Vasario 16d. Šeštadienis

Vienašės ir dviašės priekabos

2019 Sausio 29d.
Peržiūrų skaičius: 300
Vienašės ir dviašės priekabos

Įsivaizduokite, kad jums reikia priekabos, tačiau, kaip išsirinkti, jeigu apie jas visai nieko neišmanote. Pagrindinis klausimas - ar turėčiau pirkti vienašę ar dviašę priekabą? Tai yra klausimas, kurį pardavėjams užduoda daugelis priekabų pirkėjų. Neretai pasitaiko atvejų, kai pardavėjai, norėdami parduoti jums brangiausią variantą, siūlo ne tai, kas jums geriausiai tinka. Čia aptarsime skirtumus tarp vienašės ir dviašės priekabos ir kokiais atvejais kuri yra tinkamesnė.

Vienašių priekabų privalumai:

 • Mažesnė kaina;
 • Mažesnis svoris;
 • Naudoja mažiau kuro;
 • Pigesnis išlaikymas, nes reikia mažiau padangų ir pan.
 • Lankstesnė manevruojant.

Trūkumai:

 • Negalima gabenti tiek pat krovinių, kiek su dvigubos ašies priekabomis;
 • Padangų susidėvėjimas gali būti intensyvesnis;
 • Gali turėti arba neturėti stabdžių.

Dviašės priekabos privalumai:

 • Didesnis stabilumas;
 • Daugiau padangų, todėl bus mažesnis poveikis, jei vieną iš jų netikėtai nuleis;
 • Didesnė apkrova;
 • Šios priekabos turi turėti stabdžius, o tai leidžia geriau valdyti priekabą;
 • Mažiau tikėtina, kad jį paveiks kelio būklė ar oro sąlygos;
 • Dviašę priekabą lengviau perparduoti, nes rinkoje jos yra paklausesnės.

Trūkumai:

 • Didesnė kaina;
 • Reikia daugiau degalų;
 • Joje yra daugiau dalių (stabdžiai, padangos), todėl brangesnis išlaikymas.

Sprendžiant, kokią priekabą – vienos ašies ar dviejų ašių – pasirinkti, pagrindinis kriterijus yra svorio ribos. Jei vešite lengvesnius krovinius, jums tinka vienos ašies priekaba, tačiau jeigu svoris padidėja, sumažėja tokios priekabos manevringumas. Dviejų ašių krovininė priekaba yra pritaikyta sunkesniems kroviniams gabenti. Nesvarbu, kokią priekabą jūs nuspręsite pasirinkti, įsitikinkite, kokio maksimalaus svorio krovinius konkreti priekaba gali gabenti ir ar tai atitinka jūsų poreikius. Įvyko daug nelaimingų atsitikimų dėl perkrautos priekabos. Neleiskite, kad taip atsitiktų jums. Jei jums reikia papildomų paaiškinimų dėl vienos ar dviejų ašių priekabų ar jų atitinkamų svorio ribų, nedvejodami kreipkitės į specialistus.

Taigi vienašės ir dviašės priekabos turi savų privalumų bei trūkumų. Vienašės ir dviašės priekabos yra skirtos skirtingo svorio kroviniams gabenti. Vienašės priekabos tinka mažesnio svorio kroviniams pervežti. Jos yra manevringesnės. Jeigu reikia gabenti didelio svorio krovinius, rinkitės dviašę priekabą, kuri turi stabdžius, yra stabilesnė.

Mercedes-Benz A45 AMG – galingiausias serijinės gamybos hečbekas

Mercedes-Benz A45 AMG – galingiausias serijinės gamybos hečbekas

Mercedes-Benz paruošė didelę staigmeną „karštųjų“ hečbekų fanams. Ženevos automobilių parodoje bus pristatytas A45 AMG modelis. Tai bus pirmasis Mercedes-Benz „karštasis“ hečbekas ir tuo tarpu pats galingiausias iš kada...


2025-ųjų kelių eismo patruliai: policijos automobilį lydės bepilotės skraidyklės ir robo-motociklai

2025-ųjų kelių eismo patruliai: policijos automobilį lydės bepilotės skraidyklės ir robo-motociklai

Los Andželo automobilių parodoje kasmetiniam Dizaino Iššūkio konkursui pristatytas ne vienas ateities patrulinis nebūtinai žmogaus valdomas policijos automobilis: tokia mašina gebės ne tik autonomiškai patruliuoti, bet ir bus aprūpinta lydinčiais...


Septintos kartos „Porsche 911“: lengvesnis, taupesnis, greitesnis

Septintos kartos „Porsche 911“: lengvesnis, taupesnis, greitesnis

Nuo pat 1963-iųjų, kai pasaulį išvydo pirmasis „Porsche 911 Carrera“, buvo sukurta keliasdešimt šio modelio modifikacijų – pradedant bestogiais kabrioletais, baigiant sportinėmis versijomis. Visaapimančių ir naujos kartos...


TESLA Roadster

TESLA Roadster

TESLA Roadster Hethel, 2008-06-19 Elise pagrindu gaminamas automobilis pasirodo Europoje. Puikiai sukomplektuotas, įkvepiantis ir intriguojantis. Turėtų būti pigi eksploatacija, tačiau didelė kaina.


Specialus Caymann modelis

Specialus Caymann modelis

Pristačiusi specialius 911 ir Boxter modelius “Porsche” ėmėsi darbo ir su Cayman. Nuo šiol juodos spalvos gerbėjai galės užsisakyti specialų Cayman S Black Edition automobilį.


Audi pristato "karštąjį" kompaktinį visureigį RS Q3

Audi pristato "karštąjį" kompaktinį visureigį RS Q3

Pirmasis viešas RS Q3 debiutas yra numatomas Ženevos automobilių parodoje kovo mėnesį, kurioje naujasis 310 AG Audi taps galingiausiu mažu SUV, kadangi bene aršiausias konkurentas BMW X1 šiuo atveju turi 245 AG.


Sportinių automobilių gerbėjams – pirmasis dvivietis MINI Coupe

Sportinių automobilių gerbėjams – pirmasis dvivietis MINI Coupe

Galingi varikliai, patobulinta važiuoklė, puikios aerodinamines savybės, nauja sportinė išvaizda – visa tai, gamintojų teigimu, garantuos penktojo MINI šeimos atstovo, MINI Coupe išskirtinumą.


Ar yra geriausias pasaulyje automobilis?

Ar yra geriausias pasaulyje automobilis?

Tikriausiai kartais pagalvojate - koks gi pats geriausias automobilis pasaulyje?. Pabandykime jo paieškoti, koks jis turi būti, o gal koks jis yra. Pagal ką renkame geriausią? Dažniausiai pagal savo poreikius. Tačiau jie juk begaliniai, tad...

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Autodiagnostika Autodiagnostika Autodiagnostika