Vasario 16d. Šeštadienis

Automobilio padangos. Kaip išsirinkti tinkamas padangas automobiliui

2018 Gegužės 31d.
Peržiūrų skaičius: 4688
Automobilio padangos. Kaip išsirinkti tinkamas padangas automobiliui

Pakalbėkime apie padangas, juk nuo jų priklauso  saugumas kelyje. Tinkamas padangas išsirinkti nėra taip paprasta. Rinkoje siūlomų padangų asortimentas yra platus, o padangos tarpusavyje smarkiai skiriasi savo kaina ir savybėmis. Nuo padangu pasirinkimo priklauso ne tik automobilio dinamiškumas, vairavimo komfortas, degalų sąnaudos, bet ir saugumas kelyje. Todėl nusprendus įsigyti naujas padangas, turite rimtai pasidomėti jomis.. Tai kaip nesusimaišyti renkantis padangas patars Beriva UAB vadovas Laurynas Butkus, kuris dirba šioje srityje nuo 2008 metų.


Pradėkime nuo to, kad du pagrindiniai kriterijai lemiantys padangų pasirinkimą yra kaina ir padangos matmuo. Renkantis padangų dydį svarbu žinoti, kad matmenį galima keisti vienu laipteliu: rinktis centimetru platesnes/siauresnes arba turinčias 5 procentais aukštesnį/žemesnį profilį. Pavyzdžiui, vietoj nustatyto 215/55/R16 galite rinktis pigesnį matmenį 205/55/R16. Tokia padanga bus šiek tiek siauresnė ir žemesnė. Dėl šios priežasties sumažės vairavimo komfortas ir padidės spidometro rodomą paklaida. Mažesnis padangos plotis sumažins sukibimą su sausa kelio danga, tačiau palengvės automobilio važiavimas šlapiu keliu, sumažės padangų keliamas triukšmas ir sumažės degalų sąnaudos.Didesnių išmatavimų padangos kainuoja brangiau, tačiau tai nebūtinai garantuoja didesnį vairavimo komfortą . Vis dėl to renkantis padangas reiktų vadovautis automobilio gamintojo rekomendacijomis, pataria www.beriva.lt vadovas.

Kalbant apie kainą, ji tiesiogiai proporcinga padangų veikimo savybėms, nors ši taisyklė galioja ir ne visuomet. Dėl šios priežasties, renkantis tinkamas padangas, svarbu atkreipti dėmesį į padangų gamintoją. Žinomi gamintojai kasmet padangų tobulinimui išleidžia milžiniškas pinigų sumas, todėl padangų gamybos technologija sparčiai tobulėja. Kartu su technologija, tobulėja ir padangų charakteristikos. Būtent dėl šios priežasties renkantis patikimo gamintojo produktą jūs galite būti beveik tikri dėl nepriekaištingos kokybės. O jei nusprendėte pirkti dėvėtas padangas jus nežinosite jų eksplotavimo istorijos. Pavyzdžiui, joms gali būti padaryta išoriškai nematoma žala, o pažeistos vidinio karkaso dalys, dėl to padanga gali netikėtai sprogti kelyje." Dėl saugumo ir užtikrintos kokybės nerekomenduojame pirkti naudotų padangų“ – akcentavo www.beriva.lt vadovas. Dar labai svarbi detalė - padangos charakteristika – greičio indeksas. Šis parametras nusako kokiu maksimaliu greičiu galima eksploatuoti padangas. Greičio indeksai žymimi didžiosiomis abėcėlės raidėmis. Jie padeda nusakyti ne tik didžiausia leidžiamą padangos eksploatavimo greitį bet ir nusako padangos mišinio sudėti-minkštumą/kietumą. Kuo didesnis greičio indeksas, tuo padanga yra kietesnė, todėl pasižymi geresniu sukibimu su sausa kelio danga. Tai idealus pasirinkimas didžiąją dalį atstumo įveliantiems sausais ir asfaltuotais keliais. Kalbant apie padangos mišinį, minkšto mišinio padangos skirtos eksploatuot automobilį tiek sausai, tiek šlapiai tiek ir purvinai kelio dangai. Jos pasižymi universalumu, tačiau minkštesnio mišinio padangos greičiau dyla važiuojant sausa kelio danga, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, svarbu įvertinti kokiais kelias tenka važiuoti didžiausią atstumą. O kieto mišinio padangos geriausia rinktis tiems, kurie dažniau važinėja neblogai kelininkų prižiūrimomis miesto gatvėmis ir magistraliniais keliais. Jos tinka važiuojant sausu arba šlapiu keliu. Be to, jų didelis greičio indeksas, užtikrinantis stabilų važiavimą ir esant didesniam greičiui.Tačiau jei kelio danga apledėjusi, kietu mišiniu geriau pernelyg nepasitikėti, kadangi palyginti su minkšto mišinio ir dygliuotomis padangomis, stabdymo kelias bus ilgesnis.

“Apskritai, tinkamas gumos mišinio pasirinkimas užtikrina važiavimo komfortą. Jeigu bus pasirinktos netinkamo tipo padangos, pasijus diskomfortas. O produktas gali būti labai geras", pataria L.Butkus.

Keičiant padangas neužmirškite, kad visosautomobilio padangos turi atitikti minimalius kelių eismo taisyklėse nurodytus reikalavimus. Visos automobilio padangos privalo būti maksimaliai identiškos pagal greičio indeksus, protektoriaus raštą bei sukibimą su keliu. Jei dėl tam tikrų priežasčių reikia keisti vieną padangą, naujoji padanga turi būti to paties gamintojo, protektoriaus rašto, greičio bei apkrovos indekso, kaip ir senoji. Taip pat, jei reikia keisti vieną padangą, tikslinga įvertinti greta (ant tos pačios ašies) esančios padangos protektoriaus gylį. Jei greta esančios padangos protektoriaus gylis yra artimas minimaliam, tikslinga įsigyti dvi naujas padangas. Tokia rekomendacija grindžiamą tuo, kad nudilusios ir naujos padangos sukibimas su keliu ženkliai skiriasi, be to nauja padanga yra apkraunama labiau, taigi ji dėvisi ženkliai sparčiau. Jei dvi vienos ašies padangos nudilusios labiau nei kitos dvi, rekomenduojama rinktis 2 naujas to paties gamintojo, modelio padangas, kaip ir naudojamos ant kitos ašies. Nedarykite klaidos ir nemontuokite ant skirtingų automobilio ašių skirtingų tipų padangų (pvz.: ant vienos ašies dygliuotų, o ant kitos nedygliuotų). Dėl skirtingo padangų sukibimo automobilis taps sunkiai valdomas, ypač slidžiame kelyje. Pageidautina, kad visos 4 padangos turi būti vienodo tipo (visos dygliuotos arba visos nedygliuotos „kieto“ mišinio arba „minkšto“ mišinio). Renkantis padangas neužmirškite, kad jos yra skirstomos ne tik į vasarines, žiemines, universalias, dygluotas bet ir į:

Ekonominės klasės padangos skirtos kasdieniniam važinėjimui ir pasižymi ilgaamžiškumu, žemu triukšmingumo lygiu ir santykinai žema kaina.

Aukštesnės kokybės padangos skirtos greitesniems automobiliams ir pasižymi geresnėmis sukibimo savybėmis bei pritaikytos važiuoti dideliu greičiu, tačiau yra brangesnės. Tai idealus pasirinkimas turintiems automobilius su didesnio diametro ratlankius.

Sportinės klasės padangos skirtos vairuotojams, norintiems išnaudoti visas automobilio sukibimo su kelio danga savybes. Šios padangos leidžia patirti naują automobilio valdomumo kokybę, tačiau yra brangios, triukšmingos ir pasižymi trumpu naudojimo laikotarpiu.

Renkantis padangas geriausia pasikonsultuoti su specialistais. Beriva UAB komanda visuomet Jums padės. Savo klientams siūlome platų padangų ir ratlankių asortimentą įvairiems automobiliams, nuolat pristatome naujausius modelius, rengiame įvairias akcijas bei teikiame kvalifikuotą techninę pagalbą renkantis ratlankius, padangas ir jų priedus. Prekiaujame naujomis, naudotomis, restauruotomis padangomis. Naujais ir naudotais lengvojo lydinio ratlankiais, skardiniais ratlankiais. Nuolat keliame savo kvalifikaciją įvairiuose seminaruose ir apmokymuose. Su kiekvienais metais galime pasiūlyti vis daugiau paslaugų ir prekių mūsų autoservise - parduotuvėje. Autoservise galime pasiūlyti padangų montavimą, balansavimą, remontą, karštą klijavimą, ratlankių lyginimą.Jūsų patogumui www.beriva.lt visas prekes galite užsisakyti internetu!

 

Nuo 2015-01-01 UAB „Beriva“ yra oficialus Axeratlankių atstovas Lietuvoje!


Padangų ir ratlankių servisas:
Žalgirio g. 131,Vilnius,LT-08217
mob. +370 (673) 39911, +370 (638) 78778
info@beriva.lt
www.beriva.lt
Skype: beriva.lt

Padangų laikymo sąlygos

Padangų laikymo sąlygos

Vairuotojai dažnai klausia: „ar 2 – 3 metus sandėlyje laikytos padangos vis dar gali būti naudojamos?”, “ar tokios padangos vis dar turi tas pačias savybes, kaip ir naujos?”, “ar jų nederėtų išmesti ir...


Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.


Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Padangų montavimas paprastai geriausiai ir saugiausiai atliekamas automobilių servise. Profesionalus mechanikai su reikiama įranga padangą užmontuoja greičiau nei per minutę. Visgi gali nutikti ir taip, kad kada nors arti jūsų nebus jokio serviso...


Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vairuotojams tenka iš naujo pamąstyti apie turimą automobilio „apavą“ – pirmiausia, jį reikia priderinti pagal sezono reikalavimus ir tuo pačiu apsispręsti ar turimos padangos vis dar yra tinkamos...


Padangų keitimas nelogiškas?

Padangų keitimas nelogiškas?

Ignas Laimutis, autoserviso savininkas, juokauja, kad saulė šviečia, musės skraido, kam tas padangas keisti? Bet aktyviausi ir pareigingiausi vairuotojai, pasak I. Laimučio, keisti padangas pradeda spalio viduryje. Jo nuomone, 50 proc. automobilių...


Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Į ekonominių sankcijų karą įsivėlusi Rusija porą pastarųjų metų fiksavo nuosmukį beveik visuose ūkio sektoriuose. Padangų prekybos apimtys 2015-aisiais susitraukė maždaug 17 proc. ir bene vienintelis šios rinkos žaidėjas, sugebėjęs išsaugoti...


„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“ atstovai abejoja, jog padangų naudojimo pranašumą prieš varžoves pavyks pademonstruoti visose šių metų F-1 sezono lenktynėse, praneša tinklalapis f-1.lt.


Ateities padangos – spalvingesnės

Ateities padangos – spalvingesnės

Apvalios ir juodos – tokios padangos žinomos jau 120 metų. Tačiau ateitis galėtų būti spalvingesnė. Raudonos, geltonos ir žalios spalvos gumos riedėjimą padarytų spalvingesniu ir suteiktų mums visiems daugiau saugumo.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!

Autodiagnostika Autodiagnostika Autodiagnostika