Birželio 20d. Ketvirtadienis

Automobilinis šaldytuvas

2019 Birželio 11d.
Peržiūrų skaičius: 642
Automobilinis šaldytuvas

Keliaujant į gamtą ar kelionę automobiliu, visada norisi jaustis komfortiškai ir užtikrintai, todėl automobilinis šaldytuvas tikrai pravers. Automobilinis šaldytuvas, tai toks prietaisas, kurio dėka visada po ranka turėsite vėsių užkandžių ir gėrimų. Tai ypač aktualu karštomis vasaros dienomis, keliaujant į gamtą arba į ilgą kelionę. Rinkoje yra pakankamai platus automobilinių šaldytuvų pasirinkimas, jų yra skirtingų dydžių, modelių ir tipų. Automobilinis šaldytuvas gali būti:

 • Termoelektrinis automobilinis šaldytuvas – kompatiško dydžio, paprastai suprojetuotas. Tačiau, jie maistą atvėsina lauke esant 25 laipsnių temperatūrai arba žemesnei. Tai vienas pagrindinių minusų. Jie pasiekia 7-8°C temperatūrą.
 • Kompresorinis automobilinis šaldytuvas – šiam prietaisui, lauko temperatūra veikimui nedaro jokios įtakos, greitai atvėsina produktus. Tačiau minusas tas, kad pakankamai didelis, todėl nelabai patogu, jei automobilis mažas. Gali pasiekti -20°C temperatūrą.
 • Absorbcinis automobilinis šaldytuvas – jame yra termostatas, elektroninė valdymo sistema, skirta automatiniam išjungimui. Tai patogus šaldytuvas, kuris yra paprastesnis už kompresorinį. Gali pasiekti -20°C temperatūrą.


Kaip išsirinkti kokybišką automobilinį šaldytuvą?

Automobilinis šaldytuvas yra gana naudingas karštu oru būnant gamtoje ar keliaujant. Tačiau visada norisi įsigyti gerą ir kokybišką daiktą. Tad kaip pasirinkti geriausią automobilinį šaldytuvą? Jei norite nusipirkti pilnavertį automobilinį šaldytuvą, reikia atsižvelgti į keletą aspektų. Pirmiausia, reikėtų nuspręsti, kokio norite: nešiojamo ar įmontuojamo.

 • Nešiojamas automobilinis šaldytuvas, kaip taisyklė, dedamas į bagažinę arba ant sėdynės.
 • Įmontuojamas automobilinis šaldytuvas dedamas į porankius ar tarp automobilio sėdynių.

Keletas kriterijų, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant automobilinį šaldytuvą:

 • Būtina atkreipti dėmesį iš ko pagaminta izoliacinė medžiaga. Geros kokybės automobilinis šaldytuvas yra užpildytas specialiomis putomis, o prastą kokybę rodo polistireno užpildas.
 • Automobilinio šaldytuvo talpa nustatoma atsižvelgiant į keleivių skaičių automobilyje. Paprastai planuojami  5 litrai vienam žmogui. Šeimoje idealūs yra automatiniai šaldytuvai su 20 litrų kompresoriaus talpa, tačiau yra 220 litrų talpos modelių. Taip pat vertėtų pažiūrėti ar į šaldytuvą telpa bent jau dviejų litrų buteliai. Dažniausi modeliai 20-30 litrų talpos, tačiau visada reikia atsižvelgti ir individualiai į savo ir artimųjų poreikius.
 • Paprastam poilsiui paplūdimyje yra tinkamas vėsinimo krepšys, tačiau ilgoms atostogoms reikia įsigyti automobilinį šaldytuvą ar kompresorinį automatinį šaldytuvą 220 litrų.
 • Pasirinkite automobilinį šaldytuvą, kuris veikia iš automobilio cigarečių degiklio. Jis turi apsaugą, todėl net kompresorinis šaldytuvas neiškrauna akumuliatoriaus ir, jei reikia, galima šaldytuvą išjungti iš tinklo. Svarbiausia, automatiniam automobiliniam šaldytuvui yra atsparumas šokui ar vibracijai. Gerai, jei maitinimo laidas yra ilgas, jis turėtų būti ne trumpesnis negu 2 metrai. Automobilinis šaldytuvas gali būti 12V, 14V arba 230V. Ilgoms kelionėms gerai, jei yra galimybė pajungti skirtingomis elektros srovėmis.
 • Išsirinkus patinkantį automobilinį šaldytuvą, būtina įsitinkinti, kad jis tilps salone, ypač jei perkamas didesnis prietaisas. Taip pat, reikėtų pagalvoti apie tvirtinimo metodą ir žinoma apie tai, kurioje vietoje jį dėsite automobilyje.

Įsigijus automobilinį šaldytuvą, gali pasirodyti naudingi ir kai kurie jų priedai:

 • Tempratūros reguliavimas – tai labai patogu, nes maistas atvėsinamas iki tokios temperatūros, kokios konkrečiai reikia.
 • Laikikliai – palengvina transportavimą iš vienos vietos į kitą.
 • Temperatūros indikatoriai – ne tik parodo šaldytuvo temperatūrą, bet ir leidžia ją kontroliuoti.
 • Apsauga nuo akumuliatoriaus išsikrovimo – tai apsauga nuo visiško automobilio akumuliatoriaus išsikrovimo.

Automobilinis šaldytuvas tai puikus prietaisas automobilyje, kuris padės išlaikyti šviežius produktus, o ilgos keliones metu atsigaivinti maloniai vėsiais gėrimais. Tie, kurie mėgsta daug keliauti, automobilinį šaldytuvą privalo turėti savo automobilyje.

Platų automobilinių šaldytuvų asortimentą rasite elektroninėje parduotuvėje Autoviskas.lt

Garso automobilyje ypatumai

Garso automobilyje ypatumai

Pirmiausia – apie garsiakalbius. Pagal konstrukciją labiausiai paplitę trijų rūšių garsiakalbiai: plačiajuosčiai paprasti, plačiajuosčiai „koaksialo“ ir plačiajuosčiai komponentiniai. Pirmosios rūšies garsiakalbių dažnių...


Televizija automobilyje, DVD montavimas

Televizija automobilyje, DVD montavimas

Kasmet visame pasaulyje žinomos automobilių aparatūros gamintojos stengiasi sukurti vis modernesnę, kokybiškesnę ir universalesnę garso ir vaizdo techniką bei pasiūlyti kuo didesnį pasirinkimą. Pirkėjui tai ypač naudinga: nuolat pingančios gamybos...


„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

„Chevrolet“ savo automobilyje įdiegė unikalų telemetrijos vaizdo registratorių

Amerikiečių kompanija „Chevrolet“ kartu žengia į naujųjų technologijų pasaulį ir pristatė matomo vaizdo bei detalios informacijos registratorių. Ši technologija pasirodys naujuose, 2015 metų automobiliuose „Corvette Stingray“.


"Google Maps" sistema integruota į "Mercedes-Benz SLS AMG"

"Google Maps" sistema integruota į "Mercedes-Benz SLS AMG"

Savo didelio populiarumo dėka internetinė kartografinė tarnyba "Google Maps" po truputį pradeda plisti už išmaniųjų telefonų ir interneto naršyklių ribų. Pranešama, jog nuo šiol "Google Maps" papildys "Mercedes-Benz SLS...


Automobilių saugos sistemos

Automobilių saugos sistemos

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) buvo sukurta 1978-aisiais, tačiau pradėta naudoti lengvuosiuose automobiliuose tik maždaug po dešimtmečio. Ši sistema padeda optimaliai sustabdyti automobilį, kad ir kokia kelio danga jis važiuotų. Ratų...


Garsas automobilyje: nuo A iki Ž

Garsas automobilyje: nuo A iki Ž

Dažnas naujo automobilio pirkėjas, sumokėjęs už gamyklinę garso aparatūrą 1000 ar 2000 litų, naiviai tikisi, kad naujajame automobilyje galės pasijusti lyg tikro garso koncerte. Tačiau jau po pirmo bandymo seka nusivylimas. Ką gi daryti? Ar iš...


Kondicionieriaus priežiūra

Kondicionieriaus priežiūra

Stipriau įkaitus orui dauguma vairuotojų užsidaro langus ir įsijungia kondicionierių. Iš tiesų kokią palaiminga vėsuma plūsta iš ventiliacijos kanalų, kai už automobilio lango +30 !


Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Dažnai žmonėms besidomintiems GPS navigacijomis iškyla natūralūs klausimai: Kokią navigaciją pasirinkti? Kokia navigacija yra geriausia pirkėjui, ne pardavėjui parduoti?


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!