Balandžio 10d. Penktadienis

Dauguma lietuvių važinėja netinkamomis naudoti padangomis

Peržiūrų skaičius: 62788
Dauguma lietuvių važinėja netinkamomis naudoti padangomis
padangos

Remiantis ne gyvybės draudimo bendrovės BTA nepilnų trejų metų duomenimis, Lietuvoje netikėtai spustelėjus šaltukui ir atsiradus plikledžiui, eismo įvykių spalį vidutiniškai išauga 26%, o lapkritį - net dvigubai lyginant su kitomis minėtų mėnesių dienomis.

„Taupydami lėšas, vairuotojai susigundo naudotų padangų pardavėjų pasiūlymais, net nesusimąstydami, jog iš kitų šalių įvežamos naudotos padangos, neretai tose šalyse būna jau išmestos utilizuoti, kaip nebetinkamos naudoti ir keliančios pavojų eismo saugumui. Vis tik ši rinka yra populiari, tad pasiryžus pirkti naudotas padangas ypač svarbu atkreipti dėmesį ne tik į protektoriaus raštą ir gylį, bet ir padangos pagaminimo metus. Tai labai svarbus faktorius saugumui kelyje užtikrinti, o perkant neatsakingai galima sumokėti savo ir kitų sveikata kelyje,“- kalbėjo Ernest Marek Goliančik, Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas.

Kaip teigia BTA specialistas, vairuotojai dažnai atkreipia dėmesį į padangų būklę tik tiesiogiai susidūrę su ekstremalia situacija kelyje, pavyzdžiui, kai staigiai stabdant automobilis slysta, ar lietingą dieną jis tampa nestabilus. Tačiau tendencija išlieka tokia, kad atėjus tam tikram sezonui keisti padangas, dažnas vairuotojas uždelsia keitimo darbus, važinėdamas senomis padangomis, galvodamas, kad nieko blogo per kelis mėnesius neatsitiks.

„Kemi“ autoservisų tinklo direktorius Žygimantas Tubutis akcentavo, kad  su kiekvienu sezonu padangos praranda savo savybes, todėl jas rekomenduojama keisti ne rečiau nei kas tris sezonus, nelaukiant kol protektoriaus gylis pasieks minimaliai reikalaujamą 3 mm ribą. Sinoptikams žadant šią savaitę prasidėsiantį vėsų ir lietingą rudenį, rekomenduojame nedelsti ruošiant automobilį šaltajam sezonui.

Kaip teigia E. M. Goliančik, taip pat pastebima kasmet nesikeičianti tendencija -dažnas vairuotojas teisinasi užimtumu ir delsia iki paskutinės minutės, kai oro sąlygos tiesiog priverčia vairuotojus sukti į autoservisą pasikeisti vasaros sezono padangas į žiemines. Tokiais atvejais autoservisai sulaukia vairuotojų antplūdžio, susidaro didžiulės eilės.

BTA duomenimis, avarijos nuostolis automobiliui siekia vidutiniškai 2000 litų. Remiantis 2011 m. ir 2012 m. duomenimis, pastebima, kad spustelėjus staigiam šaltukui avaringumas spalio – lapkričio mėnesiais gali išaugti ir dvigubai.

„Šiuo metu prekyboje galima pasirinkti įvairiausių padangų gamintojų, tiek gerai žinomų prekės ženklų, tiek ir nežinomų. Kartais renkantis pagal konkrečius padangos išmatavimus tarp skirtingų gamintojų kainos skirtumas siekia net kelis šimtus litų. Mes norime pabrėžti, kad aklai pasikliauti tik kaina negalima. Pasirinkus pigias nežinomo gamintojo padangas ateityje galite turėti papildomų rūpesčių. Taip pat reikėtų susimastyti apie padangai suteikiamą garantiją. Pasirenkant padangas reikėtų atkreipti dėmesį ir į greičio indeksą bei žiūrėti ar jis atitinka automobilio gamintojo reikalavimus. Vis tik džiaugiamės, kad per pastaruosius nepilnus trejus metus vairuotojų dėmesys ir atsakingumas renkantis tiek žiemines, tiek vasarines padangas auga,“- teigė autoservisų tinklo direktorius Žygimantas Tubutis.

Prasidėjus žiemai kelių patruliai specialiais matuokliais tikrins automobilių padangų protektoriaus gylį, planuojami rengti specialūs reidai. Kelių eismo taisyklės nurodo, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis neturi būti mažesnis nei 3 milimetrai. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad matuojant padangų nusidėvėjimą, žiūrimas ne tik sumažėjęs protektoriaus gylis, taip pat pačios padangų gumos kokybė, kuri metams bėgant sensta, kietėja ir praranda ankstesnes savo savybes.  Padangų metus galima apskaičiuoti patiems pagal padangos serijos numerį, kuris yra užrašytas padangos išorėje. Serijos numeris yra raidžių ir skaitmenų kodas, susidedantis iš 11 skaičių ir dažniausiai, bet ne visada, prieš juos esančio akronimo DOT (angl. – Department of Transportation – Transporto ministerija). Paskutiniai 4 serijos numerio skaičiai reiškia padangos pagaminimo datą.

Vienas iš paskutinių vartotojui svarbių rodiklių renkantis padangas, tai pernai įsigaliojęs Europos Komisijos reglamentas. Jis reikalauja, kad visos padangos, pagamintos po 2012 m. birželio ir parduodamos Europos Sąjungoje nuo 2012 m. lapkričio, būtų su specialiu lipduku arba etikete, kuri būtų parodyta parduodant padangas.

BTA draudimo specialistai, vertindami automobilio techninę būklę, visada atkreipia dėmesį ir į padangų būklę. Jei nustatoma, kad padangų būklė neatitinka reikalavimų, transporto priemonės vairuotojui, atsitikus įvykiui privalomojo vairuotojo civilinės atsakomybės draudimo atveju taikomas regresas, Kasko draudimo - gali būti atsisakyta mokėti draudimo išmoką.

Specialistų rekomendacijos, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemos sezonui:

Rekomenduojame iš karto pasitikrinti automobilio padangų būklę. Labai svarbu tai padaryti, kol dar nepasirodė pirmasis sniegas, kol eismo sąlygos leidžia džiaugtis patogiu vairavimu. Įvertinus padangų būklę, reikia priimti atitinkamą sprendimą, kuris garantuotų saugias keliones visą žiemos sezoną.

Įsitikinkite, kad automobilis yra techniškai tvarkingas. Stabdžių kaladėlės yra nenusidėvėjusios, stabdžių skysčio yra pakankamas lygis, variklio alyva yra pakeista laiku ir jos netrūksta, langų plovimo skystis pakeistas į žieminį.Įsitikinkite, kad jūsų automobilio šviesos yra sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.

Jei neturite šluotelės ar ledo gremžtuko, įsigykite šias priemones.

Vairuokite pasirinkdami saugų greitį, teisingai įvertinkite savo vairavimo įgūdžius bei automobilio technines galimybes.

Remiantis Lietuvos banko duomenimis, per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje įmokos augo -16,9 proc. iki 126 mln. litų, lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu. Bendrovė ne gyvybės draudimo rinkoje yra  antroje pozicijoje bei šiuo metu užima 14,3 proc. rinkos. 2013 m. sausį-rugpjūtį ne gyvybės draudimo įmonė atlygino nuostolių draudėjams 10,9 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu ( 58 mln. litų).

Daugiau informacijos:
Indrė Spečiūnaitė
„BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje ryšių su visuomene konsultantė
Mob. +370 673 55 567
indre@repute.lt

Ateities padangos – spalvingesnės

Ateities padangos – spalvingesnės

Apvalios ir juodos – tokios padangos žinomos jau 120 metų. Tačiau ateitis galėtų būti spalvingesnė. Raudonos, geltonos ir žalios spalvos gumos riedėjimą padarytų spalvingesniu ir suteiktų mums visiems daugiau saugumo.


Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Kelių eismo taisyklės nedraudžia naudoti žieminių padangų vasarą, taigi policijos jums bijoti nereikia. Bet yra kiti svarbūs argumentai, verčiantys naudoti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas.


Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.


Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Draudikai ragina vairuotojus pasirūpinti saugia kelione automobiliu ir primena, kad iki lapkričio 10 dienos jie turi pasikeisti padangas į žiemines. Laiku vasarinių padangų nepasikeitę vairuotojai gali sulaukti baudos iš policijos pareigūnų, o...


Kokios padangos tinkamiausios lietuviškai žiemai?

Kokios padangos tinkamiausios lietuviškai žiemai?

Dažnas vairuotojas rytą išvažiavęs apledėjusiu keliu, per pietus rieda šlapia sniego koše, o vakare į namus grįžta telkšant baloms. Todėl dar kartą pamėginkime surasti atsakymą - kokios padangos tinkamiausios lietuviškai žiemai? Saugaus eismo...


Žieminės padangos privalomos

Žieminės padangos privalomos

Žymėjimas: jei ant padangos šono yra simbolis M+S arba snaigė su trimis kalnų viršūnėmis, tokiomis padangomis galima važiuoti žiemą Jau ne vienerius metus Lietuvoje galioja teisinės nuostatos, apibrėžiančios, kokiomis padangomis privalu važinėti...


Industrinės padangos

Industrinės padangos

Ar ieškote padangų transporto priemonei, kuri yra naudojama pramoniniam darbui? Ar atliekate sunkų darbą? Jei turite verslą, kuris valdo įvairias sunkiasvores mašinas, jūsų mašinoms reikia padangų. Ne bet koki padangų; joms reikalingos būtent...


Kaip prižiūrėti padangas?

Kaip prižiūrėti padangas?

Kiekvieno automobilio šeimininkas siekia, kad jo automobilis ne tik gerai atrodytų bet būtų patikimas ir, žinoma, saugus. Jau žinome, kad siekdami saugumo turime laikytis kelių eismo taisyklių, o kad automobilis būtų patikimas, reguliariai...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!