Lapkričio 22d. Penktadienis

Šalyje lieka tik kas trečio išardyto automobilio dalys

Peržiūrų skaičius: 11240
Šalyje lieka tik kas trečio išardyto automobilio dalys

Sunkmetis naudotų automobilių detalių pardavėjų nepalietė – išgyventi jiems leido sėkminga prekyba su kaimynais iš Rytų.

Naudotų automobilių išmontuotojai pripažįsta – sunkmetis juos paveikė nežymiai. Detalės perkamos stabiliai, tiesa teko mažinti jų kainą.

„Pirkimas nei krito, nei augo. Žmonės rinkosi ekonomišką variantą, ir dalis šeimų transporto atsisakė. Taigi buvo pagyvėjęs pridavimas. Vis dėlto ženklaus sumažėjimo nebuvo“, – komentavo Demontuotojų asociacijos direktorius Vidas Pocius.

Tikru išsigelbėjimu gyvenantieji iš ardomų nenaujų automobilių vadina Rytų rinką – kone 70 proc. visų dalių išvežama į Baltarusiją, Rusiją ir kitas šalis.

„Lietuviai yra „užsirekomendavę“ ir stipriai išvystę veiklą. Konkurencija Lietuvoje – didelė, tai suteikia pranašumo ir darbo vietų vietiniams pirkėjams. Kalbant apie eksportą, itin aktyvus yra rusai. Jie perka nieko nelaukdami – iškart, kai tik jiems ko prireikia ir tą randa. Egzistuoja nemenka konkurencija – parduoda tas, kas turi ir sugeba išreklamuoti savo prekę“, – aiškino UAB „GTV Group ir ko“ direktorius Tautvilas Šlėgius.

Verslininkai neslepia ambicijų ir žada plėstis toliau. Išlikti padeda ir tai, kad dažnas Lietuvoje dalimis ardomas automobilis pigiau nuperkamas Didžiojoje Britanijoje.

„Šiandien demontavimo įmonės stambėja, atsiranda sandėliai, kompetencija, kvalifikacija, formuojasi stabilesni ryšiai iš Rytų ar Vakarų. Taigi tas „laukinis“ verslas jau įgauna pakankamai civilizuoto verslo kontūrus. Manau, kad tiek daug įmonių, užsiimančių šia veikla, ateityje nebus, turėtų išlikti apie 200 tvarkingų įmonių. Tai bus vidurkis, kuris, mūsų nuomone, visiškai patenkins ir vietinę rinką ir artimiausius kaimynus“, – prognozavo Demontuotojų asociacijos direktorius V. Pocius.

„Orientuojamės į Rusijos rinką, į Rytus. Tam reikia turėti didesnę pasiūlą, todėl būtina plėstis.Imsime papildomų patalpų ir plėsime visą šį reikalą. Jei norėtume orientuotis tik į Lietuvą, visiškai užtektų ir jau turimų patalpų, bet norėtųsi kažko daugiau“, – dėsto UAB „Goblinada“ direktorius Ramūnas Dziena.

Keičiasi ir įmonių veikla – anksčiau buvo siekiama tik parduoti detales, dabar jau skaičiuojamas pelnas ir iš parduodamų antrinių žaliavų – spalvotųjų metalų, kitų medžiagų.

Šaltinis: lrt.lt
Naudotos dalys patvaresnės už naujas kiniškas

Naudotos dalys patvaresnės už naujas kiniškas

Lietuvoje klesti prekyba naudotomis automobilių detalėmis: visoje šalyje veikia apie dvidešimt naudotų automobilių detalių sąvartynų, kuriuose noriai lankosi tiek patys vairuotojai, tiek savo klientams reikalingų detalių ieškantys autoservisų...


Nauja vagių taktika – automobilius vogti dalimis

Nauja vagių taktika – automobilius vogti dalimis

Nors automobilių vagysčių per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo daugiau kaip keturis kartus, draudikai sako džiaugtis neturintys ko. Esą vagys ėmėsi naujos taktikos – naujų automobilių ardymo. Žalos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių, o...


Kodėl naudinga išregistruoti nebenaudojamą automobilį

Kodėl naudinga išregistruoti nebenaudojamą automobilį

Praėjusiais metais valstybės įmonėje „Regitra" buvo atlikta beveik ketvirtis milijono transporto priemonių pirmosios registracijos Lietuvoje operacijų, o nurašyta - daugiau nei 36 tūkst. baigtų eksploatuoti transporto priemonių.


Pavojingų atliekų tvarkymo ABC

Pavojingų atliekų tvarkymo ABC

Elektronika ir elektros prietaisai. Įrenginius, kurių veikimui reikalinga elektros srovė, negalima išmesti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis. Nesvarbu ar tai šaldytuvas, ar plaukų džiovintuvas. Visos elektros ir elektronikos atliekos turi...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!