamond shield)

Norime Jums pristatyti naujieną ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Pristatome Jums pačių naujausių technologijų pagalba sukurtą unikalų amerikietišką produktą NANO DIAMOND SHIELD. Tai itin stipriu hidrofobiniu poveikiu pasižyminti nano...


Ar veikia klimato kontrolė?

Ar veikia klimato kontrolė?

Na, ir karšta čia! Atrodo, kad dar taip neseniai drebėjome iš šalčio, bet vasarą automobilyje karšta ir upeliais žliaugia prakaitas. Gerai, jei automobilyje yra klimato kontrolės sistema. Žinoma, tinkamai veikianti. Bėda, kad po kurio laiko iš...


Automobilio priežiūra

Automobilio priežiūra

Kiekvienam naujam automobilio vairuotojui iškyla daugybė klausimų apie automobilio priežiūrą. Jis kalbasi su labiau patyrusiais vairuotojais, skaito internete įvairiausius straipsnius, visapusiškai domisi ir perka brangius auto žurnalus. Manome,...


Kad dyzelinis automobilis žiemą nekeltų rūpesčių

Kad dyzelinis automobilis žiemą nekeltų rūpesčių

Dyzeliniuose varikliuose degiajam mišiniui pašildyti naudojamos kaitinimo žvakės (benzininiuose kuro mišinys uždegamas kibirkštinėmis žvakėmis). Kaitinimo žvakėms senstant arba sugedus blogėja jų techninės savybės, todėl automobilio variklį...


Koks automobilio greitis yra ekonomiškiausias?

Koks automobilio greitis yra ekonomiškiausias?

Dėl vis brangstančių degalų daugelis vairuotojų mažina važiavimo greitį. O koks automobilio greitis yra ekonomiškiausias, kiek galima sutaupyti degalų važiuojant skirtingu greičiu ir kiek laiko bei nervų tai kainuoja? Portalas autobild.lt rašo,...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!