Vasario 20d. Ketvirtadienis

Televizija automobilyje, DVD montavimas

Peržiūrų skaičius: 44936
Televizija automobilyje, DVD montavimas

Kasmet visame pasaulyje žinomos automobilių aparatūros gamintojos stengiasi sukurti vis modernesnę, kokybiškesnę ir universalesnę garso ir vaizdo techniką bei pasiūlyti kuo didesnį pasirinkimą. Pirkėjui tai ypač naudinga: nuolat pingančios gamybos technologijos, didesnė pasiūla skatina mažinti gaminių kainas.
Vis labiau mažėjančios gamybos technologijų kainos sudaro sąlygas į daugelį metų buvusią monopolinę automobilių aparatūros gamybos rinką įsiveržti naujoms kompanijoms, kurios „apsiginklavusios“ naujausiomis technologijomis, dideliu kokybiškų gaminių asortimentu. Tokios firmos - nemenkas pavojaus ženklas automobilių garso ir vaizdo technikos rinkos senbuvėms: ateina laikas dalytis rinka su naujokėmis.
Pastaruoju metu jau nieko nestebina vaizdo ir garso technika automobilyje. Tereikia užsukti į artimiausią firmą, prekiaujančią automobilių garso ir vaizdo aparatūra - ir Jums bus pasiūlyta viskas, ko reikia moderniai daugialypės terpės sistemai su įvairiausiais monitoriais, TV imtuvais, universaliųjų skaitmeninių diskų (toliau - DVD diskų) grotuvais, navigacijos įrenginiais ir net žaidimų kompiuteriais.
Šiandien televizija automobilyje - vienas paprasčiausių uždavinių, turintis net keletą įgyvendinimo būdų. Dauguma gamintojų šiandien siūlo į standartinio dydžio (1 DIN) vietą telpantį 5, 6 ar 7 colių įstrižainės monitorius, turinčius vidinį TV imtuvą. Tokiam įrenginiui tereikia papildomos keturių polių antenos - ir keliaudami galėsite žiūrėti mėgstamas TV laidas.
Automobilių monitoriai turi dideles garso ir vaizdo sistemos plėtimo galimybes. Daugumoje jų įrengti net keli papildomi ekranėliai, kurie naudojami, kai pagrindinis monitorius yra uždarytas. Šiuose vaizdo aparatuose dažniausiai montuojami ir radijo imtuvai. Populiarėjant namų kinui, monitoriuose pradėti rengti ir DVD diskų grotuvai. Tiesa, tokie įrenginiai kol kas yra gana brangūs ir juos gamina tik didžiausios automobilių garso ir vaizdo technikos gamintojos.
Norint automobilyje žiūrėti televiziją, reikės monitoriaus, išorinio TV imtuvo. Pagrindinis TV imtuvas „paslepiamas“ automobilio bagažinėje, o monitorių galima montuoti kur tik patogu.
Šiuo metu gaminami keli monitorių modeliai. Vienus galima tvirtinti prie lubų, kitus montuoti į sėdynių atlošus ar į kitas automobilio salono detales. Yra ir tiesiog pastatomų monitorių.
Automobilio salono detalėse rengiamų monitorių ekranus galima nuimti, panašiai kaip nuimami kompaktinių diskų grotuvų valdymo skydeliai. Tai labai patogu saugantis nuo ilgapirščių. Nenorintiems keisti automobilio interjero, gamintojai siūlo įvairius monitorių laikiklius, kurie yra lengvai uždedami ir nuimami.
Automobilio lubose rengiami monitoriai, lyginant su kitais modeliais, yra didesnės ekrano įstrižainės: salone montuojamų monitorių įstrižainė vidutiniškai siekia 7 colius, o lubose montuojami monitoriai gali būti net ir 17 colių įstrižainės.
Šaltinis: Vaizdo, garso, informacinių technologijų ir elektronikos žurnalas (2005 liepa VI)

Monitoriaus montavimas automobilio sėdynės pagalvėlėje

Šviežia kava automobilyje? Dabar tai įmanoma

Šviežia kava automobilyje? Dabar tai įmanoma

Esate vienas iš tų žmonių, kuris labai mėgta kavą ir kasdien šio gėrimo išgeriate po kelis puodelius? Ko gero, tokiu atveju esate įpratę mėgautis kava ir automobilyje, tuomet, kai vykstate į darbą ar iš jo, ar tiesiog turite pasiekti kitą tašką......


Gelbstinti ir žudanti pagalvė

Gelbstinti ir žudanti pagalvė

Saugos pagalvės vertinamos kaip vienas didžiausių automobilių saugumo technologijos pasiekimų. Tačiau jos veikimo specifika kartais būna miglotai suprantama.


Kondicionieriai: komfortas ant sveikatos ribos

Kondicionieriai: komfortas ant sveikatos ribos

Vokietijos saugaus eismo tarnybos DVR duomenimis, oro atšilimas iki 27 laipsnių Celsijaus riziką pakliūti į avariją padidina maždaug 11 procentų. Šis rodiklis yra dvigubai didesnis, jei oro temperatūra lauke siekia 30 laipsnių. Aukšta temperatūra...


Pažintinė kelionė autobusu – dar daugiau įspūdžių

Pažintinė kelionė autobusu – dar daugiau įspūdžių

Daugybė žmonių savo atostogas ar laisvalaikį praleidžia keliaudami. Rinkoje atsirandant vis daugiau kelionių organizatorių, siūlančių keliauti skirtingais būdais, keliautojai gali pasirinkti iš kur kas didesnės gausos vežėjų įmonių. Kurį laiką...


Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?

Dažnai žmonėms besidomintiems GPS navigacijomis iškyla natūralūs klausimai: Kokią navigaciją pasirinkti? Kokia navigacija yra geriausia pirkėjui, ne pardavėjui parduoti?


Žemi dažniai automobilyje

Žemi dažniai automobilyje

Visi, kas tiktai kada nors yra bandę automobilyje išgauti gerą garso kokybę, puikiai supranta, kad viena iš didžiausių problemų yra žemi dažniai. O juk kaip tik jie suteikia garsui pilnavertį, sodrų skambesį. Ypatingai tai sunku pasiekti, jeigu...


Automobilių saugos sistemos

Automobilių saugos sistemos

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) buvo sukurta 1978-aisiais, tačiau pradėta naudoti lengvuosiuose automobiliuose tik maždaug po dešimtmečio. Ši sistema padeda optimaliai sustabdyti automobilį, kad ir kokia kelio danga jis važiuotų. Ratų...


Automobilių sistemos, padedančios žiemą

Automobilių sistemos, padedančios žiemą

Stabdžių antiblokavimo sistema (angl. anti-lock braking system, vok. antiblockiersystem) neleidžia ratams stabdymo metu užsiblokuoti, t. y. visiškai nesisukti, kol automobilis nėra visiškai sustabdytas. Šios sistemos privalumas tas,


www.filtru-centras.lt

www.filtru-centras.lt

Alyvos ir visi filtrai visai technikai !
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti AUTOMEDIA.LT savaitraštį!