Spalio 20d. Sekmadienis

Stogo skersiniai

2019 Birželio 12d.
Peržiūrų skaičius: 734
Stogo skersiniai

Stogo skersiniai - tai yra išilginės arba skersinės automobilių detalės, pagamintos iš plieno arba aliuminio profiliuotų vamzdžių bėgių pavidalu. Atskiros dalys, įskaitant kištukus ir laikiklius, gali būti pagamintos iš plastiko. Stogo skersiniai tvirtinami prie automobilio stogo ir naudojami įvairiems daiktams ir kroviniams patogiai pritvirtinti ir transportuoti. Dėl stipraus fiksavimo stogo skersiniai judėjimo metu neslankioja. Stogo skersinių montavimas vizualiai padidina automobilio aukštį, kuris naudojamas, pavyzdžiui, kuriant automobilio važiuoklės versijas.

Stogo skersinių rūšys

Automobilio stogo skersiniai yra suskirstyti į keletą pagrindinių tipų, kurie turi savo privalumų ir trūkumų. Dažniausiai naudojami stogo skersiniai:

Išilginiai stogo skersiniai. Juos galima montuoti bet kuriuo atstumu vienas nuo kitos, o tai leidžia pritaikyti dizainą įvairiems kroviniams su nestandartiniais matmenimis.

Integruoti stogo skersiniai. Tokie elementai turi specialias angas viduje, skirti tvirtinti skersines lankes.

Dekoratyviniai stogo skersiniai. Naudojami dekoruoti automobilį ir suteikti jam elegantišką išvaizdą.

Stogo skersinių privalumai

Stogo skersiniai turi nemažai privalumų, todėl daugelis žmonių nori juos įsigyti:

 • Išilginiai stogo skersiniai siūlomi už mažą kainą.
 • Stogo skersiniai padidina maksimalų galimą gabenamų daiktų kiekį, svorį ir matmenis.
 • Stogo skersiniai montuojami labai paprastai, nepriklausomai nuo automobilio prekės ženklo ir kitų savybių.
 • Stogo skersiniai yra saugiai pritvirtinti specialiose vietose ir vairuojant nenuslinksta nuo sutvirtinimo taško.
 • Stogo skersiniai yra universalus produktas. Tinka daugeliui automobilių modelių. Patrauklus dizainas gali pagerinti bet kokio automobilio išorę. Ne veltui stogo skersiniai buvo pagaminti tik reprezentacinėms klasėms ir visureigiams.
 • Stogo skersiniai vizualiai padidina automobilio aukštį ir prisideda prie geresnės aerodinamikos.
 • Stogo skersiniai suteikia galimybę montuoti dviračius ant automobilio stogo.
  Jeigu dažnai transportuojami įvairūs daiktai, stogo skersiniai padeda, tai ženkliai supaprastinti. Platus stogo skersinių pasirinkimas leidžia lengvai pasirinkti įrangą bet kokiam automobiliui.

Stogo skersinių montavimas

Stogo skersinių montavimas priklauso nuo automobilio modelio, tačiau visi stogo skersiniai yra struktūriškai identiški. Klasikiniai stogo skersiniai susideda iš trijų dalių: pagrindinis vamzdis, laikikliai abiejose vamzdžio pusėse, kištukai, kurie įstatomi abiejose vamzdžio pusėse. Pagrindinis stogo skersinių elementas yra vamzdis. Vamzdžių skersmuo gali būti skirtingas. Tačiau dažniausiai naudojami stogo skersiniai, sudaryti iš 25 mm, 32 mm, 40 mm, 42,4 mm, 51 mm skersmens vamzdžių. Stogo skersiniai gali būti skirtingų ilgių.

Stogo skersiniai montuojami standartinėse skylutėse ant automobilio stogo. Išilginiai stogo skersiniai montuojami pagal tam tikrą schemą. Montavimo procesą sudaro:

 • Nuimamas guminis sandariklis;
 • Nustatomas reikiamas atstumas tarp stogo skersinių ir pritvirtinamos detalės prie stogo, kad būtų pažymėtos įrenginio vietos;
 • Pažymėtų vietų paviršius nuriebalinamas ir gerai nuvalomas;
 • Stogo skersiniai padedami ant stogo ir lengvai priveržiami varžtais;
 • Sureguliuojami ir užveržiami varžtai;
 • Stogo skersiniai sureguliuojami išilgai stogo, stipriai stumiant iš viršaus;
 • Įstatatomas guminis sandariklis.

Stogo skersiniai gali būti skirti tam tikram modeliui (originalūs) arba universalūs. Tam tikram modeliui skirti stogo skersiniai tvirtinami specialiai paruoštose vietose. Profilio medžiaga: aliuminis. Galai (atramos) yra: plastikiniai ir metaliniai. Pagal paskirties vietą išskiriami kryžminiai ir išilginiai stogo skersiniai. Pastarasis gali turėti du, tris ar net keturis automobilio stogo pritvirtinimo taškus. Stogo skersiniai gali skirtis ir išvaizda. Stogo skersiniai gali būti iš plieno arba kokybiško plastiko.

Stogo skersiniai neturi pakenkti automobilio išorės išvaizdai, bet tik ją papildyti, o jei tai yra visureigis ar minivenas, tai yra tiesioginis šių transporto priemonių simbolis. Stogo skersiniai vizualiai pakelia automobilį, todėl jis atrodo aukštesnis ir galingesnis.

Stogo skersinius savo automobiliui galite užsakyti Autoviskas.lt

Žymės: stogo skersiniai
Mechaninė ar automatinė pavarų dėžė?

Mechaninė ar automatinė pavarų dėžė?

Prieš perkant automobilį turite būti apsisprendę, pirksite automobilį automatine ar mechanine pavarų dėže. Automatinė pavarų dėžė atliks keletą veiksmų už Jus. Nėra trečio sankabos pedalo, nereikia kas kartą pajudant ar darant manevrą perjunginėti...


Žemi dažniai automobilyje

Žemi dažniai automobilyje

Visi, kas tiktai kada nors yra bandę automobilyje išgauti gerą garso kokybę, puikiai supranta, kad viena iš didžiausių problemų yra žemi dažniai. O juk kaip tik jie suteikia garsui pilnavertį, sodrų skambesį. Ypatingai tai sunku pasiekti, jeigu...


Pažintinė kelionė autobusu – dar daugiau įspūdžių

Pažintinė kelionė autobusu – dar daugiau įspūdžių

Daugybė žmonių savo atostogas ar laisvalaikį praleidžia keliaudami. Rinkoje atsirandant vis daugiau kelionių organizatorių, siūlančių keliauti skirtingais būdais, keliautojai gali pasirinkti iš kur kas didesnės gausos vežėjų įmonių. Kurį laiką...


Apie GPS

Apie GPS

GPS - tai Globalinio Pozicijavimo Sistema (Global Positioning System = GPS). Tai yra didelio tikslumo palydovinė radionavigacinė sistema, suteikianti informaciją apie objektų padėtį erdvėje (3D), jų judėjimo greitį, kryptį ir įveiktą atstumą,


Ar verta į automobilį montuoti ksenonines lemputes?

Ar verta į automobilį montuoti ksenonines lemputes?

Dažnai tenka važinėti tamsiu paros metu? Nedvejodami keiskite savo automobilio halogenines lemputes į xenon lemputes – tai tikrai apsimoka ir netrukus paaiškinsime kodėl.


„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

Amerikiečių kompanija „Chevrolet“ kartu žengia į naujųjų technologijų pasaulį ir pristatė matomo vaizdo bei detalios informacijos registratorių. Ši technologija pasirodys naujuose, 2015 metų automobiliuose „Corvette Stingray“.


Kondicionieriai: komfortas ant sveikatos ribos

Kondicionieriai: komfortas ant sveikatos ribos

Vokietijos saugaus eismo tarnybos DVR duomenimis, oro atšilimas iki 27 laipsnių Celsijaus riziką pakliūti į avariją padidina maždaug 11 procentų. Šis rodiklis yra dvigubai didesnis, jei oro temperatūra lauke siekia 30 laipsnių. Aukšta temperatūra...


Garso automobilyje ypatumai

Garso automobilyje ypatumai

Pirmiausia – apie garsiakalbius. Pagal konstrukciją labiausiai paplitę trijų rūšių garsiakalbiai: plačiajuosčiai paprasti, plačiajuosčiai „koaksialo“ ir plačiajuosčiai komponentiniai. Pirmosios rūšies garsiakalbių dažnių...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre