Rugsėjo 21d. Šeštadienis

Kaip rinktis vasarines padangas?

Peržiūrų skaičius: 20568
Kaip rinktis vasarines padangas?

Daugybei žmonių šis klausimas kelia lengvai suprantamą galvos skausmą. Ypač tiems, kuriems kaina nėra vienintelis kriterijus renkantis tinkamą vasarinį apavą automobiliui.

Turiu kitą panašų klausimą: kaip pasirinkti dantų pastą? Juk aš apie pastas žinau tik tiek, kiek man paaiškina reklamos. Tai yra bebro dantys blizga arba nelabai. Pats galiu įvertinti tik skonį ir porą kitų sunkiai įvertinamų parametrų.

Panašiai ir su padangomis. Tik nereikia pamiršti vieno dalyko: nuo padangų gali priklausyti ne tik jūsų, bet ir kartu važiuojančių jūsų artimųjų ar aplink esančių dantų gerovė. Ir ne tik dantų. Padangų kaina, tegul su kai kuriomis išimtimis, yra tiesiogiai proporcinga jų veikimo savybėms.

Todėl sunku surasti daug pateisinimų pigiems pirkiniams.

Kalbant apie padangas, visuomet patariama rinktis naujas ir net neužsigulėjusias sandėlyje. Mat guma sensta. Šios problemos iš dalies išvengia restauruotos padangos, tačiau dėl jų didesnės masės sunaudojama daugiau degalų. Be to, kartais yra sunkiau balansuojamos.

Bene didžiausią skirtumą tarp padangų galima pamatyti žiūrint į jų kainas. Pagal gamintoją vienodo matmens padangų kaina gali skirtis net kelis kartus. Besirenkantys brangias gali būti beveik garantuoti, kad gaus ekonomišką, komfortabilų, patikimą ir saugų produktą. Beveik, nes ir brangių markių asortimente pasitaiko nevykusių modelių, kurie gali triukšmauti ar netikėtai prastai pasirodyti esant kokioms nors konkrečioms aplinkybėms. Įdėmiai tiriant rinką galima rasti ir pigių produktų, kurie yra pranašesni už brangiuosius. Tokių atvejų nėra mažai, bet juos identifikuoti pavyks tik žinovams.

Žinoma, pernelyg džiaugtis maža kaina nereikia, nes padangos kūrimas reikalauja milžiniškų investicijų ir žinių, kurių mažieji ir pigieji gamintojai paprasčiausiai neturi. Todėl gamina ne tokias saugias, ilgaamžes ir ekonomiškas padangas.

Universalias padangas siūlyčiau pamiršti, nes jos yra slidžios tiek vasarą, tiek žiemą.

Du kriterijai, lemiantys mūsų pasirinkimą, yra minėtoji kaina ir padangų matmuo. Matmenį galima keisti vienu laipteliu: rinktis centimetru platesnes (siauresnes) arba turinčias 5 proc. aukštesnį (žemesnį) profilį, pavyzdžiui, vietoj nustatyto 215/55 R16 galite rinktis pigesnį matmenį 205/55 R16. Tokia padanga bus kiek žemesnė ir siauresnė. Mažesnis profilio aukštis padidins spidometro rodomą paklaidą ir sumažins komfortą. Mažesnis plotis lems prastesnį sukibimą sausame kelyje, bet palengvės važiavimas šlapiu keliu, pagerės degalų ekonomija, sumažės triukšmas.

Vasarines padangas pagal jų konstrukciją grubiai galima skirstyti į ekonominę, aukštesnę (kartais vadinamą „Touring“) ir sportišką klases.

Visos šios trys klasės tarpusavyje skiriasi kaina ir savybėmis. Pavyzdžiui, „Continental“ gamoje jas atitiktų „ContiEcoContact 3“, „ContiPremiumContact 2“ ir „ContiSportContact 3“. Pirmosios yra skirtos kasdieniam važinėjimui: jos pigiausios, tylios, ekonomiškos ir ilgai naudojamos. Tai geriausias pasirinkimas kasdieniam transportui. Jos važiuos ilgai, pigiai ir nuobodžiai.

Antrosios skirtos greitesniems automobiliams: jos brangesnės, skirtos dideliems greičiams (neretai didesniam nei 270 km/h) ir pasižymi geresnėmis sukibimo savybėmis. Tai optimalus, o kartais ir vienintelis pasirinkimas turintiems automobilius su didesnio diametro ratlankiais. Jos dažniausiai gan komfortabilios, nors nėra sportiškos.

Trokštantiems išnaudoti visas mašinos sukibimo galimybes, reikia rinktis sportiškus modelius. Jie — patys brangiausi, dažnai triukšmingiausi, kiečiausi ir trumpiausiai naudojami. Reikia pasakyti, kad  kiekvienos kartos šie parametrai vis gerėja.

Apibendrinant galima pridurti, kad vasarą eismo sąlygos nėra tokios permainingos kaip žiemą, todėl padangos kategorijos pasirinkimas nėra toks kritinis. Bet jei rinktis galima, verta paieškoti poreikius ir galimybes geriausiai suderinančio produkto.

Kad padangos tarnautų ilgiau

Kad padangos tarnautų ilgiau

Kokybiškos automobilio padangos – svarbus saugaus ir patogaus važiavimo veiksnys. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip tinkamai jas prižiūrėti, kad tarnavimo laikas būtų pailgintas.


Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vairuotojams tenka iš naujo pamąstyti apie turimą automobilio „apavą“ – pirmiausia, jį reikia priderinti pagal sezono reikalavimus ir tuo pačiu apsispręsti ar turimos padangos vis dar yra tinkamos...


Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Padanga, kurioje trūksta oro, gali tapti nelaimės priežastimi

Viskas aišku: joje trūksta oro. Bet ar vairuotojas tai pastebėjo? Plokščia padanga gali tapti rimtos nelaimės priežastimi. Tai žino kiekvienas. Bet kodėl daugelis vairuotojų vis dar nekreipia dėmesio į padangas?


Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Į ekonominių sankcijų karą įsivėlusi Rusija porą pastarųjų metų fiksavo nuosmukį beveik visuose ūkio sektoriuose. Padangų prekybos apimtys 2015-aisiais susitraukė maždaug 17 proc. ir bene vienintelis šios rinkos žaidėjas, sugebėjęs išsaugoti...


Kelionės nudėvėtomis padangomis palydovė – rizika

Kelionės nudėvėtomis padangomis palydovė – rizika

Kelionė tokiomis padangomis yra nesaugi. Be to, automobilio kontrolės galimybes kelyje sunkina ir dažnai per mažas padangų protektoriaus gylis, kuris lemia prastesnį sukibimą. Naujas „Goodyear” Europoje atliktas tyrimas rodo, kad...


Padangos ir automobilių evoliucija

Padangos ir automobilių evoliucija

XX a. dažnai yra vadinamas automobilių amžiumi. Būtent per šį šimtmetį buvo sukurti pirmieji didelio pasisekimo susilaukę automobiliai. Taip pat įvyko esminis pasikeitimas žmonių sąmonėje. Šiandien žmonės jau neįsivaizduoja, koks galėjo būti...


Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Padangų montavimas paprastai geriausiai ir saugiausiai atliekamas automobilių servise. Profesionalus mechanikai su reikiama įranga padangą užmontuoja greičiau nei per minutę. Visgi gali nutikti ir taip, kad kada nors arti jūsų nebus jokio serviso...


Industrinės padangos

Industrinės padangos

Ar ieškote padangų transporto priemonei, kuri yra naudojama pramoniniam darbui? Ar atliekate sunkų darbą? Jei turite verslą, kuris valdo įvairias sunkiasvores mašinas, jūsų mašinoms reikia padangų. Ne bet koki padangų; joms reikalingos būtent...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!