Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Automobilio poliravimas - kaip tai teisingai atlikti pačiam

Peržiūrų skaičius: 225472
Automobilio poliravimas - kaip tai teisingai atlikti pačiam

Greičiausia, kad daugelis vairuotojų kartas nuo karto susimasto, kas gi tas automobilio poliravimas, ir kaip gi jį atlikti. Tam tereikia tik šiek tiek įgūdžių ir kantrybės, kad jūsų automobilio išvaizdą blizgėtų kaip veidrodis. Visą automobilio poliravimo procesą sudaro kelios dalys, taigi toliau trumpai apie kiekvieną iš jų.

Pirmiausia būtina automobilį švariai nusiplauti, tam pasiruoškite būtiniausius daiktus, tokius kaip kempinė, kibiras, automobilio šampūnas (be vaško), džiovinimo rankšluosčiai ir žinoma vandens tiekimo žarna. Patartina turėti dar atskirą kibirą ir plovimo šepečių. Jokiu būdu plovimui nenaudokite indų ploviklio, nes jis gali pažeisti gumines automobilio apdailos dalis aplink langus, žibintus ir stoglangį.

Plauti automobilį reikia šešėlyje arba anksti ryte, kad saulė neįkaitintų metalo, nes kitaip liks vandens nubėgimo žymės. Paukščių paliktas išmatas apipurkškite specialiu valikliu ir palikite trumpam atmirkti.Plauti pradėkite nuo stogo, pakartotinai perplaukite tik švariu vandeniu. Darbo eiliškumas pradėti plauti nuo viršaus ir baigti apatinėmis automobilio dalimis. Ratlankius plaukite atskirai, nes ant jų nuolat būna daugiau purvo, ar aštresnių “priedų”. Jiems nuvalyti naudokite atskirą kempinę arba šepetėlį.

Tinkamas automobilio nudžiovinimas yra itin svarbus poliravimo proceso etapas. Tam puikiai tinka kilpiniai rankšluosčiai, bet geriausia tam naudoti zomšinius sugertukus skirtus džiovinimui. Kai džiovinate automobilį, pradėkite nuo langų ir metalinių detalių ir tik tada pereikite prie pačio automobilio kėbulo. Žiūrėkite, kad neliktų vandens dėmių.

Kai automobilis tinkamai paruoštas, jau galima pradėti jo blizginimą. Norint atlikti lengvą automobilio poliravimą patariama naudoti didelio blizgesio užbaigimo pastą. Ji netik pašalins smulkius įbrėžimus ir atgaivins spalvą, bet ir suteiks automobiliui blizgesį. Darbą atlikite po vieną ribotą plotą vienu metu, pradedant nuo stogo. Poliravimo pastą trinkite sukamaisiais judesiais su minkšta poliravimo kempine. Teiskite pastai nudžiūti, kad susidarytų miglotas, matinis vaizdas, tada su švariu skudurėliu jį nuvalykite. Procedūrą kartokite, kol nebeliks nė vienos nenublizgintos detalės.

Jei neturite daug laiko automobilio poliravimui, galite naudoti ir greito blizginimo produktus. Dažniausia jie būna skystame pavidale, purškiamuose buteliukuose. Blizginimas šiuo skysčiu trunka apie 20 minučių, ir gana greitai suteikia poliruoto paviršiaus blizgesį, tačiau efektas nėra ilgalaikis.

Nepamirškite ir chromuotų ar metalinių automobilio detalių, jas irgi galima poliruoti. Tam yra skirtų produktas, puikiai tinkančių tiek ratams, tiek chromuotoms detalėms. Šitie “preparatai” analogiškai poliravimo chemijai taikomi trinant juos su kempine iki matinio vaizdo ir nudžiuvus nuvalomi.

Kai automobilis jau nublizgintas, laikas būtų pagalvoti apie vaškavimą. Automobilio padengimas vašku ne tik apsaugo automobilio apdailą nuo aplinkos poveikio ir korozijos, bet ir padaro ją atsparesnę purvui.

Šaltinis: www.poliravimas.eu

Krateriai dažant automobilį

Krateriai dažant automobilį

Požymiai: Kraterio pavidalo įdubimai su iškilusiais kraštais. Priežastys: Paviršius nepakankamai nuvalytas su priemone silikono valymui. Naudojamas dažymui oras užterštas tepalu ir vandens kondensatu. Orą filtruojantis elementas neatitinka...


Paviršiaus dažymo medžiagos ir dažymas

Paviršiaus dažymo medžiagos ir dažymas

Pagrindiniai dažymo sistemų skirtumai ir ypatumai yra susiję su į emalės sudėtį įeinančia derva. Nuo jos priklauso: dažymo galimybės; džiovinimas; perdažymo galimybės; kietumas. Šiuo metu taikoma: Nitroceliuliozinės dervos – polimerinė...


Kai švenčiama netoli automobilių

Kai švenčiama netoli automobilių

Didžiosios metų šventės dovanoja ne vien tik džiaugsmą, bet ir rūpesčių. Ypač tų automobilių savininkams, kurių keturračiai pagalbininkai "nakvoja” po atviru dangumi. Ne vienas mūsų po Naujųjų metų sutikimo ar kitos didelės šventės, kai...


Pirežastys kodėl dažant atsiranda poros

Pirežastys kodėl dažant atsiranda poros

Požymiai: Mažos, adatos dūrio dydžio, skylutės siekiančios užpildo sluoksnį. Priežastys: Storas užpildo sluoksnis ir per greitas jo džiūvimas (Kamera / Infraraudonųjų spindulių generatorius). Neuždarytos poros viršutiniame glaisto sluoksnyje.


Dažymo brokas: Dėmės (metalikas)

Dažymo brokas: Dėmės (metalikas)

Požymiai: Neuždažytas plotas metaliko efekte. Priežastys Užpildo ir glaisto sluoksnis kai kuriose vietose galėjo būti prašveistas. Kietintojo perdozavimas poliesteriniame glaiste.


Automobilių dažymo kameros

Automobilių dažymo kameros

Lietuvoje automobiliams dažyti naudojamos kelių tipų dažymo kameros: automobilis pastatomas taip vadinamoje saloje, aplink jį yra vanduo. Taip siekiama
išvengti dulkių. Dažant tokiose kamerose, nuodingi garai išleidžiami iš kameros, o...


Kėbulo gruntinio dažymo medžiagos

Kėbulo gruntinio dažymo medžiagos

Dengimo medžiagos. Visas dažymo medžiagas sudaro tokie komponentai: pigmentai – užtikrina reikiamą spalvą. Paprastai būna miltelių pavidalo ir gerai tirpsta. Jie yra: gamtiniai (neorganiniai pigmentai) ir dirbtiniai (sintetiniai ir...


Dažų – spalvų kodai

Dažų – spalvų kodai

Ko gero papraščiausia dažant automobilį, jį dažyti pagal standartinius automobilių dažų arba spalvų kodus. Tiesa kiekviename automobilyje tie kodai slepiami vis kitoje vietoje. Dažų spalvos kodą galima sužinoti iš lipduko. Kiekviename automobilyje...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!