Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Kaip prižiūrėti padangas?

Peržiūrų skaičius: 28280
Kaip prižiūrėti padangas?

Kiekvieno automobilio šeimininkas siekia, kad jo automobilis ne tik gerai atrodytų bet būtų patikimas ir, žinoma, saugus. Jau žinome, kad siekdami saugumo turime laikytis kelių eismo taisyklių, o kad automobilis būtų patikimas, reguliariai patikrinti jo variklio būklę. Tiesa, tai ne visi automobilio šeimininko darbai. Labai svarbi ir kartais priežiūros pareikalaujanti detalė yra jūsų brangiausio automobilio padangos. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip jomis tinkamai pasirūpinti.

Kartą per mėnesį patikrinkite padangų slėgį. Šis veiksnys turi įtakos vairavimo malonumui, degalų vartojimui ir saugumui. Jungtinėse Amerikos valstijose vykdyti tyrimai parodė, kad per mažas slėgis yra didelės dalies avarijų priežastis. Taip pat jei važinėjate su padangomis, kuriose per mažas slėgis, jos daug greičiau dėvisi. Normalu, kad per mėnesį slėgis sumažėja 1 psi. Taigi, patikrinkite slėgi kartą per mėnesį ir prieš ruošdamiesi į ilgesnę kelionę.

Apžiūrėkite ar padangos nėra pažeistos. Padangos dažnai būna praduriamos, kai užvažiuojama ant stiklo šukių ar statybinių atliekų, todėl verta įdėmiai stebėti kelio dangą. Pažeidimai taip pat gali būti viena iš oro leidimo priežasčių. Tuo tarpu staiga prakiurusi padangą gali didelę sukelti avariją. Taigi, jei pastebėjote pažeidimą, apsilankykite servise ir paprašykite, kad apžiūrėtų jūsų padangų būklę ir iš vidaus užlopytų padangą.

Rekomenduojama keisti padangas, kas 6000 kilometrų. Kartais norint prailginti padangų tarnavimo laiką priekines apkeičia su galinėmis. Nustatyta, kad priekinės padangos visada greičiau susidėvi. Norėdami sužinoti daugiau kreipkitės į auto servisą, kuriame jums atliekamas padangų montavimas ir pasikonsultuokite su savo mechaniku.

Pasirūpinkite, kad ratai būtų gerai subalansuoti. Nesubalansuoti ratai ne tik sutrumpina padangų gyvavimo laiką, bet ir kenkia kitoms automobilio detalėms. Jei važiuodami greitkeliu didesniu greičiu jaučiate, kad automobilis nėra stabilus, apsilankykite auto servise ir paprašykite atlikti ratų balansavimą.

Laiku keiskite sezonines padangas. Žiemą, kai kelio danga padengta ledu, važinėti su vasarinėmis padangomis yra labai pavojinga. Tuo tarpu žieminės padangos vasara labai dėvisi. Spygliais padengtas paviršius praranda savo savybes ir gadina asfalto dangą.

Automobilių padangos irgi sensta

Automobilių padangos irgi sensta

Padangų amžius Artėjant padangų keitimo metui, vairuotojai, besidairantys naudotų padangų, raginami atkreipti dėmesį į jų amžių. Specialistų teigimu, šios, kaip ir kiti gaminiai, turi savo galiojimo laiką, todėl susigundžiusieji senomis...


Kada laikas keisti padangas?

Kada laikas keisti padangas?

Jau visai netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines. Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Automobilius...


Žieminės vasarą – ar galima ?

Žieminės vasarą – ar galima ?

Kelių eismo taisyklės nedraudžia naudoti žieminių padangų vasarą, taigi policijos jums bijoti nereikia. Bet yra kiti svarbūs argumentai, verčiantys naudoti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas. Visų pirma, žieminės padangos daug blogiau nei...


Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.


Kaip panaudoti senąsias padangas?

Kaip panaudoti senąsias padangas?

Automobilio vairuotojai bent kartą per kelis metus yra priversti pakeisti padangas. Po kelių sezonų jos praranda savo savybes ir jas naudoti tampa nesaugu. Tiesa, po kiekvieno padangų keitimo kyla klausimas, kur dėti senąsias? Jei sprendimo dar...


Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Viskas aišku: joje trūksta oro. Bet ar vairuotojas tai pastebėjo? Plokščia padanga gali tapti rimtos nelaimės priežastimi. Tai žino kiekvienas. Bet kodėl daugelis vairuotojų vis dar nekreipia dėmesio į padangas?


Padangų naudojimo įpatumai

Padangų naudojimo įpatumai

Nuolat tikrinkite, ar nepažeistos padangos – ar nėra įpjovimų, įtrūkimų, pūslių. Pašalinkite visus svetimkūnius (akmenis, metalo gabalėlius), kurie gali įstrigti į padangą. Jie gali pažeisti ir padangos karkasą.


Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Padangų montavimas paprastai geriausiai ir saugiausiai atliekamas automobilių servise. Profesionalus mechanikai su reikiama įranga padangą užmontuoja greičiau nei per minutę. Visgi gali nutikti ir taip, kad kada nors arti jūsų nebus jokio serviso...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!