Balandžio 24d. Trečiadienis

Vienašės ir dviašės priekabos

2019 Sausio 29d.
Peržiūrų skaičius: 1258
Vienašės ir dviašės priekabos

Įsivaizduokite, kad jums reikia priekabos, tačiau, kaip išsirinkti, jeigu apie jas visai nieko neišmanote. Pagrindinis klausimas - ar turėčiau pirkti vienašę ar dviašę priekabą? Tai yra klausimas, kurį pardavėjams užduoda daugelis priekabų pirkėjų. Neretai pasitaiko atvejų, kai pardavėjai, norėdami parduoti jums brangiausią variantą, siūlo ne tai, kas jums geriausiai tinka. Čia aptarsime skirtumus tarp vienašės ir dviašės priekabos ir kokiais atvejais kuri yra tinkamesnė.

Vienašių priekabų privalumai:

 • Mažesnė kaina;
 • Mažesnis svoris;
 • Naudoja mažiau kuro;
 • Pigesnis išlaikymas, nes reikia mažiau padangų ir pan.
 • Lankstesnė manevruojant.

Trūkumai:

 • Negalima gabenti tiek pat krovinių, kiek su dvigubos ašies priekabomis;
 • Padangų susidėvėjimas gali būti intensyvesnis;
 • Gali turėti arba neturėti stabdžių.

Dviašės priekabos privalumai:

 • Didesnis stabilumas;
 • Daugiau padangų, todėl bus mažesnis poveikis, jei vieną iš jų netikėtai nuleis;
 • Didesnė apkrova;
 • Šios priekabos turi turėti stabdžius, o tai leidžia geriau valdyti priekabą;
 • Mažiau tikėtina, kad jį paveiks kelio būklė ar oro sąlygos;
 • Dviašę priekabą lengviau perparduoti, nes rinkoje jos yra paklausesnės.

Trūkumai:

 • Didesnė kaina;
 • Reikia daugiau degalų;
 • Joje yra daugiau dalių (stabdžiai, padangos), todėl brangesnis išlaikymas.

Sprendžiant, kokią priekabą – vienos ašies ar dviejų ašių – pasirinkti, pagrindinis kriterijus yra svorio ribos. Jei vešite lengvesnius krovinius, jums tinka vienos ašies priekaba, tačiau jeigu svoris padidėja, sumažėja tokios priekabos manevringumas. Dviejų ašių krovininė priekaba yra pritaikyta sunkesniems kroviniams gabenti. Nesvarbu, kokią priekabą jūs nuspręsite pasirinkti, įsitikinkite, kokio maksimalaus svorio krovinius konkreti priekaba gali gabenti ir ar tai atitinka jūsų poreikius. Įvyko daug nelaimingų atsitikimų dėl perkrautos priekabos. Neleiskite, kad taip atsitiktų jums. Jei jums reikia papildomų paaiškinimų dėl vienos ar dviejų ašių priekabų ar jų atitinkamų svorio ribų, nedvejodami kreipkitės į specialistus.

Taigi vienašės ir dviašės priekabos turi savų privalumų bei trūkumų. Vienašės ir dviašės priekabos yra skirtos skirtingo svorio kroviniams gabenti. Vienašės priekabos tinka mažesnio svorio kroviniams pervežti. Jos yra manevringesnės. Jeigu reikia gabenti didelio svorio krovinius, rinkitės dviašę priekabą, kuri turi stabdžius, yra stabilesnė.

BMW dizainas įvertintas prestižiniuose „red dot“ adovanojimuose

BMW dizainas įvertintas prestižiniuose „red dot“ adovanojimuose

Vokietijos automobilių koncerno „BMW Group“ dizaino komanda už pasiekiamus įvertinta prestižiniu, dizaino Oskaru visame pasaulyje vadinamu, „red dot” dizaino apdovanojimu.


Elektromobilių rinkos ateitis - pilstomas elektrolitas?

Elektromobilių rinkos ateitis - pilstomas elektrolitas?

Elektromobiliai – autotransporto ateitis. Turbūt dėl to niekas nesiginčija, tačiau bėda, jog ši ateitis vis dar „ranka nepasiekiama“. Ir pagrindinė bėda visai ne madose ar politikoje – labiausiai vairuotojus baugina lėtas...


Ir į darbą, ir į trasą

Ir į darbą, ir į trasą

Šalia „Sostenos“ autosalono stovintis geltonas sportinis bolidas – visai nepanašus į jokį „Renault“ modelį, kuriais čia prekiaujama. Iš tikrųjų tai „Megane RS“, prancūzų kompanijos flagmanas, kurio...


„Audi TT RS plus“ – naujas adrenalino užtaisas

„Audi TT RS plus“ – naujas adrenalino užtaisas

Dar galingesnis, greitesnis ir dinamiškesnis – taip pristatomas naujasis „Audi TT RS plus“, kuris pirkėjams bus siūlomas dviejų versijų: kupė ir rodsterio. Po „Audi TT RS plus“ variklio gaubtu sumontuotas penkių...


„Volkswagen“ pagamino „Golf“ superautomobilį, kurio vertė daugiau nei 12 milijonų litų

„Volkswagen“ pagamino „Golf“ superautomobilį, kurio vertė daugiau nei 12 milijonų litų

Trijų litrų darbo tūrio variklis. Įsibėgėjimas nuo 0 iki 100 km/h mažiau nei per keturias sekundes. Kaina – daugiau nei 12 milijonų litų. Sunku patikėti, bet tai „Volkswagen Golf“.


Ferrari pristato 950 AG superautomobilį pavadintą LaFerrari vardu

Ferrari pristato 950 AG superautomobilį pavadintą LaFerrari vardu

Ferrari atskleidė seniai lauktą galingojo Enzo įpėdinį pavadintą LaFerrari vardu. Tai bus greičiausiais ir pažangiausias modelis kompanijos istorijoje.


Ekstravagantiškas Jeep Cherokee

Ekstravagantiškas Jeep Cherokee

Pasirodė pirmosios visiškai naujo Jeep Cherokee nuotraukos. Tai yra pirmasis Jeep, kuris yra sukurtas bendros Fiat-Chrysler sąjungos. Naujasis modelis pakeis Jeep Liberty modelį Jungtinėse Amerikos Valstijose, kas reiškia, kad Cherokee vardas...


Chevrolet pristato Corvette Stingray kabrioletą

Chevrolet pristato Corvette Stingray kabrioletą

Praėjo mažiau nei du mėnesiai nuo tada, kai visiškai nauja Chevrolet Corvette Stingray pribloškė minias žmonių Detroito automobilių parodos metu, bet štai jau gamintojas pateikia ir kabrioleto versiją.

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!