Rugsėjo 21d. Šeštadienis

GPS meistras pataria

Peržiūrų skaičius: 34680
GPS meistras pataria

GPS navigacinės įrangos pardavėjai tikina, kad šių įrenginių pirkimo banga Lietuvoje, skirtingai nei Vakarų Europoje, dar neatslūgusi. Lietuvos rinkoje galima rinktis maždaug iš 200 įvairių modelių navigatorių, tad apsisprendusiam įsigyti tokį kelionę pagalbininką, gali tekti gerokai pasukti galvą, kuo vienas modelis yra pranašesnis už kitą.

Anot GPS įrangos specialistų, automobiliams skirtų navigacijos prietaisų kainos svyruoja nuo 200 iki 1500 litų.

"Garmin" ar "Tomtom"?

Kokių gamintojų modeliai yra populiariausi mūsų šalyje, tikslių tyrimų nebuvo daryta, tačiau Lietuvoje, kaip ir pasaulyje yra du lyderiai - olandų "Tomtom" ir JAV gamintojas "Garmin". Pagal pardavimo apimtis dominuoja "Garmin", tačiau Lietuvoje „TomTom" pardavimai išankstinio rinkos įdirbio dėka taipogi dideli. Galime paminėti, kad Garmin produkcija plačiai naudojamairkaro pramonėje, laivininkystėje, oreivystėje, sporte, turistavime ar net žemės ūkyje, kuomet ūkininkai deklaracijai matuoja žemės plotus.

"Tomtom" kaip žemėlapių bazę naudoja "Tele Atlas", o "Garmin" - "Navteq" duombazę.

"Tomtom" griežtai naudoja tik tuos žemėlapius, kuriuos gamina "Teleatlas", o "Garmin"laikosi kitos pozicijosir leidžia naudoti vietinių gamintojų kuriamus žemėlapius - „TOPO".

Įsigijus Lietuvos TOPO žemėlapį, skirtingai nei „TomTom" jūs turėsite smulkesnę informaciją mažuose miesteliuose, kaimuose, bus daug informacijos apie miškų keliukus, žvyrkelius. Tačiau tai ne vienintelis skirtumas Lietuvoje naudojant „TomTom" ir „Garmin", nes žemėlapių atnaujinimai taipogi skirtingi. Lietuvos TOPO žemėlapis atnaujinimas dažniausiai 2-4 kartus į metus ir skirti tik Lietuvai, o „TomTom" pataisymų ir žemėlapių papildymų Lietuvoje tenka palaukti ir ne vienerius metus - teigia praktika remdamasis patirtimi „GPS meistras" parduotuvės direktorius Ričardas Pūkas.

"Tomtom" plačiai reklamuoja duomenų kaupimo funkciją, unikalaus maršrutų skaičiavimo principą, tačiau vartotojai dažniausiai nejaučia jokios naudos, tad prieš perkant įrenginius dėl šios skambios funkcijos, siūlytume plačiau pasidomėti kaip tai veikia, bei ar jūs ją pasinaudosite savo kelionėse. Taip pat vertėtų pasidomėti dėl kamščių pranešimų, kitaip žmonių tarpe vadinamas „TMC antena" arba „Traffic" funkcija, nes šį funkcija veikia tikrai ne visose šalyse.

Mūsų bendrovės darbo patirtis rodo, kad "Garmin" šiai dienai yra vieni patikimiausių rinkoje GPS navigatorių, tačiau blogais ar prastais tikrai negalime pavadinti nei „TomTom", nei „Becker", nei kitų didelių kompanijų produkcijos.

Manome kad labai svarbu yra pasikonsultuoti prieš perkant navigaciją, o ne aklai vadovautis reklamomis, „akcijomis" ar ką patarė kaimynas - teigė „GPS meistras" parduotuvės direktorius.

Kiniškų aparatų ypatybės

Kaip ir daugumoje prekių segmentų, taip ir GPS įrangoje gana patraukliai vien dėl kainų airouo Kinų gaminiai, jų Kainos prasiueua nuu 200 ir siekia iki 1200 litų.

Anot R. Pūko, visa kiniška produkcija, kurią gamina ir tiekia į Lietuvą, gali būti pavadintais pačiais gražiausiais ir skambiausiais pavadinimais, tačiau kokybės atžvilgiu iš esmės yra panašus. Nepagalvokite, kad visa kiniška produkciją yra žemiausio lygio ir nepatikima, tikrai taip nėra, kiniečiai moka gaminti aukštos kokybės įrangą, tiesiog kuomet kompanijos ar importuotojai užsakinėja navigatorius iš pigiausių detalių -atitinkamos kokybės navigatorių ir surenka.

Lietuvoje yra ne viena dešimtis labai įvairių ir skambių pavadinimų, kuriais vadinamos tokios navigacijos, yra pasitaikę ir tokių atvejų importuotojams, kuomet vienodą įrenginį savo vardu pasivadinę beveik 10 skirtigų importuotojų.

Toks kiniškas produktas yra veikiantis "Windows" operacinės sistemos pagrindu. Tai leidžia naudoti bet kurią navigavicinę sistemą - net ir "Garmin" ar "Tomtom", tik tokiais atvejais jos būna nepilnos versijos, tačiau minimaliam naudojimui to tikrai pakanka.

Kinų gamintojų įrenginiai realiai yra perdaryti delniniai kompiuteriai su vidinėmis GPS antenomis. Profesionalai jau senokai tokių nenaudoja, nes pagrindinė jų bėda -stabilumo ir patikimumo stoka.. Dažniausiai tokiuose įrenginiuose rasime vengrišką „IGO" programą, nes mūsų nuomone windows aplinkai ji geriausiai pritaikyta, galime pripažinti, kad „IGO Primo" versija yra funkcionaliausia, gal net gražiausia, tačiau žemėlapių tikslumas kiek atsilieka nuo lyderių.

Reikia atnaujinti

R. Pūkas sako, kad kokybiškos GPS produkcijos Kainos siekia nuo 500 iki 1500 litų.

Pas mus yra populiariausi modeliai, turintys 11 cm (4,3 colio) skersmens ekranus, kainuojantys nuo 500 Lt, ir didesnius 12,5 cm (5,0 colių) ekranus, kainuojančius nuo 700 Lt. Aukšto lygio ir prabangios klasės produkcijos kainuoja nuo 800-1000 Lt iki 1500 Lt

Anot jo, standartiškai Europos rinkai tiekiami navigatoriai turi programinę įrangą ir Europos šalių žemėlapius. Visos programos turi ir lietuvišką meniu, ir lietuviškus garsinius pranešimus.

Lietuvos ir kitų Baltijos šalių žemėlapiai yra tikrai gana tikslūs ir detalūs. Yra net beveik visi žvyrkeliai. Tiesa, pateikiami ne visų namų numeriai.

Pardavėjai rekomenduoja žemėlapius atnaujinti kartą per metus arba prieš ilgesnę kelionę į užsienį. Civilizuotai žemėlapis kainuoja nuo 100 iki 400 litų.

Programas ir žemėlapius gamintojai nuolat atnaujina, rečiausiai bent kartą per metus", - teigia R. Pūkas.

UAB „Todesa" direktorius Ričardas Pūkas „GPS MEISTRAS" parduotuvė
Kaunas, Jonavos g. 204a
8 (37) 208164 , 8 640 22223

Vaizdo registratorius

Vaizdo registratorius

Vaizdo registratorius gali užfiksuoti tuos momentus, kurie paprastai atsiduria istorijoje. Nepriklausomai nuo auto įvykio, ar Jus nutrenktų kita transporto priemonė, ar kiti šoktų priešais automobilį, vaizdo registratorius užfiksuoja viską. Jeigu...


Šviežia kava automobilyje? Dabar tai įmanoma

Šviežia kava automobilyje? Dabar tai įmanoma

Esate vienas iš tų žmonių, kuris labai mėgta kavą ir kasdien šio gėrimo išgeriate po kelis puodelius? Ko gero, tokiu atveju esate įpratę mėgautis kava ir automobilyje, tuomet, kai vykstate į darbą ar iš jo, ar tiesiog turite pasiekti kitą tašką......


Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Dažnai žmonėms besidomintiems GPS navigacijomis iškyla natūralūs klausimai: Kokią navigaciją pasirinkti? Kokia navigacija yra geriausia pirkėjui, ne pardavėjui parduoti?


Dviejų kanalų stiprintuvai

Dviejų kanalų stiprintuvai

Keturių kanalų garso stiprintuvai - tinkamiausi aparatai automobilio garso sistemai tiekti sustiprintą signalą, todėl nenuostabu, kad jie vieni populiariausių ir tarp paprastų vartotojų, ir tarp profesionalų. Kita vertus, pastaruoju metu sparčiai...


Garsas automobilyje: nuo A iki Ž

Garsas automobilyje: nuo A iki Ž

Dažnas naujo automobilio pirkėjas, sumokėjęs už gamyklinę garso aparatūrą 1000 ar 2000 litų, naiviai tikisi, kad naujajame automobilyje galės pasijusti lyg tikro garso koncerte. Tačiau jau po pirmo bandymo seka nusivylimas. Ką gi daryti? Ar iš...


Žemi dažniai automobilyje

Žemi dažniai automobilyje

Visi, kas tiktai kada nors yra bandę automobilyje išgauti gerą garso kokybę, puikiai supranta, kad viena iš didžiausių problemų yra žemi dažniai. O juk kaip tik jie suteikia garsui pilnavertį, sodrų skambesį. Ypatingai tai sunku pasiekti, jeigu...


„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

Amerikiečių kompanija „Chevrolet“ kartu žengia į naujųjų technologijų pasaulį ir pristatė matomo vaizdo bei detalios informacijos registratorių. Ši technologija pasirodys naujuose, 2015 metų automobiliuose „Corvette Stingray“.


Garso automobilyje ypatumai

Garso automobilyje ypatumai

Pirmiausia – apie garsiakalbius. Pagal konstrukciją labiausiai paplitę trijų rūšių garsiakalbiai: plačiajuosčiai paprasti, plačiajuosčiai „koaksialo“ ir plačiajuosčiai komponentiniai. Pirmosios rūšies garsiakalbių dažnių...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!