Balandžio 1d. Trečiadienis

Stabdžių diskų keitimas

Peržiūrų skaičius: 42400
Stabdžių diskų keitimas

Stabdžių remontas, suportų restauravimas ir dauguma jų problemų jau yra ne kartą aptartos mūsų skiltyse. Stabdžių diskai labai svarbus stabdžių sistemos komponentas nes būtent jų dėka ir vyksta pats automobilio lėtėjimas, stabdžių kaladėlės liečia stabdžių diską ir dėl sukuriamos trinties sukuriamas stabdymo efektas.

Stabdžių diskų būna labai įvairių, vieni yra paprasti stabdžių diskai, kiti yra ventiliuojami skirti didesniems apkrovimams. Yra stabdžių diskų ir raižytų ir sugręžiotų skylėmis sportiniuose automobiliuose tam kad būtų greičiau vėdinami ir neperkaistų.

Silpnesniuose automobiliuose, kurie turi silpnesnius variklius, priekyje yra montuojami neventiliuojami diskai. Automobilio gale kurie yra standartiniai ir liaudyje labiausiai paplitę, vidutinio galingumo varikliais, turi gale stabdžių būgnus o priekyje ventiliuojamus stabdžių diskus. Senesniuose automobiliuose tiek gale tiek priekyje buvo montuojami stabdžių būgnai o ne stabdžių diskai.

Tęsiant stabdžių diskų temą, kai kurie sportiniai automobiliai turi raižytus ir skylėtus stabdžių diskus. Tokie stabdžių diskai yra didesnio diametro, suraižyti ir sugręžioti tam kad greičiau auštų nes dėl didelės stabdymo jėgos jie greitai ir stipriai kaista.

Žemiau video medžiagoje pridedame demonstaciją kaip ištikrųjų veikia stabdžių diskas sukurdamas stabdymo efektą.

Kada reikia keisti stabdžių diskus? Stabdžių diskai dalyvauja stabdymo trinties procese todėl natūralu kad karts nuo karto, kaip ir stabdžių kaladėles, juos reikia keisti. Stabdžių diskai paprastai turi ant jų iškaltus minimalaus plonumo matmenis, t.y. stabdžių diskai negali būti plonesni nei nurodyta, jei taip yra – juos reikia keisti. Žemiau pridedame ploniausio stabdžių disko vaizdą, tokį stabdžių diską privalu keisti nauju.

Praktika bent jau mūsuose rodo kad dažniausiai stabdžių diskus tenka keisti ankščiau nei jie sudyla, kodėl taip yra? Atsakymas yra paprastas – stabdžių diskai susidėvi arba yra sugadinami dėl netvarkingos stabdžių sistemos. Jei stabdžiai yra netvarkingi, stabdžių diskui tenka ypatingai dideli temperatūrų pokyčiai ir trinties paskirstymai. Jei stabdžių suportas nevaikšto normaliai ir yra užrūdijęs bei reikalauja stabdžių suportų restauravimo, stabdžių diskai yra liečiami stabdžių kaladėlių netolygiai, kartais stabdoma yra tik viena stabdžių disko pusė, kartais stabdžių disko plokštuma yra stabdoma netolygių paviršiumi ir tą galime matyti nuėmus ratą. Kaip atrodo visi šie atvejai pamėginsime parodyti žemiau. Žemiau matote nuotrauką kaip atrodo stabdžių disko paviršius kai stabdžių sistema nėra tvarkinga, stabdoma tik dalinai, suportas juda labai sunkiai todėl stabdo retai, ir stabdo tik tam tikra stabdžių disko paviršiaus dalis todėl tokius diskus būtina keisti naujais arba nutekinti jų paviršių. Žinoma derėtų paminėti, kad keičiant stabdžių diskus būtina sutvarkyti ir stabdžių suportus kitaip stabdžių diskas naujas ar naujai nutekintas ilgai nelaikys ir pavirs į tokį patį.

Stabdžių diskų perkaitimas dėl netvarkingų stabdžių yra taip pat viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų. Nejudančios suporto kreipiančiosios verčia stabdžių kaladėles spaustis tik prie vienos stabdžių disko pusės taip nudilindamos stabdžių diskus netolygiai, viena pusė nudyla daugiau o kita mažiau, dažniausiai dyla labiau vidinė stabdžių disko pusė tad neapsigaukite pasižiūrėję į išorinę stabdžių disko pusę ir išorinę stabdžių disko kaladėlę kaip yra demonstruojama video medžiagoje žemiau. Tokie stabdžiai yra pavojingai prasti.

Diagnostika padeda užbėgti automobilių ligoms už akių

Diagnostika padeda užbėgti automobilių ligoms už akių

Daugelis žmonių pritars, kad gyvenimas yra sunkiai prognozuojamas. Prieš daugelį metų nebuvo galima įsivaizduoti, kad žmonių gyvenimas bus pilnas modernių technologijų ar kad susisiekimas tarp skirtingų pasaulio šalių bus toks spartus. Tiesa, vis...


Kalantys kompensatoriai, kompensatorių plovimas ir keitimas

Kalantys kompensatoriai, kompensatorių plovimas ir keitimas

Pradėsime nuo to kam yra reikalingi kompensatoriai, kaip jie atrodo ir ką galima padaryti su kalančiais kompensatoriais.


Elektros instaliacija automobilyje

Elektros instaliacija automobilyje

Elektros instaliacija automobilyje privalo būti tvarkinga, nuolat prižiūrima. Automobilių gamintojai rekomenduoja atkreiptį dėmesį į : Elektros instaliacijos laidai privalo būti automobilio gamintojo numatytoje vietoje, tinkamai pritvirtinti ir...


Trūkusio pagrindinio diržo pasekmės – verta žinoti!

Trūkusio pagrindinio diržo pasekmės – verta žinoti!

Paskirstymo diržo keitimas gali pasirodyti brangi ir nebūtina paslauga – bet nepamirškime jog nutrūkęs variklio paskirstymo diržas gali padaryti daug žalos Jūsų automobilio varikliui.


Skubus važiuoklės remontas Vilniuje

Skubus važiuoklės remontas Vilniuje

Pakalbėkime apie automobilio gedimo priežastis, kurios prasideda nuo netvarkingos važuoklės. Dažnai nesuvaldyto automobilio kelyje ar išlūžusio rato priežastis, tai neprižiūrėtos automobilio važiuoklės pasekmė. Norėdami užbėgti šiems įvykiams už...


Pavarų dėžių konstrukcijos, tipai

Pavarų dėžių konstrukcijos, tipai

Pavarų dėžės yra naudojamos įvairiose pramoniniuose įrengimuose ir transporto priemonėse tam, kad pakeisti sukimosi greitį ir sukimo momentą. Automobiliuose naudojamos dviejų tipų pavarų dėžės: Mechaninės ir Hidromechaninės.


Daugiasvirtės pakabos remontas

Daugiasvirtės pakabos remontas

Taip jau nutiko kad mūsų šalyje turbūt populiariausia markė yra Audi ir Volkswagen, taip vadinami tautos automobiliai kurie priešingai nei daugelis norėtų vis tiek genda. Tie kas vairuoja Audi ir Volkswagen automobilius žino kad priekinė pakaba...


Automobilio šarnyrai. Kas tai?

Automobilio šarnyrai. Kas tai?

Viena iš taip pat svarbių automobilio pakabos detalių yra judančias dalis jungiantys – šarnyrai. Šarnyrai – angliškai vadinami ball joints sujungia pakabos detales kurių esmė išlaikyti stabilumą pakabai keičiant jos aukštį, važiuojant...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!