Balandžio 1d. Trečiadienis

Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Peržiūrų skaičius: 72876
Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Pasak visagalės vikipedijos, per pastaruosius pusantrų metų buvo pristatyta daugiau nei 70 naujų automobilių modelių – visi vienas už kitą modernesni. Kartais tiesiogine prasme, visi mechaniniai manevrai vykdomi vienu mygtuko paspaudimu. Tačiau kasmet augant automobilių kompiuterizacijai, sudėtingėja ir automobilių gedimai.

Senesnių automobilių gedimai dažnai būna daug aiškesni bei elementariau taisomi nei prikimštų kompiuterinės įrangos ir vietoje to, kad reikėtų pakeisti keletą mechaninių detalių, gali prireikti remontuoti komplikuotus kompiuterinius gedimus. Nepaisant automobilio amžiaus, kompiuterinė diagnostika – sprendimas tiems, kas nenori aklai spėlioti, kas nutiko jų keturratei mylimajai.

Kompiuterinei autodiagnostikai reikalingas kompiuteris bei laidas, kuriuo jis prijungiamas prie automobilio mechanizmo. Pati autodiagnostikos paslauga tikrai nėra brangi, tačiau programų, kuriomis ji atliekama, kainos gali siekti net keturženklę sumą. Automobilio rodmenys tikrinami vibracija, termografija, matuojant signalų dažninius komponentus laiko intervaluose bei kitais metodais. Atjungus vieną ar kitą daviklį galima stebėti kaip keičiasi automobilio darbas – taip aptinkamas ne tik pats gedimas, tačiau ir kas jį sukėlė, koks automobilio komponentas sustreikavo. Geriausia, kad naudojama programa turėtų funkciją, kuri parodytų kokie turėtų būti optimalūs daviklių parodymai.

Automobilininkų forumuose kartais juokaujama, kad daugiausiai pelno diagnostikams duoda dujomis varomų automobilių savininkai. Taip yra dėl to, kad tokiuose automobiliuose yra perjungimas iš dujų į benziną ir atvirkščiai. Perjungimo metu šiek tiek pasikeičia variklio darbas – tai užfiksuoja automobilio kompiuteris ir duoda varikliui klaidingus nurodymus, kas savo ruožtu gali kelti variklio darbo strigimą.

Tarp kitko, pasak to juoko antroje vietoje pagal diagnostikų klientūrą yra signalizacijų montuotojai, o trečioje – ekstravagantiški žmonės, prisiperkantys egzotiškų automobilių.

Automobilio remontas gali atsieiti pigiau

Automobilio remontas gali atsieiti pigiau

Augančios degalų kainos lemia, kad važinėti automobiliu darosi vis brangiau. Tuo tarpu kitos būtinos išlaidos nemažėja, o atlyginimai kartais net susitraukia. Taigi, kiekvienam vairuotojui svarbu sutaupyti. Šiame straipsnyje parašysiu kelis...


Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Trumpai apie kompiuterinę autodiagnostiką

Pasak visagalės vikipedijos, per pastaruosius pusantrų metų buvo pristatyta daugiau nei 70 naujų automobilių modelių – visi vienas už kitą modernesni. Kartais tiesiogine prasme, visi mechaniniai manevrai vykdomi vienu mygtuko paspaudimu....


Stabilizatoriaus gedimai, skleidžiami garsai

Stabilizatoriaus gedimai, skleidžiami garsai

Stabilizatorius, kaip ir kiekviena pakabos detalė dėvisi ir laikui bėgant reikalauja keitimo ir remonto. Stabilizatorius paprastai yra tvirtinamas dviem gumomis prie kėbulo, o savo galuose prie kiekvienos ašies rato yra tvirtinamas traukėmis ar...


Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Kaip teisingai keisti stabdžių diskus?

Keičiant stabdžių diskus į naujus ar naujai nutekintus yra viena pagrindinė taisyklė – paviršiai turi būti idealiai lygus ir švarūs. Kalbu ne apie pačio disko paviršių bet apie vietą kuria stabdžių diskas prisiglaudžia prie stupicos, jos...


Atmintinė automobilio remontininkui

Atmintinė automobilio remontininkui

Automobilių remonto dirbtuvėse galima būtų išvengti daugelio nelaimingų atsitikimų, jeigu didesnis dėmesys būtų kreipiamas į numatytas saugos priemones. Tai taikoma ir tada, kai pats vadovas prižiūri savo darbuotojų saugų elgesį darbo metu.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!