Birželio 20d. Ketvirtadienis

Lietus kelyje

Peržiūrų skaičius: 20520
Lietus kelyje

Sakoma, kad pats pastoviausias dalykas pasaulyje yra orų nepastovumas. Visai netikėtai kelyje gali pasitaikyti stiprus lietus, kuris jūsų kasdienę kelionę gali paversti daug sudėtingesne. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kaip elgtis kelyje užklupus lietui.

Atleiskite akseleratoriaus pedalą. Kai lyja arba kelio danga vis dar šlapia, važiuokite šiek tiek lėčiau. Neveltui kelių eismo taisyklėse sakoma: pasirinkite saugų greitį. Saugus greitis nebūtinai yra maksimalus leistinas. Jei važiuosite per greitai, jūsų automobilis gali tapti nekontroliuojamas. Jūs tiesiog nuslysite į griovį ar atsitrenksite į šalia kelio esančias kliūtis.

Pasirūpinkite savo ratais. Jei žinote, kad keliai, kuriais dažnai važinėjate būna drėgni arba vietovėje, kurioje gyvenate dažnai lyja, nusipirkite tokioms sąlygoms pritaikytas padangas. Tai padės saugiau ir užtikrinčiau jaustis kelyje.

Jei abejojate, ar jūsų padangos yra pakankamai geros būklės, būtinai nuvažiuokite į artimiausią servisą ar padangų parduotuvę. Taip pat pasirūpinkite, kad jos būtų tinkamai sumontuotos. Nesiimkite to daryti patys. Nekokybiškas padangų montavimas gali sukelti avarines situacijas.

Pasirūpinkite, kad gerai dirbtų langų valytuvai. Valytuvų gumas ir pačius valytuvus kartais reikia pakeisti. Niekada nedelskite, jei matote, kad jie stringa ar nekokybiškai nuvalo priekinį langą. Blogas matomumas gali būti avarijos priežastimi.

Visada laikykitės atstumo nuo kitų automobilių. Jei jaučiate, kad prie prieš jus važiuojančio automobilio privažiavote per arti, pristabdykite. Lyjant pablogėja matomumas, taigi, prieš jus važiuojantis vairuotojas gali staigiai sustabdyti, jei pamatys ant kelio netikėtą kliūtį. Tokiu atveju gali įvykti skaudi avarija.

Susikoncentruokite ties vairavimu. Jei matomumas blogas, o kelias slidus, padėkite telefoną į šalį, išjunkite radiją, paprašykite, kad keleiviai jūsų nekalbintų. Svarbu, kad niekas neblaškytų jūsų dėmesio. Sudėtingomis sąlygomis kiekvienas akimirksnis gali lemti žmonių gyvybes. Taigi, jūs turite būti pasirengęs reaguoti greitai.

Galiausiai, jei suprantate, kad važiuoti tokiu oru yra tikrai pavojinga, o jūsų automobilio būklė yra prasta arba pats jaučiatės nepakankamai pasiruošęs ir turintis patirties, sustokite. Atsargiai nuvairuokite automobilį į pakelę. Sustokite ir įsijunkite avarines šviesas. Jei nesijaučiate užtikrintas, geriau sustoti ir palaukti, kol lietus nustos.

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Padangų montavimas paprastai geriausiai ir saugiausiai atliekamas automobilių servise. Profesionalus mechanikai su reikiama įranga padangą užmontuoja greičiau nei per minutę. Visgi gali nutikti ir taip, kad kada nors arti jūsų nebus jokio serviso...


Ateities padangos – spalvingesnės

Ateities padangos – spalvingesnės

Apvalios ir juodos – tokios padangos žinomos jau 120 metų. Tačiau ateitis galėtų būti spalvingesnė. Raudonos, geltonos ir žalios spalvos gumos riedėjimą padarytų spalvingesniu ir suteiktų mums visiems daugiau saugumo.


Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.


Kada laikas keisti padangas?

Kada laikas keisti padangas?

Jau visai netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines. Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Automobilius...


Sunkvežimių padangų rinka: seni stereotipai „žudomi“ mažomis kainomis ir šiuolaikinėmis technologijomis

Sunkvežimių padangų rinka: seni stereotipai „žudomi“ mažomis kainomis ir šiuolaikinėmis technologijomis

„Viską žinantys“ automobilininkai, diskusijose apie padangas yra pasiruošę lažintis iš nuosavo inksto, kad visame pasaulyje nėra nieko blogiau už kinišką ir rusišką mašinų „apavą“. Tačiau blaiviai mąstantys verslo...


Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Draudikai ragina vairuotojus pasirūpinti saugia kelione automobiliu ir primena, kad iki lapkričio 10 dienos jie turi pasikeisti padangas į žiemines. Laiku vasarinių padangų nepasikeitę vairuotojai gali sulaukti baudos iš policijos pareigūnų, o...


Degalus taupančios padangos

Degalus taupančios padangos

Įveikus tą patį atstumą tampa akivaizdu, kad ekonomiškos padangos sudegina mažiau degalų nei paprasti automobilio batai Ekologiškos ir ekonomiškos arba, paprasčiau tariant, degalus taupančios padangos. Ar tai tiesa? O gal šios padangos taupo...


Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Žieminės padangos vasarą – ar galima ?

Kelių eismo taisyklės nedraudžia naudoti žieminių padangų vasarą, taigi policijos jums bijoti nereikia. Bet yra kiti svarbūs argumentai, verčiantys naudoti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!