Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Padangų dydžiai

Peržiūrų skaičius: 42912
Padangų dydžiai

Pripažinkime, niekada nepirksite rūbų ar batų nežinodami, kokio dydžio jums reikia. Ta pati taisyklė galioja ir automobilių padangoms. Tiesa, apie automobilių padangas neužtenka žinoti vieno dydžio. Įprastai ant padangų galime rasti panašų į šį užrašą: 225/40 R18 W (88). Reikai žinoti, ką reiškia visi ant jūsų padangų atspausti skaičiai ir visos raidės. Šiame straipsnyje tai ir papasakosime.

Taigi šifruojame viską, kas parašytą ant jūsų padangų.

225 – šiame pavyzdyje yra automobilio padangos plotis milimetrais.

40 – angliškai „aspect ratio“. Tai rato šoninio paviršiaus santykis su rato pločiu.

R – reiškia, kad padanga yra radialinė. Egzistuoja radialinės ir diagonalinės padangos. Radialinės yra atsparesnės susidevėjimui ir atšiauresnėms klimato sąlygoms, jos mažiau priešinasi riedėjimui, todėl sutaupomas kuras. Daugelis šiandien prekyboje esančių padangų yra radialinės.

18 – nusako vidinio lanko diametrą coliais.

W – nusako, kokiu maksimaliu greičiu galima važiuoti su šiomis padangomis pilnai pakrovus automobilį. Daugiau apie greičio indeksus:

S – iki 180 km/h arba 112 mph.

T – iki 190 km/h arba 118 mph.

U – iki 200 km/h arba 125 mph.

H – iki 210 km/h arba 130 mph.

V – iki 240 km/h arba 149 mph.

W – iki 270 km/h arba 168 mph.

Y – iki 300 km/h arba 186 mph.

ZE – nuo 240 km/h arba 147 mph.

88 – yra skaičiai, kurie nusako maksimalų pakrovimą. Tai kiek automobilis gali būti pakrataus, užmontavimus šias padangas.

Taigi, prieš keliaudami į padangų parduotuvę turite būti išsiaiškine, kokio dydžio padangų jums reikia. Dar geriau atsinešti pačią padangą ar atvažiuoti automobiliu.

Žinoma, visų šių terminų nebūtina mokėti atmintinai. Beveik visuose padangų parduotuvėse yra katalogai. Juose galima pasižiūrėti, kokio tipo padangos tinkamiausioms jūsų automobiliui. Be to, servisuose, kur montuosite padangas, jums tikrai neleis išvažiuoti su netinkamo dydžio padangomis. Padangų montavimas parodys, kad padangų dydis ir rato dydis skiriasi ir būsite nusiųstas pirkti naujų padangų ar jums jas pasiūlys vietoje. Žinoma, šių papildomų išlaidų visada geriau išvengti ir žinoti bent kelis svarbiausius automobilių padangų dydžius nusakančius skaičius.

Žieminės vasarą – ar galima ?

Žieminės vasarą – ar galima ?

Kelių eismo taisyklės nedraudžia naudoti žieminių padangų vasarą, taigi policijos jums bijoti nereikia. Bet yra kiti svarbūs argumentai, verčiantys naudoti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas. Visų pirma, žieminės padangos daug blogiau nei...


Lengvųjų automobilių padangų rinka

Lengvųjų automobilių padangų rinka

“Viską žinantys” automobilininkai, diskusojose apie padangas yra pasiruošę lažintis iš nuosavo instinkto, kad visame pasaulyje nėra nieko blogiau už kinišką ir rusišką mašinų “apavą”. Tačiau blaiviai mąstantys verslo...


Industrinės padangos

Industrinės padangos

Ar ieškote padangų transporto priemonei, kuri yra naudojama pramoniniam darbui? Ar atliekate sunkų darbą? Jei turite verslą, kuris valdo įvairias sunkiasvores mašinas, jūsų mašinoms reikia padangų. Ne bet koki padangų; joms reikalingos būtent...


Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.


Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Padangų parduotuvėse regime daugybę skirtingų pavadinimų produktų. Keisčiausia, kad daugelį jų mes žinome, nors nesame jų niekada bandę. Taip pat daugelis padangų gamintojų neskiria pinigų reklamai masinės informacijos priemonėms. Jie susikūrė...


Dauguma lietuvių važinėja netinkamomis naudoti padangomis

Dauguma lietuvių važinėja netinkamomis naudoti padangomis

Remiantis ne gyvybės draudimo bendrovės BTA nepilnų trejų metų duomenimis, Lietuvoje netikėtai spustelėjus šaltukui ir atsiradus plikledžiui, eismo įvykių spalį vidutiniškai išauga 26%, o lapkritį - net dvigubai lyginant su kitomis minėtų mėnesių...


Kaip rinktis vasarines padangas?

Kaip rinktis vasarines padangas?

Daugybei žmonių šis klausimas kelia lengvai suprantamą galvos skausmą. Ypač tiems, kuriems kaina nėra vienintelis kriterijus renkantis tinkamą vasarinį apavą automobiliui.


Padangų oro slėgio kontrolė

Padangų oro slėgio kontrolė

Sistemos paskirtis – automatiškai sekti padangų oro slėgio pokyčius ir informuoti vairuotoją apie pavojingą slėgio kritimą arba jo padidėjimą, taip pat apie nesandarų vožtuvą ar daviklio gedimą.


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!