Vasario 20d. Ketvirtadienis

Nauja vagių taktika – automobilius vogti dalimis

Peržiūrų skaičius: 54076
Nauja vagių taktika – automobilius vogti dalimis

Nors automobilių vagysčių per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo daugiau kaip keturis kartus, draudikai sako džiaugtis neturintys ko. Esą vagys ėmėsi naujos taktikos – naujų automobilių ardymo. Žalos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių, o policijos pareigūnai teigia, kad ilgapirščiams detales realizuoti yra lengviau nei visą mašiną, praneša LTV „Šiandien“.

Pavasaris – pats darbymetis automobilių vagišiams, sako draudikai. Daugėja vagysčių, auga ir mašinų savininkų nuostoliai. Tik esą vis dažniau vagiama ne visa mašina, o jos detalės.

Pastaraisiais mėnesiais, anot draudikų, padaugėjo atvejų, kai ilgapirščiai, apsiginklavę specialia įranga, apynaujas mašinas išardo tiesiog daugiabučių stovėjimo aikštelėse.

„Populiariausi yra veidrodėliai, apdailos juostos, buferiai, žibintai, bet būna ir tokių atvejų, kai automobilis išrenkamas beveik visiškai, t.y., visas salonas. Tai dažniausiai būna 1–2 metų senumo automobiliai. Kartais juos tvarkyti jau būna neverta“, – teigia „Lietuvos draudimo“ transporto žalų strategijos ekspertas Rytis Markevičius.

Spėjama, kad vagys darbuojasi pagal specialius užsakymus, nes dažniausiai nuardomi BMW, „Audi“, „Mercedes“ ar „Volkswagen“ markių automobiliai. Neretai padaryti nuostoliai siekia nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių litų.

„Naujų automobilių dalys brangesnės, tai čia tendencija paprasta. Dėl tokių automobilių dalių vagysčių, kaip pas mus įprasta vadinti – aprinkimo, išmokos jau artėja prie milijono“, – skaičiuoja „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento direktorius Edvardas Skupas.

Kad mašinų detalės dabar vagiamos dažniau nei patys automobiliai, rodo ir policijos statistika. Prieš devynerius metus šalyje vidutiniškai būdavo pavagiama apie 6,5 tūkst. mašinų, pernai tokių nusikaltimų užregistruota vos 1,5 tūkstančio.

Anot pareigūnų, su detalėmis vagišiams kyla mažiau problemų.

„Iš dviejų automobilių padaromas vienas ir jį bandoma parduoti. Pavogtą automobilį realizuoti sunkiau, detales pardavinėti lengviau, galbūt ir kontrolė šioje vietoje silpnesnė“, – kalbėjo Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis.

Neišvengiama ir sukčiavimo atvejų. Kai kurių draudimo bendrovių statistika rodo, kad net trečdalis pranešimų apie automobilių vagystes tėra tik savininkų bandymas apgaule pasisavinti draudimo išmoką.

Jevgenijus Bardauskas
LTV „Šiandien“

Naudotos dalys patvaresnės už naujas kiniškas

Naudotos dalys patvaresnės už naujas kiniškas

Lietuvoje klesti prekyba naudotomis automobilių detalėmis: visoje šalyje veikia apie dvidešimt naudotų automobilių detalių sąvartynų, kuriuose noriai lankosi tiek patys vairuotojai, tiek savo klientams reikalingų detalių ieškantys autoservisų...


Šalyje lieka tik kas trečio išardyto automobilio dalys

Šalyje lieka tik kas trečio išardyto automobilio dalys

Sunkmetis naudotų automobilių detalių pardavėjų nepalietė – išgyventi jiems leido sėkminga prekyba su kaimynais iš Rytų. Naudotų automobilių išmontuotojai pripažįsta – sunkmetis juos paveikė nežymiai. Detalės perkamos stabiliai, tiesa...


Pavojingų atliekų tvarkymo ABC

Pavojingų atliekų tvarkymo ABC

Elektronika ir elektros prietaisai. Įrenginius, kurių veikimui reikalinga elektros srovė, negalima išmesti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis. Nesvarbu ar tai šaldytuvas, ar plaukų džiovintuvas. Visos elektros ir elektronikos atliekos turi...


Kodėl naudinga išregistruoti nebenaudojamą automobilį

Kodėl naudinga išregistruoti nebenaudojamą automobilį

Praėjusiais metais valstybės įmonėje „Regitra" buvo atlikta beveik ketvirtis milijono transporto priemonių pirmosios registracijos Lietuvoje operacijų, o nurašyta - daugiau nei 36 tūkst. baigtų eksploatuoti transporto priemonių.

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!