Skalbimo mašinos išradimas daugiau nei prieš šimtmetį susijęs su noru palengvinti moterų gyvenimą. Istorinės raidos eigoje keitėsi veikimo principas, išvaizda ir funkcionalumas. Šiuolaikiniai kūrėjai nesustoja ir toliau ieško būdų, kaip padaryti mašiną galingesnę, kokybiškesnę ir patvaresnę.
Pagrindinis šio prietaiso tikslas – sutrumpinti skalbimo laiką. Įmeskite nešvarius drabužius į mašiną, pripildykite skyrių milteliais, pasirinkite tinkamą režimą ir valymas prasidės saugiai. Tačiau pagrindinė problema yra šios skalbimo mašinos pasirinkimas. Kokią informaciją turite žinoti prieš pirkdami šią prekę?
Skalbimo mašinų tipai
Skalbimo mašinos jau seniai yra vienas iš pagrindinių buitinių prietaisų namuose. Net didelės kainos nesustabdo žmonių, nes patogus gyvenimas yra stipresnis argumentas. Laikui bėgant vartotojų poreikiai didėjo, o inžinieriai į tai reagavo teigiamai. Jų veiklos rezultatas – daugybė skalbimo prietaisų rūšių.
Dabar tokių skalbyklių galima įsigyti:
aktyvatorius;
- būgnas;
- automatinis;
- pusiau automatinis;
- vertikaliai;
- frontaliai;
- vidaus;
- pramoninis.
Skalbimo mašinos su aktyvatoriumi – tai įrenginiai su aktyvatoriumi – besisukančiu velenu arba disku, kuris sužadina skalbinius ir taip juos išvalo. Jiems galima naudoti rankų skalbimo miltelius, nes jų putojimo lygis yra žemas.
Būgninės skalbyklės yra paklausios dėl mažo vandens ir ploviklio suvartojimo. Juose drabužiai skalbiami kruopščiau ir švelniau, todėl tikimybė, kad skalbiniai suges, yra maža.
Automatiniai prietaisai turi visą valdymo sistemą. Galima įsigyti paprastesnę versiją arba įsigyti tokią, kurioje bus įvertinta vandens ir skalbimo priemonės kokybė, yra keli sukimo režimai su kintamu greičiu, galima pasirinkti temperatūros režimą ir t. t.
Pusiau automatinės skalbyklės – tai prietaisai, kuriuose naudotojas gali nustatyti norimą temperatūrą ir laikmatį, leidžiantį nustatyti norimą laikotarpį.
Buitiniai prietaisai skirti naudoti namuose. Pramoniniai įrenginiai naudojami cheminio valymo įmonėse, skalbyklose ir kitose specializuotose įmonėse. Pagrindinis jų skirtumas – matmenys ir naudojimo trukmė.
Skalbimo mašinų apkrovos tipai
Dėl plataus modelių asortimento vartotojams dažnai kyla sunkumų renkantis įrangą. Kokį krovimo būdą pasirinkti: priekinį ar vertikalų? Juk abu turi tam tikrų privalumų ir trūkumų.
Skalbiniai į horizontalius prietaisus kraunami per prietaiso priekyje esantį liuką. Pagrindiniai prietaisų su priekinio įkrovimo tipu privalumai:
- matmenys;
- dizaino ir spalvų paletės gausa;
- veikimo režimai;
- daugiafunkciškumas ir kt.
Vertikaliai kraunamus prietaisus reikia tikrinti bent kartą per metus. Dažnai susidėvi guolį saugantis sandariklis. Dėl to guolyje atsiranda korozija ir rūdys. Tokios problemos požymiai yra garsus triukšmas ir stipri vibracija, kai mašina veikia.