Balandžio 1d. Trečiadienis

Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Peržiūrų skaičius: 45776
Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Keičiant stabdžių diskus į naujus ar naujai nutekintus yra viena pagrindinė taisyklė – paviršiai turi būti idealiai lygus ir švarūs. Kalbu ne apie pačio disko paviršių bet apie vietą kuria stabdžių diskas prisiglaudžia prie stupicos, jos turi būti idealiai vienodos nes kitu atveju uždėjus stabdžių diskus ant nelygių paviršių rizikuojate kad stabdžių diskas nepriglus idealiai lygiai prie paviršiaus ir netrukus vėl pradės mušti per stabdžių pedalą ar vairą stabdant.

Privalu nuvalyti idealiai švariai, tam paprastai geriausiai tinka metaliniai antgaliai dedami ant drėlės, jie geriausiai nuvalo visas rūdis ir apnašas, taigi šių darbų tikslas paruošti stupicą taip kaip parodyta nuotraukoje žemiau.

Tam kad stabdžių diskas neprirūdytų prie stupicos, patartina šiek tiek ją patepti prieš uždedant stabdžių diską, paprastai tam puikiai tinka vario arba guolis tepalas.

Būtina kartu su naujais diskais keisti ir naujas stabdžių kaladėles bei būti tikriems kad stabdžių suporto kreipiančiosios nėra prikepusios ir juda laisvai kaip tai yra rodoma ir patariame stabdžių kaladėlių keitimo puslapyje.

Taip pat BŪTINAI dėdami stabdžių diskus nuvalykite stabdžių diskų paviršių, jei tai naujas stabdžių diskas, gerai nuvalykite tepalą kuriuo jie būna patepti tam kad nerūdytų, jei tai senas, atsargiai sudėkite viską neištepdami jo paviršiau o jei ištepėte, gerai nuvalykite ir nuriebalinkite.

Stabdžių diskų tekinimas

Kartais nutinka taip kad stabdžių diskų naujų nėra arba jie yra neprotingai brangūs imant pačių diskų ir automobilio vertę, tokiu atveju yra išeitis – nutekinti stabdžių diskų paviršių. Tekinant stabdžių diskus yra nulyginamas diskų paviršius ir padaromas idealiai lygus tiek iš stabdymo paviršių šonų, tiek iš vidinės kuri liečiasi prie stebulės kurią patarėme idealiai nuvalyti prieš dedant stabdžių diską.

Nedarykite klaidingų išvadų kad diskų tekinimas yra blogai ar silpnina metalo struktūrą ar savybes. Taip tikrai nėra. Tai geriausiai įrodo senelių ir vis dar dirbančių tekintojais patirtis, jie tekindami mato metalo sudėtį, jo savybes, todėl labai dažnai keikia naujus diskus ir giria senuosius. Neveltui, pasak jų, ankščiau metalo gamyklos nuliedamos ketinius/ketinius tekinimo staklių rėmus palikdavo juos lauke kad metalas susentų ir susigulėtų, taip jis įgaudavo tvirtinimo todėl tokie tekintojai visuomet pataria geriau palikti senus, gerus originalius diskus kurių metalas jau sukietėjęs ir kitokios sudėties nei pirkti naujus, nebrangius, nesenai išlietus stabdžių diskus. Mes visuomet kaip alternatyvą siūlome stabdžių diskų nutekinimą, paprastai diskų tekinimas kainuoja 50-60lt už du stabdžių diskus.

Kai kurios kompanijos siūlo diskų nutekinimą nenuėmus juo nuo stupicos ir nenuardžius, tad kartais net tokia galimybė yra nulyginti jų paviršių ir pašalinti stabdžių diskų mušimą.

Automobilio remontas gali atsieiti pigiau

Automobilio remontas gali atsieiti pigiau

Augančios degalų kainos lemia, kad važinėti automobiliu darosi vis brangiau. Tuo tarpu kitos būtinos išlaidos nemažėja, o atlyginimai kartais net susitraukia. Taigi, kiekvienam vairuotojui svarbu sutaupyti. Šiame straipsnyje parašysiu kelis...


Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Pasak visagalės vikipedijos, per pastaruosius pusantrų metų buvo pristatyta daugiau nei 70 naujų automobilių modelių – visi vienas už kitą modernesni. Kartais tiesiogine prasme, visi mechaniniai manevrai vykdomi vienu mygtuko paspaudimu....


Stabilizatoriaus gedimai, skleidžiami garsai

Stabilizatoriaus gedimai, skleidžiami garsai

Stabilizatorius, kaip ir kiekviena pakabos detalė dėvisi ir laikui bėgant reikalauja keitimo ir remonto. Stabilizatorius paprastai yra tvirtinamas dviem gumomis prie kėbulo, o savo galuose prie kiekvienos ašies rato yra tvirtinamas traukėmis ar...


Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Keičiant stabdžių diskus į naujus ar naujai nutekintus yra viena pagrindinė taisyklė – paviršiai turi būti idealiai lygus ir švarūs. Kalbu ne apie pačio disko paviršių bet apie vietą kuria stabdžių diskas prisiglaudžia prie stupicos, jos...


Atmintinė automobilio remontininkui

Atmintinė automobilio remontininkui

Automobilių remonto dirbtuvėse galima būtų išvengti daugelio nelaimingų atsitikimų, jeigu didesnis dėmesys būtų kreipiamas į numatytas saugos priemones. Tai taikoma ir tada, kai pats vadovas prižiūri savo darbuotojų saugų elgesį darbo metu.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!