Birželio 20d. Ketvirtadienis

Kaip rinktis vasarines padangas?

Peržiūrų skaičius: 19928
Kaip rinktis vasarines padangas?

Daugybei žmonių šis klausimas kelia lengvai suprantamą galvos skausmą. Ypač tiems, kuriems kaina nėra vienintelis kriterijus renkantis tinkamą vasarinį apavą automobiliui.

Turiu kitą panašų klausimą: kaip pasirinkti dantų pastą? Juk aš apie pastas žinau tik tiek, kiek man paaiškina reklamos. Tai yra bebro dantys blizga arba nelabai. Pats galiu įvertinti tik skonį ir porą kitų sunkiai įvertinamų parametrų.

Panašiai ir su padangomis. Tik nereikia pamiršti vieno dalyko: nuo padangų gali priklausyti ne tik jūsų, bet ir kartu važiuojančių jūsų artimųjų ar aplink esančių dantų gerovė. Ir ne tik dantų. Padangų kaina, tegul su kai kuriomis išimtimis, yra tiesiogiai proporcinga jų veikimo savybėms.

Todėl sunku surasti daug pateisinimų pigiems pirkiniams.

Kalbant apie padangas, visuomet patariama rinktis naujas ir net neužsigulėjusias sandėlyje. Mat guma sensta. Šios problemos iš dalies išvengia restauruotos padangos, tačiau dėl jų didesnės masės sunaudojama daugiau degalų. Be to, kartais yra sunkiau balansuojamos.

Bene didžiausią skirtumą tarp padangų galima pamatyti žiūrint į jų kainas. Pagal gamintoją vienodo matmens padangų kaina gali skirtis net kelis kartus. Besirenkantys brangias gali būti beveik garantuoti, kad gaus ekonomišką, komfortabilų, patikimą ir saugų produktą. Beveik, nes ir brangių markių asortimente pasitaiko nevykusių modelių, kurie gali triukšmauti ar netikėtai prastai pasirodyti esant kokioms nors konkrečioms aplinkybėms. Įdėmiai tiriant rinką galima rasti ir pigių produktų, kurie yra pranašesni už brangiuosius. Tokių atvejų nėra mažai, bet juos identifikuoti pavyks tik žinovams.

Žinoma, pernelyg džiaugtis maža kaina nereikia, nes padangos kūrimas reikalauja milžiniškų investicijų ir žinių, kurių mažieji ir pigieji gamintojai paprasčiausiai neturi. Todėl gamina ne tokias saugias, ilgaamžes ir ekonomiškas padangas.

Universalias padangas siūlyčiau pamiršti, nes jos yra slidžios tiek vasarą, tiek žiemą.

Du kriterijai, lemiantys mūsų pasirinkimą, yra minėtoji kaina ir padangų matmuo. Matmenį galima keisti vienu laipteliu: rinktis centimetru platesnes (siauresnes) arba turinčias 5 proc. aukštesnį (žemesnį) profilį, pavyzdžiui, vietoj nustatyto 215/55 R16 galite rinktis pigesnį matmenį 205/55 R16. Tokia padanga bus kiek žemesnė ir siauresnė. Mažesnis profilio aukštis padidins spidometro rodomą paklaidą ir sumažins komfortą. Mažesnis plotis lems prastesnį sukibimą sausame kelyje, bet palengvės važiavimas šlapiu keliu, pagerės degalų ekonomija, sumažės triukšmas.

Vasarines padangas pagal jų konstrukciją grubiai galima skirstyti į ekonominę, aukštesnę (kartais vadinamą „Touring“) ir sportišką klases.

Visos šios trys klasės tarpusavyje skiriasi kaina ir savybėmis. Pavyzdžiui, „Continental“ gamoje jas atitiktų „ContiEcoContact 3“, „ContiPremiumContact 2“ ir „ContiSportContact 3“. Pirmosios yra skirtos kasdieniam važinėjimui: jos pigiausios, tylios, ekonomiškos ir ilgai naudojamos. Tai geriausias pasirinkimas kasdieniam transportui. Jos važiuos ilgai, pigiai ir nuobodžiai.

Antrosios skirtos greitesniems automobiliams: jos brangesnės, skirtos dideliems greičiams (neretai didesniam nei 270 km/h) ir pasižymi geresnėmis sukibimo savybėmis. Tai optimalus, o kartais ir vienintelis pasirinkimas turintiems automobilius su didesnio diametro ratlankiais. Jos dažniausiai gan komfortabilios, nors nėra sportiškos.

Trokštantiems išnaudoti visas mašinos sukibimo galimybes, reikia rinktis sportiškus modelius. Jie — patys brangiausi, dažnai triukšmingiausi, kiečiausi ir trumpiausiai naudojami. Reikia pasakyti, kad  kiekvienos kartos šie parametrai vis gerėja.

Apibendrinant galima pridurti, kad vasarą eismo sąlygos nėra tokios permainingos kaip žiemą, todėl padangos kategorijos pasirinkimas nėra toks kritinis. Bet jei rinktis galima, verta paieškoti poreikius ir galimybes geriausiai suderinančio produkto.

Padangų keitimas nelogiškas?

Padangų keitimas nelogiškas?

Ignas Laimutis, autoserviso savininkas, juokauja, kad saulė šviečia, musės skraido, kam tas padangas keisti? Bet aktyviausi ir pareigingiausi vairuotojai, pasak I. Laimučio, keisti padangas pradeda spalio viduryje. Jo nuomone, 50 proc. automobilių...


Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Ekonomikos nuosmukis tapo „Cordiant Prefessional“ tramplinu

Į ekonominių sankcijų karą įsivėlusi Rusija porą pastarųjų metų fiksavo nuosmukį beveik visuose ūkio sektoriuose. Padangų prekybos apimtys 2015-aisiais susitraukė maždaug 17 proc. ir bene vienintelis šios rinkos žaidėjas, sugebėjęs išsaugoti...


Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Žinomiausios pasaulio padangų gamintojos

Padangų parduotuvėse regime daugybę skirtingų pavadinimų produktų. Keisčiausia, kad daugelį jų mes žinome, nors nesame jų niekada bandę. Taip pat daugelis padangų gamintojų neskiria pinigų reklamai masinės informacijos priemonėms. Jie susikūrė...


Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vairuotojams tenka iš naujo pamąstyti apie turimą automobilio „apavą“ – pirmiausia, jį reikia priderinti pagal sezono reikalavimus ir tuo pačiu apsispręsti ar turimos padangos vis dar yra tinkamos...


„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“: padangų naudojimo pranašumą nebūtinai turėsime visur

„Lotus“ atstovai abejoja, jog padangų naudojimo pranašumą prieš varžoves pavyks pademonstruoti visose šių metų F-1 sezono lenktynėse, praneša tinklalapis f-1.lt.


Lengvojo lydinio ratlankiai – populiariausi

Lengvojo lydinio ratlankiai – populiariausi

Jau tapo įprasta, kad dauguma automobilių gamintojų savo automobilius „apauna“ lengvojo lydinio ratlankiais. Taigi plieninius štampuotus ratlankius išstumia lengvojo lydinio konkurentai. Ratlankiai – konstrukcinė automobilio...


Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Nesuskubusieji pasikeisti padangų rizikuoja dvigubai

Draudikai ragina vairuotojus pasirūpinti saugia kelione automobiliu ir primena, kad iki lapkričio 10 dienos jie turi pasikeisti padangas į žiemines. Laiku vasarinių padangų nepasikeitę vairuotojai gali sulaukti baudos iš policijos pareigūnų, o...


Ar visada žinome už ką mokame pirkdami padangas?

Ar visada žinome už ką mokame pirkdami padangas?

Vairuotojai žino, kad automobilių padangas anksčiau ar vėliau teks pirkti. Šiandien daugeliui pagrindiniu kriterijumi tampa kaina. Deja, „Autocar" atlikti bandymai atskleidė, kad „originalios" padangos iš Kinijos turi nemažai...


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!