Lapkričio 24d. Penktadienis

Kėbulo remonto darbai. Ką reikia žinoti

2017 Vasario 9d.
Peržiūrų skaičius: 5252

Auto įvykio metu pažeidus kėbulą ar laikui bėgant eksploatuojant automobilį neišvengiamai atsiranda kėbulo dažų dangos pažeidimų, kurie paspartina korozijos židinių atsiradimą.  Nereikėtų labai džiaugtis  automobilių gamintojų ir pardavėjų reklama, jog kėbulas yra cinkuotas. Kėbulo cinkavimas reiškia, kad prieš kėbulą dažant  jis yra dengiamas  gruntu kuriame  yra cinko mikrodalelės.  Šis gruntas  apsaugo kėbulą nuo rūdijimo, tačiau ne visiškai - jei auto įvykio metu kėbulas pažeidžiamas ir vėliau nesuremontuojamas, toje kėbulo  vietoje cinko danga korozijos nesustabdys.  Netvarkomi kėbulo pažeidimai gilėja, patekus drėgmei  ir druskoms ant pažeistų, dažais nepadengtų vietų, korozija neišvengiamai ima gadinti brangiausią automobilio dalį – kėbulą.

Specialistų teigimu, automobilių industrijoje naudojami įvairūs cinko mišiniai, tačiau kiekvieno jų storis skiriasi, o nuo to priklauso ir atsparumas korozijai. Natūralu, kad kuo storesnė danga, tuo automobilis tampa sunkesnis.Atsižvelgus į dabar gaminamų automobilių tendenciją, kai pagrindinis siekis – mažos kuro sąnaudos, gaminami kuo lengvesni automobiliai, todėl neverta stebėtis, kad automobiliui nesulaukus nė dešimtmečio išlenda kėbulo korozijos problemos.

Korozijos pažeistas kėbulas ne tik estetinė problema. Specialistų teigimu, esant drėgnam klimatui, dideliam oro temperatūros svyravimui ir druskoms gatvėse,neremontuojama ir  nestabdoma korozija per metus sugraužia beveik  milimetrą metalo. Lietuvoje jūrinis klimatas, ypač užterštas oras miestuose, gausiai naudojami druskos mišiniai kelių priežiūrai, sudaro ypatingai palankias sąlygas korozijai vystytis žiemos periodu.

Rūpestingas automobilio savininkas  prieš prasidedant šaltajam periodui, turėtų pasirūpinti automobilio apsauga nuo korozijos.

Antikorozinis padengimas paprastai atliekamas taip: automobilis nuplaunamas aukštu spaudimu, džiovinamas ir valomas panaikinant senąjį kėbulo padengimą ir matomas rūdis. Po to, naudojant aukšto spaudimo režimą, antikorozine medžiaga padengiama iš pradžių vidines, vėliau – išorines kėbulo dalis.
Kokybiškai atlikti antikoroziniai darbai iš tiesų ilgam apsaugo automobilį nuo rūdžių susidarymo ir plitimo. Tačiau antikorozinis padengimas skirtas tam, kad automobilis nerūdytų, o ne surūdijusį automobilį sutaisyti.

Pasirūpinus automobilio ilgaamžiškumu ir apsauga nuo rūdžių svarbu pasirūpinti ir gera jo estetine išvaizda. Visuomet maloniau važiuoti tvarkingu automobiliu.

Dažymo kokybę, veiksmingą kėbulo paviršiaus apsaugą ir gerą galutinį estetinį automobilio vaizdą lemia specialistų darbo patirtis, profesionali įranga ir  kokybiškų medžiagų panaudojimas.

Kebulų antikorozinis padengimas
Automobilių dažymas

www.autopaint.lt

Blogas dengiamumas

Blogas dengiamumas

Požymiai:  Nevienodas nudažyto paviršiaus tonas. Priežastys:  Esant trijų sluoksnių dažymo technologijai buvo naudojamas netinkamas užpildas. Nepakankamas dažomų sluoksnių kiekis.


Dažų – spalvų kodai

Dažų – spalvų kodai

Ko gero papraščiausia dažant automobilį, jį dažyti pagal standartinius automobilių dažų arba spalvų kodus. Tiesa kiekviename automobilyje tie kodai slepiami vis kitoje vietoje. Dažų spalvos kodą galima sužinoti iš lipduko. Kiekviename automobilyje...


Amerikiniams automobiliams – kėbulo geometrijos egzaminas

Amerikiniams automobiliams – kėbulo geometrijos egzaminas

Sausio 1-ąją įsigaliojo Susisiekimo ministro įsakymas, kuriuo keičiama naudotų automobilių, į Lietuvą atkeliaujančių iš trečiųjų šalių, patikra. Nuo šiol bus vertinamas ne tik tokių transporto priemonių apšvietimo ir šviesos siganalizacijos...


Kėbulo gruntinio dažymo medžiagos

Kėbulo gruntinio dažymo medžiagos

Dengimo medžiagos. Visas dažymo medžiagas sudaro tokie komponentai: pigmentai – užtikrina reikiamą spalvą. Paprastai būna miltelių pavidalo ir gerai tirpsta. Jie yra: gamtiniai (neorganiniai pigmentai) ir dirbtiniai (sintetiniai ir...


Dažymo terminai ir apibrėžimai

Dažymo terminai ir apibrėžimai

Ką reiškia terminai adhezija, antioksidantai, dispersiškumas, dvikomponenčiai glaistai, galvaninė danga, glaistas, gruntas, katalizatoriai, nitroceliuliozinė derva


Automobilų dažų priežiūra

Automobilų dažų priežiūra

Saulės spinduliai, vabzdžių liekanos, paukščių išmatos – tai kasdieniai mašinos apsauginio dažų sluoksnio (arba lako) kenkėjai. Šį sluoksnį galima apsaugoti poliruojant vašku.


Paviršiaus dažymo medžiagos ir dažymas

Paviršiaus dažymo medžiagos ir dažymas

Pagrindiniai dažymo sistemų skirtumai ir ypatumai yra susiję su į emalės sudėtį įeinančia derva. Nuo jos priklauso: dažymo galimybės; džiovinimas; perdažymo galimybės; kietumas. Šiuo metu taikoma: Nitroceliuliozinės dervos – polimerinė...


Vandens pūslės

Vandens pūslės

Požymiai:  Vidutinio dydžio, pusiau sprogusios pūslės ant dažyto paviršiaus. Priežastys:  Vandens nuovarvos kampuose, kantuose, įdubimuose, nenuvalyta nuo kondensato oro srovė.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
www.admita.eu

www.admita.eu

Automobilių nuoma
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Autocom Autocom Autocom Autocom