Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Padangos ir automobilių evoliucija

Peržiūrų skaičius: 24912
Padangos ir automobilių evoliucija

XX a. dažnai yra vadinamas automobilių amžiumi. Būtent per šį šimtmetį buvo sukurti pirmieji didelio pasisekimo susilaukę automobiliai. Taip pat įvyko esminis pasikeitimas žmonių sąmonėje. Šiandien žmonės jau neįsivaizduoja, koks galėjo būti gyvenimas be automobilio. Be jų ne tik būtų, kaip greitai nusigauti iki kito miesto ar iki kitos šalies, bet ir negalėtume savo namuose turėti daugelio produktų. Tiesa, automobilių nebūtų, jei kartu su jais koja kojon neevoliucionuotų jų sudėtinės dalys. Vienas svarbiausių automobilių komponentų – padangos turėjo daug įtakos sparčiai mašinų evoliucijai. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime padangų atsiradimo istoriją.

1844 metais Charlas Goodyearas vulkanizavo gumą, kuri vėliau buvo pradėta naudoti automobilio padangų gaminimui.

1888 atsirado pirmoji padanga. Johnas Dunlopas išrado oro pripildytą padangą. Jos buvo pritaikytos dviračiams. Prieš šį atradimą dviračių entuziastai važinėjo su metaliniai ratais, be jokių paminkštinimų. Galite tik įsivaizduoti, kaip nemalonu važiuoti su dviračiu be padangų.

1895 m. Andrėjus Michelinas bandė pritaikyti padangas automobiliams. Tiesa, jo bandymas nebuvo sėkmingas.

1903 Goodyear kompanijos atstovai sukūrė padangas be kameros. Šis išradimas praktiškai buvo priitaikytas tik 1954.

1908 m. Frankas Seiberlingas sukūrė padangas su raštu. Nuo tada automobiliais važinėti tapo daug saugiau, nes mašina ant kelio laikėsi stabiliau.

1910 B. F. Goodrichas į padangoms skirtą gumą įmaišė karbono. Tai leido prailginti padangų naudojimo laiką.

1911 Philipas Straussas sukūrė pirmąją tikrai sėkmingą padangą. Jos viduje buvo šiandien automobilių pramonėje jau retai naudojamas komponentas – kamera. Ji būdavo užpildoma oru. Oro pripildytą kamerą gaubė anksčiau išrasta guma. To paties išradėjo kompanija pradėjo tiekti padangas plačiajai rinkai ir užsiėmė šio išradimo populiarinimu.

Taigi, kaip matote automobilių padangų istorija žengė koją kojon su pačiais automobiliais. Nenuostabu, kad dauguma išradimų įvyko automobilių tėvynėje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šalyje, kuri iki šiol pasižymi didžiausiu automobiliu tenkančiu vienam gyventojui skaičiumi.

Tiesa, evoliucija nesustoja. Tiek padangos, tiek padangų montavimas, tiek patys automobiliai tobulėjo dideliais tempais. Tiesa, šiandien svarbiausias automobilių ir jų komponentų gamintojų uždavinys yra atrasti ir pritaikyti senus išradimus šiandieniam naudojimui.

Kada laikas keisti padangas?

Kada laikas keisti padangas?

Jau visai netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines. Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Automobilius...


Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Kelių eismo taisyklės nedraudžia naudoti žieminių padangų vasarą, taigi policijos jums bijoti nereikia. Bet yra kiti svarbūs argumentai, verčiantys naudoti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas.


„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“ atstovai abejoja, jog padangų naudojimo pranašumą prieš varžoves pavyks pademonstruoti visose šių metų F-1 sezono lenktynėse, praneša tinklalapis f-1.lt.


Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Viskas aišku: joje trūksta oro. Bet ar vairuotojas tai pastebėjo? Plokščia padanga gali tapti rimtos nelaimės priežastimi. Tai žino kiekvienas. Bet kodėl daugelis vairuotojų vis dar nekreipia dėmesio į padangas?


Lietus kelyje

Lietus kelyje

Sakoma, kad pats pastoviausias dalykas pasaulyje yra orų nepastovumas. Visai netikėtai kelyje gali pasitaikyti stiprus lietus, kuris jūsų kasdienę kelionę gali paversti daug sudėtingesne. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kaip elgtis kelyje...


Lengvojo lydinio ratlankiai – populiariausi

Lengvojo lydinio ratlankiai – populiariausi

Jau tapo įprasta, kad dauguma automobilių gamintojų savo automobilius „apauna“ lengvojo lydinio ratlankiais. Taigi plieninius štampuotus ratlankius išstumia lengvojo lydinio konkurentai. Ratlankiai – konstrukcinė automobilio...


Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Draudikai ragina vairuotojus pasirūpinti saugia kelione automobiliu ir primena, kad iki lapkričio 10 dienos jie turi pasikeisti padangas į žiemines. Laiku vasarinių padangų nepasikeitę vairuotojai gali sulaukti baudos iš policijos pareigūnų, o...


Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Padangų parduotuvėse regime daugybę skirtingų pavadinimų produktų. Keisčiausia, kad daugelį jų mes žinome, nors nesame jų niekada bandę. Taip pat daugelis padangų gamintojų neskiria pinigų reklamai masinės informacijos priemonėms. Jie susikūrė...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!