Rugpjūčio 24d. Šeštadienis

Ką galima vairuoti su C kategorija?

Peržiūrų skaičius: 2772
Ką galima vairuoti su C kategorija?

C kategorija – vidutinio dydžio ir didelės transporto priemonės.  C kategorija dar yra skirstoma į CE, C1, C1E.

C1 kategorijai priskiriamos transporto priemonės  nuo 3500 iki 7,500 kg MAM (su priekaba iki 750 kg).Didžiausia leistina masė ne didesnė kaip 4 tonos. Greitis - 80 km/h.

Turėdami C1E kategorijos vairuotojo pažymėjimą galite vairuoti transporto priemones su priekaba virš 750 kg.Bendras abiejų MAM skaičius negali viršyti 12 000 kg.

C1 bei C1E kategorijos – tai vidutinio dydžio transporto priemonių kategorijos.

Didelės transporto priemonės yra priskiriamos C ir CE kategorijoms.

Su C kategorija vairuotojas gali vairuoti sunkesnes nei 3500 kg transporto priemones (su priekaba iki 750 kg). Didžiausia leistina masė ne didesnė kaip 10 tonų. Greitis – 80 km/h, o bendras ilgis ne didesnis kaip 7 metrai.

CE kategorija - galite vairuoti C kategorijos transporto priemones su priekaba, viršijančia 750 kg.

Vairavimo mokyklos pasirinkimas

Ne paslaptis, jog norint įgyti teisę vairuoti C ar kitų kategorijų transporto priemones, būtina gauti vairuotojo pažymėjimą. Sunku išsirinkti geriausią vairavimo mokyklą, kurioje jus išmokys puikiai vairuoti, suteiks naudingų ir būtinų teorinių  žinių.

Išklausykite kitų žmonių nuomonės. Pirma, paskaitykite atsiliepimus apie konkrečią vairavimo mokyklą internete. Jei yra per daug neigiamų komentarų apie mokyklą, ieškokite kitos vietos, kur galėtumėte mokytis. Taip pat galite paklausti pažįstamų žmonių, kolegų, draugų ar artimųjų nuomonės.

Apsilankykite vairavimo mokykloje. Išmintinga nueiti į mokyklą, kurioje svarstote mokytis. Tokiu būdu galite pamatyti klasę, kurioje ketinate studijuoti, pažvelgti į mokymosi medžiagą ir įsitikinti, kad mokykla naudojasi naujausiomis technologijomis savo švietimo procese. Taip pat galite susitikti su vienu ar keliais instruktoriais ir užduoti jiems visus norimus klausimus.

Išsirinkite vairavimo instruktorių. Žinoma, jūs vargu ar žinosite, ar tam tikras vairavimo instruktorius jums tinka, prieš pirmąją pamoką su juo. Tačiau patyręs profesionalas sugeba rasti bendrą kalbą su bet kokiu mokiniu. Tai savo ruožtu atspindės galutinį rezultatą.

Kaip teisingai vilkti automobilį

Kaip teisingai vilkti automobilį

Vilkimas — sudėtingas manevras. Ne visi vairuotojai moka vairuoti velkamąją transporto priemonę. Velkama dažniausiai tuo atveju, kai norima sugedusią transporto priemonę pervežti į stovėjimo ar remonto vietą. Yra trys pagrindiniai vilkimo...


Keičiasi techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimai

Keičiasi techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimai

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos patvirtino naujus techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus. Naujieji reikalavimai įsigalios kovo 1 dieną ir bus taikomi atliekant motorinių transporto...


10 mandagaus elgesio kelyje taisyklių

10 mandagaus elgesio kelyje taisyklių

Siekiant dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į tai, kad kelyje turime sugebėti dalytis viešąja erdve, būti ne „konkurentais”, o mandagiais, paslaugiais ir tolerantiškais vienas kitam, kovo 26-ąją Europoje minima Mandagumo...


Važiavimas keliais su gruntine danga

Važiavimas keliais su gruntine danga

Keliais su gruntine danga, miško keliukais, smėlynais ar ten, kur kelio iš vis nėra, važiuoti yra žymiai sudėtingiau nei įprastais keliais su asfaltbetonio danga.
Neblogos dangos gruntkeliu galima važiuoti 50- 70 km/h greičiu. Greitai...


Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas užsienyje: klausimai ir atsakymai

Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas užsienyje: klausimai ir atsakymai

Daug mūsų šalies piliečių keliauja po užsienio šalis, kiti – išvyksta dirbti ar net pradėti naują gyvenimą užsienyje, todėl kyla įvairiausių klausimų dėl Lietuvoje jiems išduoto vairuotojo pažymėjimo.


Teisingai prisekite vaiką saugos diržais

Teisingai prisekite vaiką saugos diržais

Ar jūs teisingai prisegate savo vaiką automobilinėje saugos kėdutėje, kai jis dėvi žieminę striukę ar kombinezoną? Tyrimai rodo, kad 60-80 proc. tėvų į šį klausimą turėtų atsakyti neigiamai*, nes, panašu, jie pamiršta, jog saugos diržai turėtų...


Vairuotojo pažymėjimų galiojimas

Vairuotojo pažymėjimų galiojimas

Pastaruoju metu gyventojai dažniau teiraujasi, ar jų turimas vairuotojo pažymėjimas galioja, ar jį būtina keisti. Atkreipiame dėmesį, jog vairuotojo pažymėjimas galioja iki jame nurodytos galiojimo pabaigos datos. Jei ši data neįrašyta, toks...


Atbuline eiga važiuokite atsargiai

Atbuline eiga važiuokite atsargiai

Iki 25 proc. automobilių susidūrimų priežasčių būna važiavimas atbuline eiga. Tai didelis procentas, ypač atsižvelgiant į tai, kad statistinis vairuotojas, naudodamas atbulinę pavarą, nuvažiuoja tik šiek tiek daugiau nei 1,5 kilometro per metus*....

www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!